Jump to content
Phantis Forums

Transfer Rumours


Emperor

Recommended Posts

Ευχαριστούμε Αθηναίε της θύρας 4. Δεν αποκλείεται να γίνει κι αυτό, αφού σε μας ανεβαίνει η αξία του παίκτη και αν βάλει 2-3 γκολάκια στα πλέι οφ, όπως εκτιμούν εκεί στον Ολυμπιακό, η τιμή του μπορεί και να πιάσει τα 7-8 εκατομμυριάκια στην αγγλική αγορά. Μην τη πατήσουν πάλι όπως με τον Σιώπη και τον Φετφατζίδη. Μάλιστα θα τον βάζαμε να παίξει εναντίον τους, αλλά, βλέπεις, μας πρόλαβε η κακία και ο φθόνος του συμπολίτη και απαγόρεψε τις μεταγραφές!!! Καλά να είναι οι άνθρωποι, να μη ξοδευόμαστε κιόλας.

Εσείς, όλα καλά; Έρχεται ο Πρίγιοβιτς; (Γιατί ο άλλος ο ρώσος φορ που κυνηγούσατε πάει ΤΣΣΚΑ Μόσχας άκουσα...

* "Μητρική;;; Τι εννοείς; Ήταν "μητρική" του Άρη η ομάδα σας όταν έπαιρνε σωρηδόν παίκτες από μας; (Χαλκιάς, Βιτόλο, κλπ) Και τους βάζαμε ρήτρα στο συμβόλαιο να μη παίζουν εναντίον μας; Ή μόνον ο ΠΑΟΚ επιτρέπεται να τα κάνει αυτά;

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που λες ήρθαν σε μας ελεύθεροι, δεν γίνεται να βάζεις όρους σ'αυτά τα συμβόλαια. Ο Ντουρμισάι είναι δανεικός φίλε. Ανήκει ακόμα στην μητρι- εεε στον Ολυμπιακό δηλαδή.

18 hours ago, almand said:

Μάλιστα θα τον βάζαμε να παίξει εναντίον τους, αλλά, βλέπεις, μας πρόλαβε η κακία και ο φθόνος του συμπολίτη και απαγόρεψε τις μεταγραφές!!! Καλά να είναι οι άνθρωποι, να μη ξοδευόμαστε κιόλας.

Τα πιστεύεις αυτά που γράφεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να βάζεις όρους σ'αυτά τα συμβόλαια; Τσέκαρε το ματς με το Βόλο που θα δώσετε αύριο. Στο 1ο γύρο "στήσατε" τον προπονητή. Και το εννοώ πως ο άνθρωπος στήθηκε. Πιο σωστά προδόθηκε από τον ίδιο το πρόεδρο του, το Μπέο. Του ανακοίνωσαν 1 μέρα πριν πως ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ τους δανεικούς της ομάδας του από τον Πάοκ.  Κι έπαιξε με μισή ομάδα τον ΠΑΟΚ. Άσχετα αν είχε ετοιμάσει άλλους να παίξουν εναντίον του. Του την έφεραν του Ισπανού. Ιδού τι δήλωνε έκπληκτος ο Φερνάντο ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ στη συνέντευξη Τύπου:

https://www.novasports.gr/podosfairo/super_league/article/1691395/feranto_tin_pempti_enimerothikame_oti_den_tha_exoume_tous_daneikous_

και του λόγου το αληθές για τη μισή ομάδα που κατέβηκε στο γήπεδο:

https://www.makthes.gr/volos-choris-toys-exi-daneikoys-kontra-ston-paok-241109

Μετά όλοι μαζί πήγαν για ούζα στην Ν. Ιωνία. (Εσείς να τους πάτε στα Λαδάδικα. Να ανταποδώσετε την φιλοξενία.

 

(Εγώ θα σου αφήσω όλα τα στοιχεία στη διάθεσή σου. Εσύ άμα θες σφύριζε αδιάφορα, ή προσπέρνα τα, γιατί, όσο να΄ ναι δεν είναι κι ευχάριστο να πέφτει η ομάδα σου ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ. Αν πάλι σε ενδιαφέρει να δεις την αλήθεια τσέκαρε τα).

