Jump to content
Phantis Forums

Xanthi-Aris (Sunday, 13 October, 17:00 EEST)


Mitsos

Recommended Posts

Έχουμε παίξει 7 παιχνίδια και είχαμε κόντρα διαιτησία στα 5 (ΟΦΗ, ΑΕΛ, ΠΑΟΚ, ΟΣΦΠ, Ξάνθη), και 50-50 στα δύο (Βόλος, ΠΑΟ). Τυχαίο;

Edited by Emperor
  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ukworm said:

Χίλιες φορές με Ντιγκινί να σου πω, και με λίγο φρεσκάρισμα στους μεσοεπιθετικούς. Στατικές φάσεις με το κεφάλι δεν έχει βάλει και όπου χρειάζεται να παίξει με τα πόδια μπουρδουκλώνεται από μόνος του.... 

Φανταστείτε να είχαμε, αντί του Ideye, τον Aganzo ή τον Cámpora!

  • Like it 2
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και Ουντότζι που τον είχαμε στα πέτρινα χρόνια!

Εκείνη τη φάση με το τετ-α-τετ στο 2ο ημίχρονο ο Ουντότζι θα το είχε χώσει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ukworm said:
  • Έβγαλε σωστά Φέτφα και έβαλε σωστά Λάρσον (ο οποίος όμως είχε τραγική επιλογή σε μία τελική προσπάθεια).

Προσωπικά, το έχω ξαναπεί, δεν μου αρέσει καθόλου ο Larsson, το μόνο θετικό που βλέπω σε αυτόν είναι ότι μαρκάρει. Επιθετικά όμως είναι στην καλύτερη περίπτωση μέτριος. Δεν έχει τελείωμα, συχνά μπερδεύεται και όταν παίρνει φόρα και τρέχει με την μπάλα δεν μπορεί να σταματήσει και να δώσει σωστή πάσα.

Είναι να απορείς που παίζει ο Larsson και δεν παίζουν είτε ο Martinez είτε ο Mancini!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα δείτε τι έδωσε ρε παιδιά η κουφάλα ο διαιτητής!!

Δηλαδή, τι να πω....

 

Και αν το "κόρνερ" γινόταν γκολ, τότε τι θα γινόταν;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ukworm said:

Χαχαχα δείτε τι έδωσε ρε παιδιά η κουφάλα ο διαιτητής!!

Δηλαδή, τι να πω....

 

Και αν το "κόρνερ" γινόταν γκολ, τότε τι θα γινόταν;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τι εννοείς, τι θα γινόταν; Θα μετρούσε και θα είχαμε άλλη μια αλλοίωση εις βάρος του Άρη στο 94', όπως και με ΟΦΗ στο 93' με το πέναλτι που είδαν στο VAR και δεν το είπαν στον διαιτητή, όπως και με Λάρισα στο 95' με το πέναλτι που σφύριξε ο διαιτητής και το VAR γύρισε τη φάση 18 ολόκληρα δευτερόλεπτα πίσω για να ανακαλύψει αμφισβητούμενο φάουλ, με συνέπεια ο διαιτητής να πάρει την απόφαση του πίσω. Τρελά πράγματα. Ο Ρώσος έχει αποθρασυνθεί και τα παίζει όλα για όλα υπέρ του και των παραμάγαζων του:

- Πρόεδρος ΕΠΟ δικός του

- Αρχιδιαιτητής Pereira δικός του

- Ομάδες-δορυφόροι με δανεικούς και πιθανώς και με χρηματοδότηση κάτω από το τραπέζι

- Χορηγίες στη Superleague

- VAR ελεγχόμενο (σε αυτό κοντράρονται και με τον χοντρό)

κλπ, κλπ.

Και στο φόντο, τα ξεφτιλισμένα ζώα να τρώνε σανό "εξυγίανσης" και να πανηγυρίζουν πέτσινα νταμπλ και σερί νικών!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Emperor said:

Προσωπικά, το έχω ξαναπεί, δεν μου αρέσει καθόλου ο Larsson, το μόνο θετικό που βλέπω σε αυτόν είναι ότι μαρκάρει. Επιθετικά όμως είναι στην καλύτερη περίπτωση μέτριος. Δεν έχει τελείωμα, συχνά μπερδεύεται και όταν παίρνει φόρα και τρέχει με την μπάλα δεν μπορεί να σταματήσει και να δώσει σωστή πάσα.

Είναι να απορείς που παίζει ο Larsson και δεν παίζουν είτε ο Martinez είτε ο Mancini!

Ο Mαντσίνι όσο έπαιξε (δηλ. λίγο) δεν έδειξε τίποτα ιδιαίτερο να είμαστε ειλικρινείς. Αλλά συμφωνώ: Τα 2 πρόσφατα τετ-α-τετ του Λάρσον ήταν τραγικά....

Από την άλλη ο Μαρτίνεζ δεν είναι συγκρίσιμος του Λάρσον οπότε εγώ θα έθετα το ερώτημα: πώς παίζει ο Τόνσο και όχι ο Μαρτίνεζ;;;;! Εκτός ίσως από το μαρκάρισμα, δε μπορώ να βρω έναν τομέα που ο Τόνσο υπερτερεί!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Emperor said:

 

Και στο φόντο, τα ξεφτιλισμένα ζώα να τρώνε σανό "εξυγίανσης" και να πανηγυρίζουν πέτσινα νταμπλ και σερί νικών!

Tα ξεφτιλισμένα ζώα καταλαβαίνουν πάρα πολύ καλά τι γίνεται (παρά τη ζωοσύνη τους) απλά κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν.

