Jump to content
Phantis Forums

Aris - Xanthi (Sunday, 5 May, 19:00 EEST)


Emperor

Recommended Posts

Τελευταία αγωνιστική και αδιάφορα βαθμολογικά παιχνίδι με την Ξάνθη στο Χαριλάου. Παρά το μη βαθμολογικό κίνητρο, η ομάδα οφείλει να αντιμετωπίσει με την ίδια (όπως με Παναιτωλικό) σοβαρότητα και επαγγελματισμό το παιχνίδι και να κλείσει μπροστά στους φιλάθλους της με νίκη μια επιτυχημένη σεζόν. Στο παιχνίδι θα έχουμε αρκετές απουσίες λόγω καρτών και τραυματισμών, ήτοι Velez, Larsson, Βαλεριάνος, Bruno Gama, Κωνσταντινίδης, Διαμαντόπουλος, κλπ.

3  AEK Athens AEK Athens Greek Champion 17/18     54
4  Atromitos Athen Atromitos Athen     52
5  Aris Thessaloniki Aris Saloniki     46
6  Panionios Athens Panionios     38
7  Panetolikos GFS Panetolikos     36
8  AE Larisa AE Larisa     34
9  PAS Lamia 1964 PAS Lamia     34
10  Panathinaikos Athens Panathinaikos     33
11  AO Xanthi AO Xanthi     32
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει και πολύ το σχήμα παρά τις απώλειες....

 

-----------------------K--------------------------

Tζ---------Δελη----Ρόουζ---Κορχουτ

----------Σιώπης----Ματίγια-----------

Φετφα-----Μαρτίνεζ-----Γκαρσία

-------------------Ντιγκινι-----------------

Link to comment
Share on other sites

Ο Φέτφα προχθές ήταν ΟΚ, έβγαλε και την πάσα στο Γιουνές. Δε ξέρω πάντως, αυτό το σχήμα με Γιουνές και Ντιγκινί (που το είχε ξεκινήσει και ο Ερέρα στην αρχή), ποτέ δε μου καθόταν καλά.... Τελικά προτιμώ γρήγορους κοντοσαρμάδες, έτσι για να γίνεται τζέρτζελος και χαμός! ΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΥΓ - Ενα ματς ακόμα και μετά σύνδρομο στέρησης και αυτοκτονία ΧΑΧΑΧΑ!!!!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lazarus changed the title to Aris - Xanthi (Sunday, 5 May, 19:00 EEST)

Αντε να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε λίγο το ματσάκι!!!!

Λοιπόν, τελευταίο ματς της χρονιάς. Ξεκινάμε με απουσίες Βαλεριάνου, Λάρσον, Βέλεζ και τους γνωστούς μόνιμους απόντες, Τόνσο πάλι αμφίβολος, αλλά και κάποια ίωση Ματίγια ακούω.

Η ενδεκάδα που είχα δώσει δεν αλλάζει ιδιαίτερα, ίσως Μπάσα στη θέση Ματίγια.

-----------------------K--------------------------

Tζ---------Δελη----Ρόουζ---Κορχουτ

----------Σιώπης----Ματίγια-----------

Φετφα-----Μαρτίνεζ-----Γκαρσία

-------------------Ντιγκινι-----------------

 

Και από κει και πέρα Σόουζα για να καλύψει 2 θέσεις στην άμυνα, Γιουνές μπροστά, που γυρνάει το Ντιγκινί στα πλάγια αν χρειαστεί, και αναλόγως Φέτφα εξτρέμ ή δεκάρι....

Ψιλοαποδεκατισμένοι δηλαδή, αλλά με εσωτερικές αλλαγές, κουτσά στραβά, η ομάδα κάπως θα βολευτεί - εκτός από αριστερό μπακ που δεν υπάρχει αλλαγή και μόνο αλχημείες μπορούν να γίνουν.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα, πλην Basha, δεν με έχει πείσει αυτός ο παίκτης, ιδιαίτερα σαν οκτάρι. Ο Matilla είναι από τους MVP μας φέτος, όχι ως κλασικός κόφτης (Σιώπης), αλλά ως χαφ που έχει ενεργό ρόλο στην ανάπτυξη του παιχνιδιού, ενώ είναι ο καλύτερος παίκτης μας και στα στημένα.

Link to comment
Share on other sites

Basha τον έβαλα βασικό μόνο αν ο Ματίγια δεν μπει λόγω ασθένειας. Διαφορετικά Ματίγια είναι πιο κατάλληλος, συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη.

Εγώ ξεκινάω λιγάκι ανάποδα. Από τον αντίπαλο. Η Ξάνθη, αν θυμάμαι καλά, είναι η 2η καλύτερη ομάδα φέτος στα κλεψίματα της μπάλας. Κι αυτό από μόνο του βγάζει από αυτό το παιχνίδι όσους είναι επιρρεπείς στα λάθη. Κι ο Μπάσα των τελευταίων αγώνων την έχει τη λάθος πάσα και γενικά στην ανάπτυξη του παιχνιδιού υστερεί. Σε αντίθεση με τον Μπάσα της 1ης περιόδου επί Ερέρα που ήταν καλός, αλλά στο ανασταλτικό κομμάτι. Οπότε η επιλογή Σιώπη γι' αυτή την θέση τον πήγε πολύ πίσω.

