Jump to content
Phantis Forums

Aris - AEL Limassol (Thursday, 25 July, 21:30 EET)


Emperor

Recommended Posts

Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει τις τιμές των εισιτηρίων του ευρωπαϊκού αγώνα με την Α.Ε.Λ. Λεμεσού στο Κλεάνθης Βικελίδης (25/07, 21:30), στο πλαίσιο του β’ προκριματικού γύρου του Europa League. 

Τα εισιτήρια κοστίζουν: 

ΘΥΡΕΣ 1,3 : 15€ 
ΘΥΡΑ 2: 25€ 
ΘΥΡΑ 9:  35€ 
ΘΥΡΑ 7:  50€ 
ΘΥΡΑ VIP:  100€ 
ΘΥΡΑ VVIP:  150€ 
ΘΥΡΑ 4:  15€ (ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ) 
Για την αγορά του εισιτηρίου απαραίτητη είναι η προσκόμιση της Αστυνομικής ταυτότητας και του ΑΜΚΑ. 

Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ υπενθυμίζει ότι στο παιχνίδι με την κυπριακή ομάδα ισχύουν οι κάρτες διαρκείας της αγωνιστικής περιόδου 2019-2020. 

* H διάθεσή τους ξεκινάει την Τρίτη 9/7, από την ARIS F.C. Boutique (Δευτέρα-Παρασκευή 10:00-18:00 και Σάββατο 10:00-14:00).

Link to comment
Share on other sites

O Larsson λογικά δεν υπολογίζεται για το πρώτο παιχνίδι. Ακόμη και αν αποθεραπευτεί, θα είναι σίγουρα ανέτοιμος.

Χάνουμε επίσης με τραυματισμό και τον Younes...

ΥΓ. Πότε επιστρέφει ο Bruno Gama; Σεπτέμβριο;

Link to comment
Share on other sites

I am more upset with the loss of the Tunisian for the first game, I expect AEL to give us space and counter, I thought Younes would be very dangerous coming in off the bench towards the end of the match.  Larsson is more dangerous using his speed but I don't think space will be available for this to happen at Vikelidis but definitely in the return match, hopefully he will be ready to go in a couple weeks.  In my opinion, it is very crucial we do not give up a goal at home, it goes without saying I prefer a comfortable victory, but a 0-0 tie would not be all that bad.

As far as Gama is concerned, a lot will depend on how quickly he is healing and his mental state.  Knee injuries are tricky and differ from person to person.  The important thing is that he doesn't come back too soon.

Alex, I saw this article after my post.

https://www.allaboutaris.com/podosfairo/140593/apofasismenos-alla-xoris-risko

Edited by Mitsos
  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

----------------- KΟΥΕΣΤΑ-------------------

ΣΟΥΝΤ----ΒΕΛΕΖ----ΡΟΖ-----ΚΟΡΧΟΥΤ

-------ΜΠΑΣΑ --------ΜΑΤΙΓ ---------------------

ΦΕΤΦΑ ------ ΤΟΝΣΟ ------------ ΝΤΙΓΚΙ----

---------------------ΙΝΤΕΓΕ----------------------

 

Αυτή την ενδεκάδα βλέπω.....

Ο κυρ. Σάββας έχει soft spot για Τόνσο, συνεπώς τον βάζω μέσα. Οι υπόλοιποι είναι μάλλον μονόδρομος.....

Βασικά είναι ηλίου φαεινότερο ότι η ομάδα είναι 100% ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΜΕΝΗ σε σχέση με πέρσι αυτή τη στιγμή - για διαφόρους λόγους.... 

Ο Σάσα πρέπει να είναι καλός, αλλά δεν ξέρουμε πότε θα προσαρμοστεί. Μπάσα ως Αντισιώπης αλλά ο Σιώπης βελτιώθηκε 200% στο τέλος.

Ο Φέτφα μου φαίνεται μπλαζέ και δεν τον πιστεύω. Θεωρώ ότι ο Γκαρσία ήταν πιο χρήσιμος (αν και υπερτιμημένος)

Ο Ιντέγε είναι ανέτοιμος.

Ο Κόρχουτ ανέτοιμος

Ο Σούντγκρεν/Σασα καινούργιοι.

Και ο Ροζ ακούγεται ανέτοιμος, και αν ισχύει, ας παίξει μέσα ο Δέλη στην τελική....

 

Σε περίπτωση 4-3-3 που λέει ότι θέλει να παίξει ο κυρ Σάββας, πραγματικά δεν ξέρω τι να υποθέσω.... Με καθαρό οχτάρι τον ανέτοιμο Ντουάρτε, δεν ξέρω αν έχει λογική να κατεβάσει την ομάδα 4-3-3....

 

ΥΓ - Αν αποκλειστούμε θα ξενερώσω αφάνταστα.