Το ότι μπαίνουν γραπτά οι όροι στο συμβόλαιο, δεν το βρίσκω τώρα το δημοσίευμα. Αλλά υπάρχει αυτό που είναι το ίδιο:

https://www.metrosport.gr/kefaleo-daniki-paok-akolouthi-sintagi-evropis-picsvids-212284

Εν ολίγοις δλδ και να μη μακρολογούμε. Δεν το κάνει ΚΑΝΕΙΣ στην Ελλάδα, αλλά το κάνουν κάποιοι στην Ευρώπη. Οπότε γιατί όχι και ο Πάοκ. Πριν τον προλάβει ο "διεφθαρμένος" Ολυμπιακός. (Γιατί όπως είδες εμείς ότι δανεικούς ή ελεύθερους πήραμε από αυτόν ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΕ ΚΩΛΥΜΑ να παίξει εναντίον του. Και ο Ντουρμισάι, αν δεν μας προλάβαινε η "καλοσύνη" ή η κακία σας.

 

Άλλο θέμα: Ελεύθεροι: Αγνοείς φαίνεται πως τα τελευταία χρόνια οι ομάδες προτιμούν τον δανεισμό με οψιόν αγοράς αντί της απευθείας ελεύθερης μεταγραφής. Γιατί ο παίκτης μπορεί και να μη κάνει στο στυλ παιχνιδιού της ομάδας.  Έμαθες τι τραβήξαμε εμείς πέρσι για να ενεργοποιήσουμε την οψιόν αγοράς του καλύτερου παίκτη μας, του Ματέο Γκαρσία; Η δική μας "μητρική" όπως λες μπήκε σφήνα για να τον αγοράσει και του έταξε ένα σκασμό λεφτά στα πόδια του για να τον πάρει. Αλλά διάλεξε τον Ερυθρό Αστέρα. Ο πιτσιρικάς βέβαια αρνήθηκε και τη δική σας προσφορά που δεν γινόταν να υπάρχει κίνηση για τον παίκτη και να μη μπει και ο Πάοκ στο κόλπο, με σκοπό ΝΑ ΜΗ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ. Δικό σας θέμα, δεν το σχολιάζω. Τι σε κάνει λοιπόν να πιστεύεις πως ο Ολυμπιακός συμπεριφέρεται στον Άρη σαν "θυγατρική" του εταιρεία, κι εμείς να τον θεωρούμε δική μας "μητρική" εταιρία; Συνεπώς, τη καραμέλα περί "μητρικών" ή μη εταιριών μόνο εσείς την πιπιλάτε, κοιτώντας μόνο τους άλλους. Δεν βλέπετε την αφεντιά σας που συμπεριφέρεται σαν νταβατζής στα "κορίτσια" του.

 

Επόμενο θέμα: Αν πιστεύω αυτά που γράφω;

 Τ Η Ν___Κ Α Θ Ε__Λ Ε Ξ Η. Κατ' αρχήν το γεγονός υπάρχει και δεν είναι η αρειανή φαντασία που το λέει. Απάντηση από τον Τύπο:

Φοβερές συμπτώσεις! Ο Σαββίδης, η Βραζιλία και ο γιος του “ΠαπαΠΑΟΚ”, νομικός στην υπόθεση Σιστόν!

https://www.pressaris.gr/φοβερές-συμπτώσεις-ο-σαββίδης-η-βραζι/

Ο γιος του ΠαπαΠΑΟΚ, πρώην νομικός στην υπόθεση Σιστόν στο Metropolis 95.5

https://www.metrosport.gr/o-gios-toy-papapaok-proin-nomikos-stin-ypothesi-siston-milaei-sto-metropolis-95-5-217484

 

Κατά δεύτερον τα συναισθήματα: Εσύ το " η κακία και ο φθόνος του συμπολίτη" θα το έλεγες "η καλοσύνη και ο ζήλος για το ΕΥ αγωνίζεσθαι του ΠΑΟΚ δημιουργούν αυτές τις καταστάσεις στο ελλην. ποδόσφαιρο;

Ζήλος και καλοσύνη για το άθλημα είναι να ζητάς από τους παίκτες σου να χάσουν από το "εντιμότατο σωματείο" του Ολυμπιακού για να μη βγει πρωταθλητής ο Άρης;

Μπορεί. Κι εγώ πολύ ευχαρίστως να αλλάξω τη διατύπωση. "Η καλοσύνη και ο ζήλος για το ΕΥ αγωνίζεσθαι του ΠΑΟΚ" μας πάνε στα δικαστήρια για να μη ενισχυθεί η ομάδα του. Αλλά φιλαράκι τα γεγονότα δεν μπορώ να τα αλλάξω. Και η απαγόρευση ισχύει και έχει και την υπογραφή του επίσημου Παοκ.