Κατά τα άλλα συμφωνώ κι εγώ για τον Γιουνές στην κορυφή σε αυτόν τον αγώνα. Γιατί ο παίκτης έχει κίνητρο να παίξει καλά -και θα το κάνει, πιστεύω- ΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ το έχει στην τσέπη το γκολάκι. (Νομίζω όμως πως τον αποσυντονίζει, αντί να τον βοηθά, η παρουσία του Ντιγκινί σε αυτή τη θέση). Όπως και να έχει πάντως ο Φετφα έχει θέση στην 11άδα μόλις μπει το γκολ και μετά. Όχι πριν. (Αν το είχε αυτό θα είχε πνεύμα ηγέτη και τον θέλουμε έναν τέτοιο. Να παίρνει την ομάδα στη πλάτη του και να της ανεβάζει την ψυχολογία. Αλλά δεν το έχει. -Όσο σκέφτομαι το παιχνίδι του με τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη κάτι με πιάνει. Αν οι 2 ευκαιρίες του έμπαιναν στο πλεκτό, δεν θα βλέπαμε το ίδιο ματς. Η ομάδα θα είχε απογειωθεί κι ίσως τώρα να "κτυπούσαμε" 3η θέση. Δεν το έβαλε όμως κι όλα ήρθαν όπως τα ξέρουμε σήμερα).

Το ματς θα ήταν εύκολο για μας αν είχαμε τον Βέλεθ που προωθείται στα στημένα και είναι ο καλύτερος μας αμυντικός πίσω στα μετόπισθεν. Από τη στιγμή που δεν θα παίξει θα πρέπει να περιμένουμε να προωθηθεί ο Ρόουζ -αλλά δεν το πολυκάνει- και σωστά για μένα,  γιατί ο Δεληζήσης δεν εμπνέει την ίδια εμπιστοσύνη που μας πρόσφερε στην πρώτη περίοδο, σε δίδυμο με τον Βέλεθ. Οπότε η συνεργασία του με τον Ρόουζ δεν έχει δουλευτεί όσο θα έπρεπε. Πλην όμως ο καθοριστικός παράγων για την απόδοση και της άμυνας και της επίθεσής μας είναι η μεσαία γραμμή. Δηλαδή ο Σιώπης και ο Ματίγια ή ο Μπάσα. Αν μπει ο 2ος θα είμαστε ασφαλείς πίσω αλλά κακοί μπροστά. Γιατί οι επιθετικοί θα μακραίνουν από την αντίπαλη περιοχή για να παίρνουν μπάλες κι αυτό θα αποσυντονίσει συνολικά την ανάπτυξη της ομάδας.

Τούτα που λέω δείχνουν τις αδυναμίες της ομάδας μας και τις θέσεις που πονάμε. Θέλουμε τουλάχιστον 3 παίκτες με πνεύμα ηγέτη στις θέσεις του άξονα για να έχουμε ένα σύνολο που θα μπορεί να πρωταγωνιστήσει στην νέα σεζόν. Φέτος, παρότι μας λείπουν και οι 3 η ομάδα κατάφερε και "δέθηκε", παρουσιάζουμε ένα αξιοπρεπές θέαμα και βγαίνουμε Ευρώπη*. Αν όμως θέλουμε να πορευτούμε αξιοπρεπώς κι εκεί το μίνιμουμ των μονάδων που χρειαζόμαστε είναι παίκτες με τέτοιο πνεύμα. Όχι πνεύμα αγωνιστικό -αυτό θαρρώ πως το έχουμε- αλλά πνεύμα νικητή. Τούτο δεν σημαίνει κατ' ανάγκη πως θα πρέπει να βάλουμε το χέρι βαθειά στη τσέπη, αλλά το σκάουτινγκ του Συλλόγου να οξύνει κι άλλο την όραση του και να εντοπίσει τις μονάδες εκείνες που αξίζουν να φορέσουν τη κίτρινη φανέλα ώστε να οδηγήσουν το Άρη στις θέσεις που του αρμόζει.

Την Κυριακή κλείνει η αυλαία για φέτος στο γήπεδο μας κι αυτό δίνει κίνητρο σε πολλούς παίκτες μας να δείξουν το καλό τους πρόσωπο. Κάτι που αναμένεται να το δούμε και να το χειροκροτήσουμε. Γιατί ο καλύτερος "παίκτης" της ομάδας μας είναι ο κόσμος της κι αυτός ουδέποτε έλειψε από το πλευρό της. Συνεπώς το ματσάκι είναι άσος δαγκωτό.

