Jump to content
Phantis Forums

AEK - Aris (Sun., 16 May 2021, 19:30 EET)


Emperor

Recommended Posts

Τελευταίο ματς της σεζόν. Επί της ουσίας το κίνητρο και για τις δύο ομάδες είναι η 3η θέση και να κλείσουν τη σεζόν με θετικές εντυπώσεις. Σε ότι αφορά την 3η θέση, εμείς την κατακτούμε φυσικά με νίκη, αλλά και με ισοπαλία. Αν όμως κατέβουμε στο ματς με στόχο το Χ, το πιθανότερο είναι να χάσουμε. Η ΑΕΚ δεν είναι καλύτερη μας και δεν πρέπει να φοβηθούμε το ματς. 

Απουσίες θα έχουμε τους Μήτρογλου, Kace, Ιωάννου, νομίζω όλοι οι υπόλοιποι θα είναι διαθέσιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσαν λοιπόν και τα play-off, στα οποία είδαμε τον Άρη να μένει από ενέργεια αλλά να τερματίζει τελικά 3ος, τον Παναθηναϊκό να αποδεικνύει ότι δεν άξιζε να μπει στην τετράδα, τους άλλους δύο να πετυχαίνουν τους στόχους τους. Θεωρώ σημαντικό ότι ο Ολυμπιακός και κυρίως ο Αστέρας δεν πέταξαν λευκή πετσέτα όταν πια η διοργάνωση δεν είχε νόημα, αυτό μπορεί να θεωρείται αυτονόητο σε σοβαρά πρωταθλήματα αλλά εδώ είναι σπάνιο και παραμένει ζητούμενο. 

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό, όλα καλά. Θέλαμε την έξοδο στην Ευρώπη και διαφορά από τον ΠΑΟ πάνω από από 6 βαθμούς, -για τον φόβο των Ιουδαίων, να το πω κομψά- γιατί το αίσχος μερικών δεν έχει όρια.

Τώρα η αξιολόγηση της χρονιάς είναι ένα άλλο κεφάλαιο που θα το πιάσουμε κάπου αλλού, αλλά 3οι με αυτόν το πόλεμο που μας έκαναν και το μπάτζετ που είχαμε, είναι σίγουρα επιτυχία.

Σαφώς και υπάρχει γκρίνια κι όχι άδικη γιατί η ομάδα είχε ικανότητες ακόμη και να κοντραριστεί τον πρωτοπόρο υπό ΚΣ. (Κι ας ακούγεται εξεζητημένο). Αλλά οι συνθήκες στο Ελλάντα ουδέποτε θα είναι οι κανονικές όσο αυτοί της παράγκας θα "πειράζουν" τόσο απροκάλυπτα τους αγώνες. 

Το τελευταίο ανέκδοτο είναι πως ο Παμπλίτο από τώρα σκούζει και φωνάζει να τους σφυρίξει ένα δικό τους παιδί λες και είναι ...αδικία που οι διαιτητές δίνουν και στους άλλους τα ψίχουλα της σφυρίχτρας. 

Θα μας λείψει το ζευγάρι Παμπλίτο-Λάουρα. Σίγουρα όμως θα έχουν βρει από τώρα ποιος θα ρίχνει σανό στα πρόβατα... 

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά, μιλώντας για Παμπλίτα, αυτή πρέπει να μείνει χρόνια! Μιλάμε είναι κωμωδία ο άνθρωπος. Πήγε και τους έκανε άνω κάτω με τις δηλώσεις που έκανε χθες!

Πολύ φοβάμαι όμως ότι αν φάνε καμιά 4αρα (για εκεί πάει βάσει διαφοράς δυναμικότητας), θα την διώξουν την Παμπλίτα, αλλά εγώ θέλω να μείνει να μας χαρίζει στιγμές χαράς.

Edited by ukworm
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2021 at 9:19 PM, ukworm said:

Καλά, μιλώντας για Παμπλίτα, αυτή πρέπει να μείνει χρόνια! Μιλάμε είναι κωμωδία ο άνθρωπος. Πήγε και τους έκανε άνω κάτω με τις δηλώσεις που έκανε χθες!

Πολύ φοβάμαι όμως ότι αν φάνε καμιά 4αρα (για εκεί πάει βάσει διαφοράς δυναμικότητας), θα την διώξουν την Παμπλίτα, αλλά εγώ θέλω να μείνει να μας χαρίζει στιγμές χαράς.

Ξέρεις τι είναι να περιμένεις πόσες δεκαετίες να βγεις δεύτερος (!!!) για να πανηγυρίσεις (!!!) και στο τέλος να βγαίνεις τρίτος και ο ΠΑΟΚ να σου κουνάει το κύπελλο μέσα στα μούτρα σου; Μη σου τύχει!!!

ΥΓ. Μα αφού ο Γκαρσία δεν έχει καν δίπλωμα, αφού...
ΥΓ2. Αφού με τις δηλώσεις που έκανε, τους έκανε άνω κάτω, αφού...
ΥΓ3. Αφού η διαφορά δυναμικότητας είναι τεράστια, αφού...
ΥΓ4. Περαστικά σας!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...