Jump to content
Phantis Forums

2016-17 Season


Mitsos

Recommended Posts

Συμφωνώ, παρότι βέβαια η ιστορία είναι ιστορία και δεν αλλάζει, είναι η προσωπική σου άποψη να μη σε νοιάζει και το σέβομαι απόλυτα. Και αυτό ακριβώς είναι η αγάπη σε μια ομάδα, ανεξάρτητα από τους τίτλους που πήρε ή θα πάρει. Kάποιος άλλος πχ μπορεί υποστηρίζει ομάδα X just because! Oύτε για το παρελθόν, ούτε το παρόν, ούτε το μέλλον, Just because. (εγώ πχ εδώ πάνω - αλλά άστο αυτό)

Όσον αφορά σε σένα ειδικά που σε νοιάζει το παρόν & μέλλον, όπως είπα σε άλλο ποστ, το μέλλον για σας διαγράφεται πολύ ευοίωνο, καθώς έχετε έναν Σαββίδη ο οποίος έχει τρελλαθεί να ρίχνει χρήμα, χωρίς μάλιστα να βγάζει κέρδος. Συνεπώς το λογικό είναι ότι θα δεις καλύτερες μέρες as money is no issue.... Ναι είμαι ειλικρινής θα εκπλαγώ αν δεν πάρεις πρωτάθλημα σύντομα!

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γνωρίζω πως το μεγαλύτερο club της Θεσσαλονίκης είναι ο ΠΑΟΚ. Όλα τα άλλα είναι να έχουμε να λέμε.  Όταν η Τούμπα έβαζε 45000 και 50000 στα μέσα του 70 και 80 εσύ που ήσουν.

 1.ΠΑΟΚ

2. ΆΡΗΣ

3.Η3.ΗΡΑΚΛΗΣ

αυτή είναι η σειρά. Τέλεια και παύλα. 

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο Χαριλάου, με 27000 να κρέμονται σαν τσαμπιά και εισητήρια να πετιούνται από πάνω κάτω για να μπουν οι τζαμπατζήδες που δεν είχαν εισητήρια, και να κάνω το αμίμητο Ν-Ι-Η: 17-0-0 που δεν το έχει καταφέρει κανείς άλλος ποτέ.

 

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Στο -6 (κουτσα στραβα), οι αλλοι εχουν δυσκολες εξοδους, εμεις ελευσινα. Αρα απο τεταρτη πιστευω οτι τουλαχιστον απο εναν η και τους δυο θα ειμαστε στο -4 η στο -3...

 

Βεβαια και μεις τραγικοι. Οι παιχτες για ξυλο και ο κωστε εχει καταμπερδεψει την ομαδα

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος λόγος υπάρχει που σπρώχνεται αυτή η ομαδίτσα. Σε κάποιου το άρμα είναι σίγουρα.... Τέσπα, χέστους. 

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2017 at 3:56 PM, ukworm said:

Στο -6 (κουτσα στραβα), οι αλλοι εχουν δυσκολες εξοδους, εμεις ελευσινα. Αρα απο τεταρτη πιστευω οτι τουλαχιστον απο εναν η και τους δυο θα ειμαστε στο -4 η στο -3...

 

Βεβαια και μεις τραγικοι. Οι παιχτες για ξυλο και ο κωστε εχει καταμπερδεψει την ομαδα

Εχει πλάκα ότι χρειάζεται να κάνω quote τον ευατό μου!!! :king-741814: Αλλά έπεσα 100% μέσα. Το τραίνο εξπρές της Λαμίας άρχισε να κάνει κάποιες στάσεις.

Και ο Απόλλων δεν έχει καν παίξει, οπότε things ARE looking up.... AT LAST.

 

On 3/19/2017 at 10:42 PM, ukworm said:

Κάποιος λόγος υπάρχει που σπρώχνεται αυτή η ομαδίτσα. Σε κάποιου το άρμα είναι σίγουρα.... Τέσπα, χέστους. 

Είδα λίγο Τρίκαλα - Λαμία και ο διαιτητής ΠΑΛΙ τους έπαιζε 30-70 μέσα στα Τρίκαλα. Δεν έχω βέβαια πλήρη εικόνα, δεν το είδα όλο. Αλλά τα 15 λεπτά που είδα, έπαιζε σαφώς Λαμία ο διαιτητής.