Αυτή είναι και η διαφορά μας. Εμείς έχουμε κάθε λόγο να καμαρώνουμε για την ομάδα μας. Ενώ αν ήμουν παοκτσής, ειλικρινά, θα ντρεπόμουν για όσα κάνει η ομάδα μου.

Άντε κι άλλο ένα διαχρονικό πειστήριο της καλοσύνης σας προς το "αδερφό σωματείο" Ολυμπιακό που τόσο κράζετε και τον άσπονδο "εχθρό σας" Άρη εδώ

Να μας ξανάρθεις φίλε Αθηναίε. Όλο και κάτι μαθαίνεις εδώ σε μας...

  • Like it 2
Link to comment
Share on other sites

Ή εγω δεν κατάλαβα σωστά αυτο που έγραψες ή είσαι πάρα πολύ μπερδεμένος.

Μου λές για Χαλκιάδες, Βιτόλους, Παπάζογλους και οτι δεν βάλατε ποτέ όρο στο συμβόλαιο να μην παίξουν κόντρα στον Άρη. Πως να βάλεις αδερφέ αφου ήρθαν ελεύθεροι; Να'ταν δανεικοί φυσικά και θα μπορούσες. Αφού όμως ήρθαν ως ελεύθεροι δεν έχεις το δικαίωμα να βάλεις τους όρους σου.

Καλά κι'εγω το θεωρώ ανέκδοτο αυτο με τους δανεικούς στο Βόλο. Πρέπει να περιοριστούν οι δανεικοί παίχτες απο μια ομάδα σε αλλες που παίζουν στην ίδια κατηγορία. Όμως φυσικά και δεν θα παίξουν κόντρα στην ομάδα στην οποία ανήκουν. Αυτό γίνεται σε κάθε σοβαρό πρωτάθλημα της Ευρώπης, οχι μόνο εδω. Διότι αν βάλουν γκολ στην ομάδα τους (ας θεωρίσουμε οτι πάει για πρωτάθλημα) και της κάνει ζημιά μετα τι γίνεται;  Ή, ακόμα χειρότερα, αν παίξουν κανονικά με μειωμένη απόδοση (πχ. Φετφατζίδης, που δεν είναι δανεικός και καλα) μετά βγαίνουν όλοι και λένε για παραρτήματα, στημένο πρωτάθλημα και χαλίφιδες.

Η αλήθεια είναι οτι αυτό που γράφω δεν είναι τίποτα πρωτόγνωρο. Όλοι το ξέρουν και καταλαβαίνουν. Απλά βρήκατε κι'άλλη αφορμή να βγάλετε χολή για τον ΠΑΟΚ. Περαστικά σας.

Υγ. Να δούμε αν ο Ντουρμισάι θα παίξει κόντρα στην μητρική.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις δίκιο. Κάποιος είναι μπερδεμένος, και δεν λέμε το ίδιο πράγμα. Ας μείνουμε σε αυτό. Τουλάχιστον το αντιλαμβάνεσαι κι ο ίδιος πόσο "ανεξάρτητο" είναι το ποδόσφαιρο όταν δανείζουμε τους παίκτες μας, για να μη παίζουν εναντίον μας. Κι ας έκανες τον "κινέζο" όταν τα γεγονότα από μόνα τους σου λένε πως ΜΟΝΟ ΕΣΥ δικαιούσαι να το κάνεις, στην Ελλάδα κι όχι κανείς άλλος. Έχετε πολλές "πρωτιές" σε κάποιους τομείς. Καμία αντίρρηση περί αυτού.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Athens4 said:

Ή εγω δεν κατάλαβα σωστά αυτο που έγραψες ή είσαι πάρα πολύ μπερδεμένος.

Μου λές για Χαλκιάδες, Βιτόλους, Παπάζογλους και οτι δεν βάλατε ποτέ όρο στο συμβόλαιο να μην παίξουν κόντρα στον Άρη. Πως να βάλεις αδερφέ αφου ήρθαν ελεύθεροι; Να'ταν δανεικοί φυσικά και θα μπορούσες. Αφού όμως ήρθαν ως ελεύθεροι δεν έχεις το δικαίωμα να βάλεις τους όρους σου.

