Jump to content
Phantis Forums

Europa League games


Dutch Eagle

Recommended Posts

1 hour ago, ELLAS75 said:

The game in Portugal I caught the last 20 minutes...

I saw the first 60, we were all over them. Bento really changed the image of the team very quickly. I hope this won't jink us but, the win in Faliro is a lock.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα Μάρτινς και Φορτούνης στον Ολυμπιακό 

 

 

 

Την αποστολή αποτελούν οι: Μποτία, Καμπιάσο, Ντα Κόστα, Ντε Λα Μπέγια, Ντομίνγκεζ, Φορτούνης, Ιντέγε, Καπίνο, Λεάλι, Μανθάτης, Μάρτινς, Μιλιβόγεβιτς, Πάρντο, Πουλίδο, Ρέτσος, Σεμπά, Βούρος και Ζντιέλαρ. 

 

sport-fm

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, GreekLunatic said:

What a joke we can't beat these guys 

It was a poor display, but we did finally beat them, better late than never as the saying goes! Great silver lining in this was the young guns stepping it up! Bravo palikaria.

Link to comment
Share on other sites

Τσόρι: «Αφιερώνω το γκολ στον Μαρινάκη»

 

004225.jpg?w=880&f=bicubic

 

«Ποτέ δεν πιστεύω ότι ένας παίκτης μπορεί να κάνει κάτι μόνος του. Χρειάζεται όλη την ομάδα. Εγώ προσπάθησα να βοηθήσω, ήμουν έτοιμος κι έδωσα ταχύτητα στην ομάδα. Ποτέ δεν είναι εύκολο κι όταν οι συνθήκες είναι δύσκολες, όμως χάρη στον θεό το κατάφερα». 

Για το άγχος: «Είναι το τίμημα του να βρίσκεσαι σε μια μεγάλη ομάδα. Σε δύσκολες στιγμές είσαι υποχρεωμένος να κάνεις πάντα το καλύτερο ακόμη κι όταν τα πράγματα δεν είναι εύκολα». 

Για το που αφιερώνει το γκολ: «Αφιερώνω το γκολ στη γυναίκα και τα παιδιά μου, που ξέρουν τι περνάει ένας ποδοσφαιριστής, στον κόσμο αλλά κυρίως στον πρόεδρο μας που είναι πάντα δίπλα τόσο στα εύκολα όσο και στα δύσκολα». 

Για τις εμφανίσεις: «Άμα το πιστέψουμε κι αν δουλέψουμε σωστά θα τα καταφέρουμε. Χρειάζεται υπομονή κι έχουμε τον χρόνο να κάνουμε τις αλλαγές που χρειάζονται». 

 

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/tsori-afierwnw-to-gkol-ston-marinaki/3196015

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα τα πράγματα φέτος παιδιά. Είχαμε τις πιο εύκολες κληρώσεις απο όλες τις ελληνικές ομάδες και βάλαμε 1 γκολ σε 180'.

 

Botia , Da Costa κάκοιστοι, δεν χρειάζεται 1 CB πλέον αλλά 2. Σιόβας προσωπικά συμπαθής μου είναι τον προτιμώ και από τους 2 τωρινούς , οπότε αν όχι 2 τότε ενα CB απαραίτητο. 

DeLaBella καλός Omar ο καλύτερος , τουλάχιστον οι 2 απο τους 4 αμυντικούς μας είναι όντως επαγγελματίες. 

Cambiasso, Milivojevic, στα 6αρια-8αρια δεν μπορώ να πώ ότι έχουμε κακούς παίκτες. Καιρός να πάρει ευκαιρίες και ο Μπουχαλάκης μιας και ο Καμπιάσσο δεν μπορεί να παίζει συνέχεια. Το παιδί αξίζει χρόνο.

Στο 10αρι έχουμε τον Φορτούνη και τον Dominguez για back up. Θεωρητικά καλυμένοι αλλά ρε παιδία δεν ξέρω, και στα μάτς με την ΜπερΣεβα και με την Αρούκα , όχι μόνο δεν παίζει , αλλά μου φαίνεται τέρμα ξενερωμένος σαν παίκτης. Σαν τον οπαδό που βλέπει Μαζουακου , Ρομπέρτο, Φινμπογκανσον, Μανιατη, Κασαμι, Ντουρμάζ και βλέπει να ξεμένουν τα παλτά. Πιθανότητα δίνω και στο να ήθελε να του ρθει πρόταση απο μεγαλύτερη ομάδα και αυτή να μην ήρθε/ο ολυμπιακός να μην το επέτρεψε, αλλα το θέμα είναι οτι φαίνεται εντελώς ξενερωμένος. Κάτι ακουγώταν για Valbuena αλλά μπά , δεν παίζει.

Extrems Seba,Pardo,Marin άξιοι, αν και τα τελευταια χρονια σε ολυμπιακο εχουμε δει Weiss , Affellay οπότε ντάξει. Καλοί για ομάδα που κυνηγάει να κάνει κάτι "καλό" στο Europa League και να κυνηγήσει πρωτάθλημα. Κάτι λεγόταν για Quaresma αλλά μπά , δεν παίζει.

CF Νιλμάρ κρατάω πολύ μικρό καλάθι με βάση το ιστορικό των ομάδων του. Cardozo ντάξει, θα τρελαθώ αν θά ρθει μακάρι. και κρατώντας και Ideye για back up ας πούμε πως είμαστε καλυμμένοι.

Όμως δεν μου κολλάει κάι. Το Ρόστερ χειρότερο απο ΑΕΚ και ΠΑΟΚ δεν είναι.Η ομάδα δεν έχει κολλήσει σωστά και δεν παίζει σωστή μπάλα. Για να δούμε.

  • Like it 2
Link to comment
Share on other sites

I watched the replay today. Some of the things i observed:

Fortounis played the worst match I have ever seen from him. He did absolutely nothing right. He was brutal. I'm not writing him off at all as he was probably not 100% fit but that's no excuse for not being able to do the basics. His teammates didn't support him but he needs to start taking the initiative or he will end up as another Ninis.

Retsos was very good. He wasn't amazing but he's only 18 years old. He deserves a shot this season. Also Manthatis looked good with the little time he had. He has good close ball control and he too deserves his chance this season.

Kapino deserves his shot as starting keeper.

Botia and Da Costa are not a quality central pairing. I'm not sure Siovas is any better but the team needs to trade up in this area. Also a new striker is needed with Pulido on the way out.

Despite what the Aruca coach said after the match, they weren't the better side. It was a low quality match with Olympiacos clearly the better team but not able to dominate.

New signing Andre Martins is quality. He showed good things when he came on.

Paolo Bento needs to stop that denim shirt. He looks like a bum.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...