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, από αυτά που διαβάζουμε, καθώς δεν έχουμε δει την ομάδα, φαίνεται ότι είμαστε ανέτοιμοι και σε ατομικό επίπεδο και σίγουρα και ως ομάδα. Εγώ θα έβαζα ενδεκάδα όσους είναι πιο έτοιμοι, αυτό το ξέρουν μόνον ο προπονητής και οι γυμναστές.

ΥΓ1. Μεταξύ Φετφατζίδη και Martinez προτιμώ σαφώς τον δεύτερο.

ΥΓ2. Basha δεν κάνει για ενδεκάδα, δεν έχω δει όμως τους νέους και βασικά δεν ξέρω κατά πόσο είναι έτοιμοι.

Αυτά τα ματς μέσα στο κατακαλόκαιρο θέλουν ΚΑΙ τύχη, υποθέτω ότι και η ΑΕΛ δεν θα είναι έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

Η ενδεκάδα που έβαλα δεν έχει και πολλά περιθώρια αλλαγών αν το καλοσκεφτείς.

Αντε να βάλει Σάσα στην θέση του Μπάσα. Ο Σούντγκρεν θα παίξει βασικός 100%. Θα βαρέσω κόκκινο αν δω Κων/νίδη μέσα!!! ?

 

Οι άλλοι είναι ψιλοστάνταρ.

 

 

- Μήπως εννοείς μεταξύ Τόνσο και Μαρτίνεζ; (στην οποία περίπτωση σίγουρα προτιμώ τον 2ο). Τον Φέτφα θα τον βάλει δεξί εξτρέμ.

- Γιατί φίλε ο Basha δεν κάνει για ενδεκάδα; Mια χαρά ενδεκαδάτος είναι. Απλά θεωρώ τον επηρέασε η άνοδος Σιώπη και όταν ερχόταν από τον πάγκο είχε θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν διαφωνώ, θεωρητικά αυτή που έβαλες θα είναι η ενδεκάδα.

Ο Basha φίλε είναι αργός και επιρρεπής στη λάθος πάσα. Για αμυντικό χαφ, ειδικά το δεύτερο, είναι ανεπίτρεπτο.

Link to comment
Share on other sites

In Basha we trust αγορίνα μου!!!! ?

Το δικό μου παράπονο ήταν ότι ήταν ασταθής πέρσι. Σε κάποια ματς θύμιζε θρυλικό Λεκμπέλο, σε άλλα δε βλεπόταν.

'Εχω καλό προαίσθημα ότι θα δούμε ένα πολύ πιο σταθερό παίχτη φέτος.

 

ΥΓ - Ματσάκι σήμερα το βράδυ στην ΕΡΤ νομίζω. I CANT WAITTTTTT!!!

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από αυτό που είδαμε, Τόνσο πρέπει να κάτσει πάγκο οπωσδήποτε. Ο παίκτης είναι στην ομάδα 6 μήνες κια δεν έχει δείξει τίποτα.

Καλύτερα να ξεκινήσει με Μαρτίνεζ και άμα το σκορ πάει καλά και ο Μαρτινεζ κουραστεί, τότε μπορεί να το γυρίσει σε αμυντικογενές σχήμα με 3 χαφ.

Αρα ξεκινάμε με:

----------------- KΟΥΕΣΤΑ-------------------

ΣΟΥΝΤ----ΒΕΛΕΖ----ΡΟΖ-----ΚΟΡΧΟΥΤ

-------ΜΠΑΣΑ --------ΜΑΤΙΓ ---------------------

ΦΕΤΦΑ ------ MAΡΤ ------------ ΝΤΙΓΚΙ----

---------------------ΙΝΤΕΓΕ----------------------

και συνεχίζουμε με

----------------- KΟΥΕΣΤΑ-------------------

ΣΟΥΝΤ----ΒΕΛΕΖ----ΡΟΖ-----ΚΟΡΧΟΥΤ

-------ΜΠΑΣΑ ----ΜΑΤΙΓΙΑ-----ΣΑΣΑ ---------------------

ΦΕΤΦΑ ------ ΙΝΤΕΓΕ ----- ΝΤΙΓΚΙ----

 

Αλλαγές: Ντουάρτε για κανα 10λεπτο. Δε βλέπω να υπάρχει άλλος παίχτης που να κάνει τη διαφορά. Ίσως Κωνσταντινίδης σαν εξτρεμ που τον έβαλε χθες. 

Ο αδύναμος κρίκος είναι ο Ιντέγε

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα. Δύο σχόλια:

1. Θα το θεωρήσω έκπληξη αν δεν ξεκινήσει ο Tonso, είναι φανερό ότι ο Παντελίδης είναι κολλημένος με τον εν λόγω παίκτη.

2. Ο Ideye είναι φανερά ανέτοιμος, αλλά δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική. Οι τραυματισμοί Larsson, Younes καθορίζουν εν πολλοίς το σχήμα επιθετικά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.... Ο Τόνσο θα παίξει.... Μου τη σπάει, αλλά θα παίξει.....