Απλά, είναι πιο ωραία να τσιμπάς στημένα ντάμπλ παρά να στα παίρνει ο χοντρός. Και αυτά τα φαιδρά "εμείς δε γίναμε ΜΠΑΟΚ για τους τίτλους", εγώ τα ακούω βερεσέ.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ukworm said:

Ο Mαντσίνι όσο έπαιξε (δηλ. λίγο) δεν έδειξε τίποτα ιδιαίτερο να είμαστε ειλικρινείς. Αλλά συμφωνώ: Τα 2 πρόσφατα τετ-α-τετ του Λάρσον ήταν τραγικά....

Από την άλλη ο Μαρτίνεζ δεν είναι συγκρίσιμος του Λάρσον οπότε εγώ θα έθετα το ερώτημα: πώς παίζει ο Τόνσο και όχι ο Μαρτίνεζ;;;;! Εκτός ίσως από το μαρκάρισμα, δε μπορώ να βρω έναν τομέα που ο Τόνσο υπερτερεί!

Ο Τοnso είναι άλλη περίπτωση. Ξέρει μπάλα (όπως άλλωστε και οι δύο άλλοι Αργεντίνοι (Martinez & Mancini)), έχει ντρίμπλα (ο Larsson δεν έχει), έχει και τελείωμα. Φέτος όμως συμφωνώ ότι είναι αγνώριστος, δεν ξέρω τι έχει πάθει. Με τον Αστέρα έκανε πολύ καλά παιχνίδια, σε εμάς ήρθε τραυματίας και ουσιαστικά πέρσι δεν έπαιξε υγιής σε κανένα ματς. Φαίνεται πάντως ότι και ο Oenning τον υπολογίζει. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ukworm said:

Tα ξεφτιλισμένα ζώα καταλαβαίνουν πάρα πολύ καλά τι γίνεται (παρά τη ζωοσύνη τους) απλά κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν.

Απλά, είναι πιο ωραία να τσιμπάς στημένα ντάμπλ παρά να στα παίρνει ο χοντρός. Και αυτά τα φαιδρά "εμείς δε γίναμε ΜΠΑΟΚ για τους τίτλους", εγώ τα ακούω βερεσέ.

Μήπως είσαι ο Άκης απο την εκπομπή Άντε Γειά; Τα ίδια έλεγε κι'αυτός χθές ?

Βρέ πως ταιριάζετε εσείς οι κίτρινοι με τους κόκκινους.

Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2019 at 6:33 PM, ukworm said:

Το κόρνερ στο 94 δειχνει σε τι στημένο πρωτάθλημα παίζουμε! Ασπρόμαυρα σιχάματα.

Εμ πως θα γίνει, πρέπει να σας κόψουμε τα φτερά! Πάει ο Α.Ρ.Η.Σ για πρωτάθλημα αφού. Σας φοβόμαστε αφού.

Edited by Athens4
Link to comment
Share on other sites

Όσο πας και συ. Έρχεστε Χαριλάου μη ξεχνάς... Εκεί δε θα είναι φιλικό σαν και αυτά που πάτε και δίνετε με Λάρισες, Λαμίες, Ξάνθες, Βόλους, Οφηδες κλπ. Εκεί θα πρέπει να φτάσετε αίμα για να πάρετε βαθμό.

 

Καλός ο Βελλίδης χθες ε;

Πώς είδες την υπόδειξη στο 94; Έπος ε;

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

Και τι έγινε που θα παίξουμε στο Χαριλάου; Πέρσυ τα ίδια έλεγες και ήρθαμε και πήραμε το διπλό. Μακάρι να γίνει και φέτος ωραίο παιχνίδι και ας κερδίσει ο καλύτερος.

Ενώ ο Φέτφα με τον Ολυμπιακό πετούσε! Άσε μας βρε mate!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Athens4 said:

Και τι έγινε που θα παίξουμε στο Χαριλάου; Πέρσυ τα ίδια έλεγες και ήρθαμε και πήραμε το διπλό. Μακάρι να γίνει και φέτος ωραίο παιχνίδι και ας κερδίσει ο καλύτερος.

Ενώ ο Φέτφα με τον Ολυμπιακό πετούσε! Άσε μας βρε mate!

From the skin of your teeth πέρσι....  Αλλά πέρσι ήταν πέρσι και φέτος θα είναι φέτος.

Σίγουρα δε θα είναι φιλικό πάντως, σαν αυτά που δίνετε με τα υποκαταστήματα. Αυτή είναι η ουσία. Δε θα έχετε Βελλίδη να βαζει τις μπάλες μέσα μόνος του. Αυτό λέμε.

Υγ - Δε ξέρω πού κολλάει ο Φέτφα. Αλλά μιας και λες για Φέτφα - O Φέτφα έχει κόμπλα με τον Ολυμπιακό. Είναι σπασμένος που τον διώξανε και πάει να κάνει το κάτι παραπάνω και πάντα τα κάνει σκατά. 

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Athens4 said:

Εμ πως θα γίνει, πρέπει να σας κόψουμε τα φτερά! Πάει ο Α.Ρ.Η.Σ για πρωτάθλημα αφού. Σας φοβόμαστε αφού.

Εννοείται μας φοβάστε! Ασφαλώς προτιμάτε κάποιο από τα παραμάγαζα να μπει στα play-offs και να παίρνετε χαλαρά τις νίκες από το να μπει ο Άρης και να φτύνετε αίμα για να πάρετε ισοπαλία. Περί αυτού πρόκειται.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...