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αναμφίβολα τα θέματα μας, αλλά θεωρώ ότι είναι στο χέρι μας να ανέβουμε. Έχουμε Λαμία και Απόλλωνα εντός, ενώ αυτοί οι δύο έχουν να παίξουν και μεταξύ τους. Πιθανώς θα τους περάσουμε και τους δύο καθώς είναι φανερό ότι ξεφουσκώνουν. Η Λαμία χωρίς το σκανδαλώδες σπρώξιμο θα έπρεπε να είναι ήδη από κάτω μας, ενώ ο Απόλλων ήταν πολύ τυχερός στον α' γύρο ενώ από εδώ και στο εξής έχει πολύ δύσκολο πρόγραμμα (εκτός με Όφη, Λαμία, Αγροτικό Αστέρα και Άρη!). 

Αν είμαστε αυτοί που πρέπει θα ανεβούμε σίγουρα. 

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας πως  βλεπεις τις πατουσες μας...

Κι εκει θα παραμεινεις μεχρι τελους.

Σημερα το κορακι εκανε κανονικο χειρουργειο!

Ανυπαρκτο πεναλτυ στο 1᾽λεπτο για τα τρικαλα

Καταφανεστατο πεναλτυ δεν δεινετε στο Βασσιλογιανννη για χερι του Λεανδρο

Και στο 90᾽φεβγα αποβαλλει και τον Στεφανοβιτς τον καλλητερο παιχτη των Τρικαλων για να μην παιξει με τον αρη την κυριακη!

ολα δουλευουν για σας…αλλα δεν θα φατε στο τελος...

εκει μεσα θα σας παρουμε ετσι για πλακα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι ναι.... Ξέρω κάποιον το '81 που έλεγε πολλά ΘΑ. Και έναν ακόμα πρόσφατα το 2015. ΘΑ ΘΑ ΘΑ.

Τι ανυπαρκτο βρε καημένε! ΧΑΧΑΧΑ. Τον έχει πιασμένο με τα 2 χέρια γύρω από τη μέση, τον ρίχνει κάτω, και μετά πέφτει και από πάνω του φαρύς πλατύς!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Α ναι! Και μετά βγάζει κόκκινη στον Μαραντόνα των Τρικάλων για να μην παίξει με τον Αρη και του βάλει πολλά πολλά ΠΟΛΛΑ γκολ!Πολλά Άρλεκιν διαβάζεις, ρε μεγάλε.

Πάλι καλά που βλέπεις μπάλα από το '68, ρε Μουρίνιο. Την έμαθες καλά. Εμείς οι κοινοί θνητοί σε προσκυνούμε!!

ΥΓ - Συνέχισε να μας φτιάχνεις τη μέρα με τα αστεία σου.

 

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lamiara ole said:

Μην ξεχνας πως  βλεπεις τις πατουσες μας...

Κι εκει θα παραμεινεις μεχρι τελους.

Σημερα το κορακι εκανε κανονικο χειρουργειο!

Ανυπαρκτο πεναλτυ στο 1᾽λεπτο για τα τρικαλα

Καταφανεστατο πεναλτυ δεν δεινετε στο Βασσιλογιανννη για χερι του Λεανδρο

Και στο 90᾽φεβγα αποβαλλει και τον Στεφανοβιτς τον καλλητερο παιχτη των Τρικαλων για να μην παιξει με τον αρη την κυριακη!

ολα δουλευουν για σας…αλλα δεν θα φατε στο τελος...

εκει μεσα θα σας παρουμε ετσι για πλακα!