Ο Ideye λίγο με τρόμαξε. Μου φάνηκε τελείως παλαίμαχος. Δεν είδα καθόλου έκρηξη, δύναμη, αντοχή, ταχύτητα.... Ένας παίχτης που προσπαθούσε να κοροιδέψει το διαιτητή, του αμυντικούς και εμάς (και τον ευατό του) πέφτοντας κάτω ηλιθιωδώς, τραβώντας φανέλες κλπ, ακριβώς επειδή δεν είχε τη φρεσκάδα να παίξει μπάλα....

Πραγματικά δε μπορώ να φανταστώ πότε αυτός ο παίχτης θα είναι έτοιμος να παίξει κανονική μπάλα....

 

Μου θύμισε Αμορόζο, Ραούλ Μπράβο, Βερετένικοφ (ΝΒ - εκείνος που τραβούσε τις απίθανες σουτάρες στυλ Κούμαν που φεύγανε με 150χλμ αλλά επί 90 λεπτά περπατούσε), τέτοιο στυλ παίχτη....

Link to comment
Share on other sites

Αρώτηξις..... Πού θα δούμε το ματσάκι παίδες; Είναι cosmote ΤV ή κάνω λάθος;;;;

Η νόβα έχει ένα on demand service, πληρώνεις ένα γελοίο ποσό και βλέπεις κυριλέ, ούτε ιοί, ούτε malware, ούτε popup αηδίες ούτε τίποτα..... Έτσι είδα πέρσι Ολυμπιακός - Άρης, ΠΑΟΚ - Άρης κλπ.

Αλλά νομίζω οι ΟΤΕτζήδες δεν το έχουν αυτό....

Απόψεις/ιδέες;

 

Link to comment
Share on other sites

Συμπτωματικά θα είμαι στην Κύπρο την Πέμπτη, οπότε ελπίζω να το δω εκεί σε κάποιο ελεύθερο κανάλι.

Ειδάλλως θα πρέπει να ψαχτώ μαζί σας από τώρα τι επιλογές έχουμε μέσω web.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ukworm said:

Η νόβα έχει ένα on demand service, πληρώνεις ένα γελοίο ποσό και βλέπεις κυριλέ, ούτε ιοί, ούτε malware, ούτε popup αηδίες ούτε τίποτα..... Έτσι είδα πέρσι Ολυμπιακός - Άρης, ΠΑΟΚ - Άρης κλπ.

Καλή φάση, τι κόστος έχει;

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι φίλε, ένα τελείως αστείο ποσό μωρέ, πχ 7-10 Ευρώ για μια βδομάδα....

Αγοράζεις ουσιαστικά μια εβδομάδα από novasports και βλέπεις ό,τι θες. Εγώ βέβαια έβλεπα μόνο το ματς του Άρη και τέρμα.... Σε κάποια στιγμή νομίζω είδα Άρη Σάββατο και Κυριακή είχε κάποιο ντέρμπυ και κάθισα και είδα έτσι 20 λεπτά γιατί δεν είχα να κάνω κάτι καλύτερο....

Πάντως νομίζω αυτό το συγκεκριμένο service της Νόβα παίζει μόνο από το εξωτερικό.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι τελικά ο Άρης θα είναι στην Cosmote, άρα τα παραπάνω είναι irrelevant....  

Link to comment
Share on other sites

Την ευρωπαϊκή του λίστα για τα ματς με την ΑΕ Λεμεσού ανακοίνωσε σήμερα ο Αρης. Σε αυτή συμπεριλήφθηκαν όλα τα μέχρι στιγμής αποκτήματά του, αλλά και ο Γιουνές καθώς έχει βάσιμες ελπίδες να προλάβει τη ρεβάνς της Κύπρου. Aναλυτικά σε αυτή βρίσκονται οι εξής: Εμάν, Κουέστα, Σόουζα, Δεληζήσης, Σούντγκρεν, Κωνσταντινίδης, Τζανακάκης, Μπακούτσης, Μπαγκαλιάνης, Βέλεθ, Κόρχουτ, Ροζ, Μπάσα, Ντιγκινί, Ντουάρτε, Μαρτίνες, Τόνσο, Ματίγια, Φετφατζίδης, Σάσα, Γιουνές, Λάρσον, Ιντέγιε. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2019 at 4:14 PM, ukworm said:

Αρώτηξις..... Πού θα δούμε το ματσάκι παίδες; Είναι cosmote ΤV ή κάνω λάθος;;;;

Η νόβα έχει ένα on demand service, πληρώνεις ένα γελοίο ποσό και βλέπεις κυριλέ, ούτε ιοί, ούτε malware, ούτε popup αηδίες ούτε τίποτα..... Έτσι είδα πέρσι Ολυμπιακός - Άρης, ΠΑΟΚ - Άρης κλπ.

Αλλά νομίζω οι ΟΤΕτζήδες δεν το έχουν αυτό....

Απόψεις/ιδέες;

 

Κάποιος μου είπε ότι η Cosmote έχει ανάλογη υπηρεσία την "COSMOTE TV GO Sports Daily Pass" (ή κάπως έτσι).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...