Καλά κι'εγω το θεωρώ ανέκδοτο αυτο με τους δανεικούς στο Βόλο. Πρέπει να περιοριστούν οι δανεικοί παίχτες απο μια ομάδα σε αλλες που παίζουν στην ίδια κατηγορία. Όμως φυσικά και δεν θα παίξουν κόντρα στην ομάδα στην οποία ανήκουν. Αυτό γίνεται σε κάθε σοβαρό πρωτάθλημα της Ευρώπης, οχι μόνο εδω. Διότι αν βάλουν γκολ στην ομάδα τους (ας θεωρίσουμε οτι πάει για πρωτάθλημα) και της κάνει ζημιά μετα τι γίνεται;  Ή, ακόμα χειρότερα, αν παίξουν κανονικά με μειωμένη απόδοση (πχ. Φετφατζίδης, που δεν είναι δανεικός και καλα) μετά βγαίνουν όλοι και λένε για παραρτήματα, στημένο πρωτάθλημα και χαλίφιδες.

Η αλήθεια είναι οτι αυτό που γράφω δεν είναι τίποτα πρωτόγνωρο. Όλοι το ξέρουν και καταλαβαίνουν. Απλά βρήκατε κι'άλλη αφορμή να βγάλετε χολή για τον ΠΑΟΚ. Περαστικά σας.

Υγ. Να δούμε αν ο Ντουρμισάι θα παίξει κόντρα στην μητρική.

Μετά το ξύλο στο Χαριλάου, σας βλέπω έχετε αποκτήσει τεράστιο ενδιαφέρον για τον Άρη. Μέχρι πρότινος ήμασταν πολύ μικροί για να ασχοληθείτε μαζί μας... Κάτσε να δεις όταν θα έρθει και το διπλό μέσα στην Τούμπα τι έχει να γίνει...

Όπως και να έχει, 4εκ για μεταγραφή Χριστοδουλόπουλου και Μελισσά δεν πήρε ποτέ κανείς. Goes to 11. 

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Φ.  Μπερτόλιο, Σαντίκου, Μ. Γκαρσία, Γκνάκιτς, Σάκιτς, Χατζησαφί, Γκ. Σίλβα, Αϊντόν, Μπαλοτέλι, Κουαρέσμα, είναι μερικοί μόνο που θα πλαισιώσουν, λέει τον φετινό Άρη. Και λέγαμε πως θα στηριχτούμε στον περσινό κορμό! Μεταγραφική περίοδος, η χαρά των δημοσιογράφων! Μέχρι και η Κάτω Τραχανοπλαγιά γίνεται για 2 μήνες Μπαρτσελόνα.

Link to comment
Share on other sites

Rumour that Dimitris Manos will be picked up when he is released from Olympiacos.

 

Edited : Also to say that ex-AEK player Hult is being considered for LB

Edited by Rodos
  • Like it 2
Link to comment
Share on other sites

Από τη συνέντευξη και μετά μπορώ να πω πως η αισιοδοξία μου επανήλθε κάπως. Γιατί θέλουμε να οικοδομήσουμε την ομάδα της νέας σεζόν επάνω σε ένα βασικό κορμό που ρολάρει αρκετά καλά από τη μέση κι εμπρός. Και βέβαια πρώτα από όλα για τις ευρωπ. μας υποχρεώσεις που ξεκινούν νωρίτερα.

Η υπογραφή του Ματίγια για μένα ήταν η βάση όλης της μεταστροφής μου. Γιατί στηριχθήκαμε πολύ στον παίκτη, αλλά και ο ίδιος στην ομάδα. Από κει και πέρα βρίσκω τις μεταγραφές προσγειωμένες και θαρρώ σωστές. (Ματίγια, Κουέστα, Σάκιτς και Τζέγκο μέχρι τώρα), ενώ έποντια Μάνος, Μπερτόλιο κλπ.

Νομίζω πως αν θέλουμε να είμαστε σωστοί, όπως τα χώνουμε στην ομάδα για τα στραβά της, έτσι θα πρέπει να επαινέσουν τους αρμοδίους για τα θετικά της.

Μέγα ερωτηματικό από πέρσι ο ...Ένιγκ. Νομίζω πως τώρα θα μας δώσει την ευκαιρία να τον αξιολογήσουμε αντικειμενικά. Κι όχι όταν δουλεύει πάνω στα μπαλώματα των άλλων.

