Jump to content
Phantis Forums

SL1-PO-R4: Aris - PAOK (28-Jun-20, 19:15 EEST)


Blackhawk

Recommended Posts

Overall not a bad game. Aris did not play with their usual gusto against us, but it was relatively open and our guys finally looked like they wanted to play together. Limnios was pretty poor, as was Biseswar (apart from that assist). Stoch was MotM for me. I'll be adding my vote when the site updates.

Link to comment
Share on other sites

We go up 3 points above AEK. Hopefully Oly wins to keep them there. We own the tiebreaker which is goal differential. Next week we could go for the dagger and go up +6..

 

In other news, I just saw qualifying rounds for EL and UCL is just one leg. How do you think that affects us?

Link to comment
Share on other sites

Ζω παιδιά, όλα καλά, απλώς αποχώρησα από το φόρουμ λόγω του γνωστού σκηνικού με τον τζατζίκι και δεν έχω σκοπό να επιστρέψω σε μέρη που λιμνάζουν αποβράσματα όσο κι αν μου λείπετε εσείς.

Για το ματς τι να πούμε. Είμαστε καλύτερη ομάδα από τον Ο Α.Ρ.Η.Σ. και λογικά κερδίσαμε. Η βαθμολογία αντικατοπτρίζει πλήρως τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων. Εμείς 66 και αυτοί 38. Και το αστείο είναι ότι μιλάνε για απουσίες την στιγμή που ο ΠΑΟΚ είχε περισσότερες και έπαιξε χωρίς Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μίσιτς, Αουγκούστο, Ελ Καντουρί, Πέλκα και φυσικά Ζαμπά-Πόντους.

Φυσικά αστεία είναι και η δική μας ομάδα και ο προπονητής μας ο οποίος εδώ και δύο παιχνίδια το γύρισε σε 4-3-3. Όλη τη χρονιά παίζει αυτό το 4-4-2 το οποίο μας έχει καταστρέψει και τώρα που σφίξανε τα γάλατα παίζει το σύστημα που η ομάδα μπορεί να παίξει. Τι να πούμε... Τα έχουμε υπεραναλύσει όλα εδώ και μήνες.

Το πρόβλημα βέβαια είναι στην κεφαλή. Συγκεκριμένα στην αμπαλίαση των Ιβάν και Γιωργάκη. Αν δεν βελτιωθούν οι δυο τους, δεν υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί και ο ΠΑΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Yiankos said:

Ζω παιδιά, όλα καλά, απλώς αποχώρησα από το φόρουμ λόγω του γνωστού σκηνικού με τον τζατζίκι και δεν έχω σκοπό να επιστρέψω σε μέρη που λιμνάζουν αποβράσματα όσο κι αν μου λείπετε εσείς.

Τι έγινε με τον Τζατζίκι; Για το στοίχημα λες;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...