Jump to content
Phantis Forums

SL1-R17: Aris - PAOK (04-Jan-20, 19:30 EET)


Blackhawk

Recommended Posts

Υιάνκο δεν άλλαξες. Ξανάβαλες τη κασέτα από τη αρχή, και ξανάπιασες την ίδια καραμέλα. Αμολάς και επιχειρήματα που αυτοαναιρούνται στις δυο φράσεις παρακάτω και θαρρείς πως κάτι είπες. Ειλικρινά, αν πείστηκες και ο ίδιος από όσα λες κανένα πρόβλημα από πλευράς μου. Εγώ απευθύνθηκα σε όλους σας, γιατί υπάρχουν παόκια που σκέφτονται. Κι αυτή η ήττα είχε κάτι να  διδάξει σε όλους μας. Όσοι φυσικά θέλουμε πραγματικά να ακούσουμε ότι έχει να μας πει μπας και βοηθήσουμε την ομάδα μας να βελτιωθεί. Οι άλλοι αμολάνε αετό.

Edited by almand
  • Like it 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2020 at 12:41 AM, Yiankos said:

Ο Φερέιρα μαθαίνει ακόμα. Έχουμε τόσο ανώτερη ομάδα από τον Α.Ρ.Η. και καταφέραμε να φάμε τέσσερα γκολ. ΟΚ, φταίει ο Ζίβκοβιτς, αλλά δεν γίνεται οι άλλοι να μασάνε σίδερα και να μην κάνουμε κάτι γι' αυτό. Όποιος δεν είναι κομπλεξικός είδε ότι μία ομάδα έπαιξε ποδόσφαιρο και οι άλλοι κλωτσοπατινάδα. Μαγκιά τους που κερδίσανε, το ξαναλέω. Βγάζω το καπέλο. Αλλά το σκορ είναι μαγική εικόνα. Εμείς αλλάζαμε μπαλιές, κάναμε φάσεις, είχαμε συνδυασμούς, εμπνεύσεις, τα πάντα και καταφέραμε να φάμε 4 γκολ από μιάμιση φάση σε όλο το παιχνίδι. Ανάθεμα αν αλλάξανε πάνω από τρεις πάσες συνεχόμενες (που λέει ο λόγος) σε όλο το παιχνίδι οι αντίπαλοι. 

 

Βλέπω παρατήρησες το πρόβλημα (η ανάλυσή σου είναι σωστή), αλλά δυσκολεύσαι με την απάντηση...

"Πώς γένεν αυτό; Πώς φάγαμε 4 με 1.5 φάση; Mα αυτοί δεν άλλαξαν πάσα!!"

Η απάντηση στο δικό μας φόρουμ για να μην τα ξαναγράφω.

 

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ukworm said:

Χαχαχχαχαχα - το παιδί είναι αλλού!

Αν πιστεύεις κι εσύ ότι στήσαμε τον Βελλίδη για να κερδίσουμε τη Λαμία στην Τούμπα 3-0, τότε είσαι κι εσύ στην ίδια κατηγορία. Βέβαια μετά το ανόητος έχετε πάει σε νέο στάδιο, αλλά προφανώς δεν θέλω να σας χαρακτηρίσω όπως σας αξίζει, οπότε απλώς αναρωτιέμαι πόσο ανόητοι είστε να το πιστεύετε αυτό!

Και ο Σα στημένος ήταν που έφαγε το γκολ από τον Ίνγκασον. Και ο Ζίβκοβιτς μη σου πω στημένος ήταν να φάει τα γκολάκια με τον Α.Ρ.Η. Θεωρίες συνομωσίας, όπου φυσικά από πίσω βρίσκεται ένας και μόνο, ο Ιβάν Σαββίδης!