Ίδομεν

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη. Δεν ξέρω πώς το βλέπετε και οι υπόλοιποι, αλλά εμένα το ρόστερ, έτσι όπως πάει, μοιάζει να μας οδηγεί σε ένα ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ Άρη. Με 4-3-3. Κι αυτό σηκώνει κουβέντα... (Όχι πως εμένα δεν θα μου άρεσε, αλλά έχω πολλές επιφυλάξεις που θα ξεκαθαρίσουν από την προετοιμασία και τα πλάνα που έχει στο μυαλό του ο Γερμανός).

Παράμετρος 2η: Όταν ακούμε για ρόστερ 24 ποδοσφαιριστών, μη γελιέστε. Θα έχουμε και φέτος μια επανάληψη της περσινής χρονιάς από πλευράς τακτικής. Παίκτες που θα τους βγαίνει η γλώσσα σε ένα 90λεπτο κι αντε 2-3 να 'ναι οι τυχεροί που θα δίνουν ανάσες στους 11.

Εκτός βέβαια αν αυτοί που θα πάρουμε θα είναι ο ένας καλύτερος από τον άλλο... Λέμε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Φέτος πιστεύω θα φανεί πόσο αδύναμος κρίκος είναι ο Γερμανός. Μέχρι τώρα η ανικανότητά του κρυβόταν πίσω από δικαιολογίες του τύπου "δεν έφτιαξε αυτός την ομάδα", "δεν είχαμε ισορροπημένο ρόστερ", "δεν έχουμε πάγκο". Φέτος θα έχουμε απ'όλα, αλλά φοβάμαι προπονητή δε θα έχουμε. 

 

Και το στηρίζω στο ότι τον έχουμε δει στα εύκολα και δεν έπεισε. Τα δύσκολα αρχίζουν (γι αυτόν) από σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ο μεταγραφικός σχεδιασμός των "Κιτρινόμαυρων" συνεχίζεται... πυρετωδώς, μερικές ώρες πριν η ομάδα αναχωρήσει για τα 3-5 Πηγάδια, όπου θα πραγματοποιήσει το βασικό μέρος της προετοιμασίας της.

Ο Μπερτόλιο που βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη από την Παρασκευή, έχει ολοκληρώσει όλα τα απαραίτητα ιατρικά και εργομετρικά και η ανακοίνωση του έχει πλέον διαδικαστικό χαρακτήρα, αφού χθες πήρε μέρος και στην προπόνηση με ατομικό πρόγραμμα.

Στην Θεσσαλονίκη βρίσκεται από το βράδυ της Δευτέρας και ο Τζέιμς Τζέγκο. Ο Αυστραλός χαφ βρέθηκε χθες στο "Κλεάνθης Βικελίδης" όπως και στο "Δασυγένειο", προκειμένου να γνωρίσει τους συμπαίκτες του και να κάνει τις πρώτες αναγνωριστικές βόλτες στις εγκαταστάσεις του ΑΡΗ. Εντός της ημέρας αναμένεται να ολοκληρώσει τις ιατρικές εξετάσεις.

Την ίδια στιγμή, υπάρχουν και οι περιπτώσεις των Γκανέα και Μάνου. Ο 28χρονος μπακ -που έχει συμφωνήσει σε όλα με τον ΑΡΗ- έμεινε ελεύθερος χθες το βράδυ από την Αθλέτικ Μπιλμπάο και αναμένεται να επισπευτούν οι διαδικασίες προκειμένου να έρθει στη Θεσσαλονίκη όσο το δυνατόν νωρίτερα.

Παρόμοια η κατάσταση και με τον Δημήτρη Μάνο, που έχει επιλεχθεί από τους ανθρώπους του ΑΡΗ για μια εκ των δύο θέσεων στη κορυφή της επίθεσης. Απομένουν λεπτομέρειες από την πλευρά του παίκτη προκειμένου να "ντυθεί" με τα χρώματα των "Κιτρινόμαυρων".


Source : Allaboutaris

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Mitsos said:

Seems to me that your main concern for the upcoming season is for Aris to not fair well so you can gloat about you being correct about the coach.  You have become obsessed with him.

 

I gloat about being correct about the coach and then what? How do I benefit from that? More money? More glory in the forum? It's just my opinion!

No, it's as simple as: he's just not good enough and I am not convinced he up to the task based on what we have seen.

 

So unless something dramatically changes, I expect to see the same s%$#! we saw last season.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...