Ρε φίλε, έρχεσαι εδώ για να προκαλέσεις; Αν θέλεις να μιλήσεις σοβαρά δεν θα λες αρλούμπες. Δες ξανά πως αγκαλιάζει το μπακ σας τον αντίπαλο στη φάση του πέναλτι. Αν αυτό δεν είναι πέναλτι τότε ποιο είναι; 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το τραγικο. Οχι δεν τρολλαρει. Ο τυπος μιλαει σοβαρα. Αλλα ξεχασα. Βλεπει μπαλα απο το 68, συνεπως πχ απο τον γκαρντιολα που την βλεπει απο το 75 (με βαση το αφοπλιστικο του επιχειρημα) ξερει πιο πολλη μπαλα ακοκα και απ αυτον. Τραβα δες στο φορουμ τους να καταλαβεις γιατι περιπτωση μιλαμε... Εννοειται κακως πηγα εκει μεσα. Πρωτη και τελευταια φορα.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω τις φασεις. Η φαση στο 32 πεναλτυ-μαρς και απευθειας κοκκινη που δε δοθηκε υπερ Τρικαλων. Το πεναλτυ που ζητα η λαμια δε δινεται ποτε. Ο αλλος βουτα κατω και σερνεται στο χορτο και η σεντρα ειναι εξ επαφης, ακουσιο χερι. Επισης τα τρικαλα χανουν δυο τρεις σουπερ φασεις τετ α τετ, η λαμια δεν εκανε ΟΥΤΕ ΜΙΑ σοβαρη φαση σε ΟΛΟ το ματς. Δικαιο σκορ για μενα: 3-0, 4-0. Φθηνα τη γλιτωσε το ... τραινο. Το τρενο my ass δηλ.

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

Σε βολεύει αφάνταστα να βλέπεις τα πράγματα μέσα από γυαλιά χρώματος κίτρινου. Όλα ρόδινα έτσι όπως τα λες είναι. ..  Time for you to  grow up and look at  things with an objective eye. When you decide to do that we will have something to discuss. 

Link to comment
Share on other sites

Lamiara, αν θέλεις να σε πάρουμε στα σοβαρά θα πρέπει:

1. Να κόψεις τους απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς

2. Να καταλάβεις ότι δεν έχετε δα καμία ομαδάρα 

3. Δεν περιμένω να παραδεχτείς ότι ευνοείστε, χάνεις όμως κάθε ίχνος σοβαρότητας αν μας λες ότι αδικειστε κιόλας 

Link to comment
Share on other sites

Γελάνε και οι πέτρες μ'αυτά που λέει ο άνθρωπος... Το άλλο το ΑΜΠΑΛΟ ΓΙΔΙ πέφτει με τα ΔΥΟ πόδια και ρημάζει τα πόδια του αντιπάλου ενώ η μπάλα έχει φύγει, που είναι ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΗ κόκκινη και πέναλτυ και δε δίνει τίποτα!

Και μετά το πέναλτυ που ζητάνε αυτοί είναι στην καλύτερη περίπτωση αμφιλεγόμενο γιατί το Τρίκαλο κάνει τάκλιν και η σέντρα του Λαμιώτη είναι στο ένα μέτρο από το χέρι. Αρα 1000% ακούσιο. Ούτε προλαβαίνει να το κολλήσει στο σώμα γιατί ο άνθρωπος είναι στο χόρτο, εκτός ισορροπίας...

Καλά, για το πέναλτυ που πήρανε τα Τρίκαλα, δεν περιγράφω άλλο!

Βάλε και τα 2 τετ-α-τετ, συν μια κεφαλιά μόνος στο τέρμα ο άλλος.

Εντωμεταξύ σε όλο το ματς το .... "ΤΡΕΝΟ" έκανε δύο μακρινά σουτ όλα κι όλα, που τα πιάνω και γω!!! ΧΑΧΑΧΑ

Μιλάμε 3-0 με τους πιο συντηρητικούς υπολογισμούς θα ήταν το λιγότερο δίκαιο αποτέλεσμα. 1-0 Λαμιώτη μην το πεις ούτε του παπά! Τρένο ε τρένο!

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

«Εάν ανοίξω το στόμα μου...»

FEATURED«Εάν ανοίξω το στόμα μου...»

Ο Πανουργιάς Παπαϊωάννου μίλησε για παράγοντες που έχουν ομάδες μόνο για στοιχηματισμό...

Για παράγοντες ομάδων που έχουν... δύο ομάδες και παίζουν στοίχημα μίλησε στο Metropolis 95,5 ο Πανουργιάς Παπαϊωάννου. Ο μεγαλομέτοχος της Λαμίας υποστήριξε ότι στη βόρεια Ελλάδα προσπαθούν να αλλάξουν τον ΚΑΠ και επιδιώκουν να πείσουν τον Υπουργό να παρανομήσει, ενώ έκλεισε το τηλέφωνο στον δημοσιογράφο, Γιώργο Μπούζο, αφού ρώτησε: «Μήπως να πάρετε και την έδρα της ΕΠΟ στη Θεσσαλονίκη;»!