Τέλος πάντων, ξαναλέω συγχαρητήρια για τη νίκη (γιατί είμαι παντελονάτος εν αντιθέση με εσάς που όποτε χάνετε 15 χρόνια τώρα που σας ξέρω σ' αυτό το φόρουμ, φταίει η διαιτησία και η παράγκα και το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ και ο Σύριζα και οι Πρέσπες και το Βαρ και οι ξένοι διαιτητές). Ελπίζω να συνεχίσετε έτσι και να μην αρχίσετε τώρα τις ήττες από τις Λαμίες και λοιπούς. Να μπείτε στα πλέι οφ και να έχουμε ακόμα δύο ματσάκια. Κι ας σκίζεστε μόνο με εμάς και να ανοίγετε πόδια στο αφεντικό σας. Εγώ θέλω να δω από τον προπονητή μου να βελτιώνεται και να προσαρμόζεται. Κανονίστε να μην μπείτε 6άδα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ο ανόητος αλλά εσύ δεν τα πιάνεις με την πρώτη! Δεν σου είπα πως ο Βελλίδης ήταν στημένος. Σου είπα πως ο τερματοφύλακας σας δεν ήταν τόσο κακός, όσο ο Βελλίδης στην Τούμπα με σας. (Γιατί ο Ζίφκοβιτς φέρει ευθύνη στο 3ο γκολ -άντε και στο 1ο τώρα που το ξαναείδα. Αλλά δεν φταίει αυτός για την 4άρα). Και συ με τα επιχειρήματα σου κατάφερες το αντίθετο. Να πειστώ πως μπορεί και να είναι έτσι. (Γιατί δεν έχει άλλη εξήγηση αυτή του η απόδοση. Μόνο βαλτός κανείς μπορεί να παίξει τόσο χάλια. Και τούτο δηλώνει η γελοία αντίδραση του να ρίξει, τάχα, την ευθύνη στους αμυντικούς). Τώρα μένει να τον πάρετε στη θέση του Ζίφκοβιτς για να με...διαψεύσεις.

Υιάγκο, στα σοβαρά τώρα. Λίγο με νοιάζει αν στήνετε ή όχι παιχνίδια, προπονητές, ή ποδοσφαιριστές. Λίγο με νοιάζει που βάζεις την ίδια κασέτα να λέει πράγματα που δεν μας αγγίζουν. Εμένα η μπαλίτσα στο γήπεδο με ενδιαφέρει. Τα εξωαγωνιστικά κι όσα γίνονται κάτω από το τραπέζι τα αφήνω σε σας. Την παράγκα εμείς τη βιώσαμε γιατί μας κυνηγούσε μέχρι την Γ' Εθνική. Εσείς ιδέα δεν έχετε. Οπότε διάλογος μεταξύ μας δεν μπορεί να υπάρχει. Άλλα λες, άλλα λέω, άστο να πάει. Αν έχεις τίποτε επιχειρήματα, να τα πούμε. Αλλά αυτό το "παντελονάτος" που είπες ξαναδές το. Αυτό, ναι, με καίει. Και σε λίγο θα σας κάψει κι εσάς.

Δεν φορούν παντελόνια αυτοί που γυρνάνε σε αγέλες, 20 και 30 νοματέοι να ψάχνουν λοστούς για να επιτεθούν σε καναδυο ανυποψίαστους και να τους σκοτώνουν τζάμπα και βερεσέ, γιατί τόλμησαν να κυκλοφορούν στη πόλη με αρειανά κασκόλ. Το κάνατε στο Ωραιόκαστρο, το κάνατε στη Σουρωτή, το κάνατε στο συνεργείο του Καλόπουλου, που σφύριξε μια φορά υπέρ του "εχθρού" σας το κάνατε ξανά προχθές και μετά θέλεις να με πείσεις πως φοράτε παντελόνια και πως το να τρομοκρατείς μια πόλη "δεν σε κάνει παράγκα". Φιλικά το λέω. Ξαναδές το.

Εμείς για μπαλίτσα μιλάμε. Τα υπόλοιπα δικά σας. Άμα γουστάρεις να ακούσεις καμιά ανάλυση για τον αγώνα, ή να γελάσεις, βρε αδερφέ, πάτα εδώ. Έχει και τον αγώνα αν ψάχνεις να δεις τι πήγε στραβά σε σας και μάλιστα δίχως χρέωση. Εμείς δεν χρεώνουμε per view 4,99 και 7,99 ευρώ τον αγώνα. Τον προσφέρουμε δωρεάν. Α, και πού' σαι; Πάρε άμα θες, και το κασκολάκι σου μαζί. Εμείς δεν μαζεύουμε 30 νοματέους να αστυνομεύουν ότι κίτρινο τριγυρνά στη πόλη...

 

 

Edited by almand
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Yiankos said:

Αν πιστεύεις κι εσύ ότι στήσαμε τον Βελλίδη για να κερδίσουμε τη Λαμία στην Τούμπα 3-0, τότε είσαι κι εσύ στην ίδια κατηγορία. Βέβαια μετά το ανόητος έχετε πάει σε νέο στάδιο, αλλά προφανώς δεν θέλω να σας χαρακτηρίσω όπως σας αξίζει, οπότε απλώς αναρωτιέμαι πόσο ανόητοι είστε να το πιστεύετε αυτό!

Και ο Σα στημένος ήταν που έφαγε το γκολ από τον Ίνγκασον. Και ο Ζίβκοβιτς μη σου πω στημένος ήταν να φάει τα γκολάκια με τον Α.Ρ.Η. Θεωρίες συνομωσίας, όπου φυσικά από πίσω βρίσκεται ένας και μόνο, ο Ιβάν Σαββίδης!

Τέλος πάντων, ξαναλέω συγχαρητήρια για τη νίκη (γιατί είμαι παντελονάτος εν αντιθέση με εσάς που όποτε χάνετε 15 χρόνια τώρα που σας ξέρω σ' αυτό το φόρουμ, φταίει η διαιτησία και η παράγκα και το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ και ο Σύριζα και οι Πρέσπες και το Βαρ και οι ξένοι διαιτητές). Ελπίζω να συνεχίσετε έτσι και να μην αρχίσετε τώρα τις ήττες από τις Λαμίες και λοιπούς. Να μπείτε στα πλέι οφ και να έχουμε ακόμα δύο ματσάκια. Κι ας σκίζεστε μόνο με εμάς και να ανοίγετε πόδια στο αφεντικό σας. Εγώ θέλω να δω από τον προπονητή μου να βελτιώνεται και να προσαρμόζεται. Κανονίστε να μην μπείτε 6άδα!

Ρε φιλαράκι, τρικυμία εν κρανίω!

Εγω σχολίασα μόνο τις φράσεις που έκανα quote. Tι κάθεσαι και μας αραδιάζεις εδώ; 

Τι είσαι συ ρε... 

Link to comment
Share on other sites

@almand νόμιζα ότι είσαι καλύτερος από τον ukworm, αλλά έσφαλα. Παίρνεις το θάνατο ενός Βούλγαρου οπαδού της ομάδας σου (ούτε καν ξέρω τι ομάδα είναι) για να κάνεις μικροπολιτική ότι οι ΠΑΟΚτσήδες είναι κακοί; Σ' αυτά ανόητε δεν χωρούν οπαδικά. Πεσίματα έχουν κάνει και οι δικοί σου οπαδοί και οι δικοί μου και όλων των ομάδων. Για μένα όλοι είναι για τα σίδερα και ντροπιάζουν την ομάδα μου. Εσύ επιλέγεις να μας πεις ότι οι ΠΑΟΚτσήδες τα κάνουν μόνο αυτά και όχι οι Αρειανοί; Προσωπικά νιώθω ίδια αηδία είτε το ντου το κάνουν ΠΑΟΚτσήδες, είτε Αρειανοί, είτε Ολυμπιακοί. Δεν θα μπω στη διαδικασία να απαντήσω, γιατί τζάμπα κόπος θα πάει. Το προσωπείο σου και οι ποδοσφαιρικές αναλύσεις σου (που συμφωνώ σε αρκετά) με έκαναν να μην καταλάβω τι πραγματικά είσαι. Ένας κάφρος όπως και οι περισσότεροι. Για να παταχτεί η βία χρειάζεται σωστά μυαλά από όλες τις μεριές, αλλά τι να περιμένουμε από ανεγκέφαλους περιθωριακούς όταν εσύ γράφεις τέτοια ένας θεωρητικά σοβαρός άνθρωπος σε ένα φόρουμ;

Αυτά από μένα. Ποδοσφαιρικά θα δώσω ξανά συγχαρητήρια για τη μαγκιά σας και θα προβληματιστώ για τις αντιδράσεις της ομάδας μου και ελπίζω να μην ξεκινήσετε κανένα σερί ηττών και να μπείτε 6άδα ώστε να παίξουμε άλλα δύο παιχνίδια μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες να τον αποκαλέσεις "φίλε Almand"! tut tut χαχαχαχαχα

YΓ - O ukworm είναι "χειρότερος" γιατί δε λέει αυτά που θέλεις να ακούσεις, και δε χαιδεύει αυτάκια.

Μην κανεις τον κόπο να απαντήσεις καν, δεν πρόκειται να διαβάσω ακόμα και αν βάλεις @ για να μου κεντρίσεις το ενδιαφέρον.

Τέλος με σας...... Laters.

Edited by ukworm
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Το οτι οι παίκτες σας έκαναν τον γύρο του θριάμβου μετά το τέλος του αγώνα (λες και πήρανε το πρωτάθλημα) τα λέει όλα. Θα πανηγυρίζανε μαλλον το πρίμ που τους έταξε ο big boss.

Τέλος πάντων, παλικαρίσια νίκη του Α.Ρ.Η άσχετα που τα δυο γκόλ προήλθαν απο τραγικά λάθη του Ζίβκοβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...