Αναλυτικά τα όσα είπε:

«Είναι μια ανακοίνωση της ομάδας την οποία την έχω δει και εγώ. Δεν είμαι μόνο εγώ στην ομάδα, είναι όλο το Συμβούλιο. Την είδα και την ενέκρινα. Γιατί εάν έγραφα εγώ, θα έγραφα πιο πολλά. Έχετε εδώ και 15, 20, 30 ημέρες εκεί στη Βόρεια Ελλάδα προσπαθείτε να αλλάξετε τον ΚΑΠ, να πείσετε τον Υπουργό να παρανομήσει. Πρέπει να μάθετε ότι τα πρωταθλήματα στο ποδόσφαιρο παίζονται μέσα στο γήπεδο. Θα γίνουν και διαιτητικά λάθη. Είμαι από τους λίγους που φωνάζω. Εγώ δεν εξαρτώμαι από κάποιο άλλο μαγαζί. Ούτε παίζω στοίχημα όπως κάποιοι παράγοντες που θέλουν ομάδες μόνο για στοιχηματισμό. Ψάξτε εκεί στην πόλη σας για ποιον χτυπάει η καμπάνα. Πάντως, η Λαμία δεν χάνει, ούτε 4-0, ούτε 5-0.

Ούτε δύο ομάδες έχω εγώ, μόνο μία έχω. Όλα αυτά κάποια στιγμή θα ειπωθούν από τους δικηγόρους μου στον Εισαγγελέα. Το κάθε πράγμα στην ώρα του. Η Λαμία δεν πάει να χάσει 4-0 και ούτε να κερδίσει 5-0».

«Φωτογραφίζετε» τον Καρυπίδη...

«Όχι, προς Θεού. Εγώ δεν είπα κάποιο όνομα. Έτσι είχατε κάνει και με τον Ηρακλή. Φανφάρες, φέρατε μετανάστες και είδαμε τελικά τι έκανε ο Ηρακλής...

Εγώ είμαι ο Παπαϊωάννου γυρνάω με ψηλά το κεφάλι. Η Λαμία είναι μια πόλη με ανθρώπους που αγαπούν και γουστάρουν την ομάδα. Και δεν παίζουμε για στοιχηματισμό. Παίζουμε για την πάρτη μας, για το ελληνικό πρωτάθλημα, για να έχουν τα παιδιά μας ψηλά το κεφάλι. Σας φτάνει αυτό;

Εγώ δεν περιμένω στην εταιρεία μου λεφτά από το στοίχημα για να ανταπεξέλθει. Εάν ανοίξω το στόμα μου, που θα το ανοίξω κάποια στιγμή θα γίνουν πολύ άσχημα τα πράγματα. Κοιτάξτε μη σφάζουν τις ομάδες σας η διαιτησία. Ασχοληθείτε με αυτές και αφήστε στην ησυχία της την Λαμία. Προσπαθήστε να αλλάξετε τον ΚΑΠ, μπορείτε να το καταφέρετε, και το Σύνταγμα αν θέλετε. Με το πες, πες, πες μπορεί να γίνει τίποτα.

Οι επιχειρηματίες της Βόρειας Ελλάδας θα πρέπει να καταλάβουν ότι το ποδόσφαιρο είναι σε όλη την Ελλάδα και όχι μόνο στη Θεσσαλονίκη. Εμάς τα χρήματα είναι τίμια και καθαρά. Δεν θα γυρίσει το ποδόσφαιρο μόνο στη Βόρεια Ελλάδα, υπάρχουν και άλλες ομάδες. Δεν μιλάω με μισόλογα. Μήπως να πάρετε και την έδρα της ΕΠΟ στη Θεσσαλονίκη;».

Edited by Lamiara ole
Link to comment
Share on other sites

Ακουσε μικρε! Σε αποκαλω ετσι γιατι εισαι κατα πολυ μικροτερος μου και οχι να σε υποτιμισω.

Θα μπορουσα καλιστα να σε περιλουσω με οτι λογεις χαρακτηρισμους και κοσμιτικα επιθετα υπαρχουν στο λεξικο.

Σεβομενος το χωρο δεν το κανω! Για αυτο σε παρακαλω να αποφευγεις τις προσωπικες επιθεσεις.

Μαθε να αναγνωριζεις πως υπαρχουν κι αλλες ομαδες που πασχιζουν για το ονειρο ετων.

Κι αυτο ειναι η ανοδος στην Α᾽εθνικη.

Ολοι γνωριζουμε τι λαμογια σας περιστοιχιζουν εδω και χρονια τωρα,για αυτο αλλωστε βρεισκεστε σε αυτη την κατασταση. Ο Πανουργιας Παπαιωαννου γνωριζει καλλητερα βρισκομενος στο προσκηνιο και στα πραγματα.

Διαβασε και θα μαθεις.

Η Λαμια και καμια αλλη ομαδα δεν σου φταιει που εισαι εκαστοτε στη Γ᾽η στη Β᾽κατηγορια!

Εχε υπομονη μεχρι το τελος…Πολλα θα συμβουν μεχρι τοτε.  Καλμαρε λοιπον.

Edited by Lamiara ole
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον αναφέρεσαι?

Aλλά ανεξάρτητα από αυτό:

Αυτές τις παπαριές περί ηλικίας να πας να τις πεις αλλού, το κατάλαβες?

Η ΗΛΙΚΙΑ EINAI ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΘΕΜΑ ΚΑΘΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ.

Εάν αναφέρεσαι σε μένα λοιπόν: Εγώ φιλαράκι είμαι διευθυντικό στέλεχος σε μεγάλη πολυεθνική εταιρία. 

Μάθε λοιπόν ότι στο επίπεδο που παίζω εγώ η λέξη "HΛΙΚΙΑ" ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ και είναι μάλιστα sackable offence αν τολμήσεις να χρησιμοποιήσεις την ηλικία προκειμένου να κάνεις point ΓΙΑ Ο-Τ-Ι-Δ-Η-Π-Ο-Τ-Ε (όπως και το θρήσκευμα, οι πολιτικές πεποιθήσεις, το χρώμα κλπ) 

Ακούγεσαι λοιπόν τελείως ΓΕΛΟΙΟΣ όταν έρχεσαι εδώ πέρα και αναφέρεις καν αυτή τη λέξη προκειμένου να στηρίξεις οποιοδήποτε επιχείρημα.

 

On that note, I have no interest in what you have to say and obviously I am not even going to reply to you.

I hope I have made myself clear.

 

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

Κατἀρχας κε στελεχος(my ass)…ποιος σου ζητησε Βιογραφικο…Εδω συζηταμε για το τοπι και οχι με το τι αποσχολειται ο καθενας μας στην καθημερινοτη τα του!

Ιf by any remote chance you do not like or understand what I write SIMPLY DO NOT READ OR RESPOND TO IT!

NOBODY FORCED YOU TO DO THINGS YOU DON'T HAVE TO!

As far as age is concerned, it plays an enormous role the experiences that someone has, watching and being involved with FOOTBALL for long periods of time!

When I was watching Pallas, Spyridon, Nalbantis, Kouis, Foiros and other Arιs stars, you were not even in your parents thoughts!

 Το επιπεδο λοιπον που παιζεις…δεν ειναι αλλο απο ενος τυχαρπαστου πληκτρολογου του διαδυκτιου που τυγχανει να εισαι φιλοξενουμενος σε αυτο εδω το χωρο!

Δεν σε γνωριζω και δεν με γνωριζεις! Εισαι παντελως αγνωστος σε μενα.

Μπoρεις να δηλωσεις οτι σου κατεβει στο μυαλο. Αλλωστε Ελληνες ειμαστε κι ο καθενας... ΟΤΙ ΔΗΛΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ!

Δεν με αφορα καθολου οπως δεν αφορα και κανεναν εδω μεσα!

Εδω ειμαστε να μιλησουμε για ποδοσφαιρο και οχι να αναδειξουμε την ιδιοτητα  στην προσωπικη μας ζωη!

Κατα τα αλλα περι sackable offence τα διαβαζω κι εχω λυθει στα γελια!

Αuτο κι αν δειχει ΜΙΚΡΟΤΗΤΑ και πανω απο ολα ΓΕΛΕΙΟΤΗΤΑ!

Παρ' επιπτοτως δεν υπαρχει αναγκη να απαντησεις στα γραφομενα μου ,ποσο μαλιστα να τα διαβασεις…!

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...