* Δεν μπορώ να πω αν είναι ο Παντελίδης αυτός που "έδεσε" την ομάδα ή κάποιος άλλος. Θαρρώ όμως πως η ομάδα "δέθηκε" κυρίως στα αποδυτήρια κυρίως από τους ίδιους τους παίκτες της. Κι αυτό είναι καλύτερο από το να λάβει τα εύσημα ένας και μόνο παράγοντας. Το Μπράβο το αξίζουν όλοι τους. Γιατί αν συμβαίνει αυτό, τότε αφήσαμε πίσω μας οριστικά την εποχή που η ομάδα απαρτιζόταν από "μισθοφόρους" ποδοσφαιριστές. Κι αυτό λέει πολλά και στο μέλλον θα πει ακόμη περισσότερα.

  • Like it 3
Link to comment
Share on other sites

Ματίγια νομίζω είναι πίσω στις προπονήσεις.

Διάβασα στο ΜΕΤΡΟ-ΜΠΑΟΓΚ ότι ο Παντελίδης σκέφτεται να βάλει αναπληρωματικούς. Που για μένα είναι βλακεία. Τους βλέπεις στις προπονήσεις κάθε μέρα. Από το τελευταίο αδιάφορο ματς θα δεις αν σου κάνουν ή οχι; Βάλε μέσα τους καλύτερους να πάρουμε μια μεγάλη νίκη να γουστάρει ο κόσμος.

ΥΓ - αλλά βέβαια ΜΕΤΡΟ-ΜΠΑΟΚ είναι αυτή. Και ως γνωστό πρόκειται για μια σιχαμερή κωλοφυλλάδα βρωμόγυφτων και τουρκόσπορων, με μανδύα δήθεν φιλικά προσκείμενο στον Άρη, που το μοναδικό της κίνητρο είναι να κάνει κακό στον Άρη με οποιονδήποτε ύπουλο τρόπο μπορεί.

Είναι αυτή που πρώτη βγάζει είδηση για τους απλήρωτους του Άρη, που κάνει γαργάρα τους απλήρωτους του ΠΑΟΚ, που ποτέ δεν αναφέρεται στα αλμυρά εισητήρια του Μπαοκ, ενώ έσπευσε να μας προστατέψει λέγοντας ότι τα εισητήρια με Ξάνθη είναι ακριβά.... Και πόσα άλλα....

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ukworm said:

Διάβασα στο ΜΕΤΡΟ-ΜΠΑΟΓΚ ότι ο Παντελίδης σκέφτεται να βάλει αναπληρωματικούς. Που για μένα είναι βλακεία. Τους βλέπεις στις προπονήσεις κάθε μέρα. Από το τελευταίο αδιάφορο ματς θα δεις αν σου κάνουν ή οχι; Βάλε μέσα τους καλύτερους να πάρουμε μια μεγάλη νίκη να γουστάρει ο κόσμος.

Συμφωνώ απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ukworm said:

ΥΓ - αλλά βέβαια ΜΕΤΡΟ-ΜΠΑΟΚ είναι αυτή. Και ως γνωστό πρόκειται για μια σιχαμερή κωλοφυλλάδα βρωμόγυφτων και τουρκόσπορων, με μανδύα δήθεν φιλικά προσκείμενο στον Άρη, που το μοναδικό της κίνητρο είναι να κάνει κακό στον Άρη με οποιονδήποτε ύπουλο τρόπο μπορεί.

Είναι αυτή που πρώτη βγάζει είδηση για τους απλήρωτους του Άρη, που κάνει γαργάρα τους απλήρωτους του ΠΑΟΚ, που ποτέ δεν αναφέρεται στα αλμυρά εισητήρια του Μπαοκ, ενώ έσπευσε να μας προστατέψει λέγοντας ότι τα εισητήρια με Ξάνθη είναι ακριβά.... Και πόσα άλλα....

Και λίγα λες, φίλε. Γνωρίζω από φίλο-δημοσιογράφο της μπάογκ ότι ο Τσετσένος χαρτζιλικώνει δεκάδες συναδέλφους του (και τον ίδιο, δεν το αρνείται). Οι μπάογκ κινούνται μεθοδικά στο παρασκήνιο εδώ και αρκετά χρόνια, τίποτε δεν είναι τυχαίο. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι δε γνωστό πως παοκτσής προωτοκλασσάτος δημοσιογράφος (καλός) διαφωνούσε με την πολιτική να παίζουν όλο και πιο πολύ ΠΑΟΚ και τελικά σηκώθηκε και έφυγε.

 

Και από τότε είναι ΤΟ σίχαμα αυτή η ρυπαροφυλλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι είδα το 2ο ημίχρονο, αλλά νομίζω πως ήταν το πιο χορταστικό ημίχρονο φέτος. Πρέπει όμως να πούμε τα πράγματα με το όνομα τους. Η άμυνα μας ήταν ΧΑΛΙΑ. (Κάτι που εγώ τουλάχιστον το περίμενα γιατί το δίδυμο Δεληζήση-Ρόουζ δεν είναι καθόλου καλή επιλογή και η Ξάνθη, αν ήταν πιο αποτελεσματική, θα μπορούσε να είχε φύγει νικήτρια αν έμπαινε εκείνη η κεφαλιά τους λίγο μετά το 2-2. Ετούτο από πλευράς μας ήταν το λιγότερο α-π-α-ρ-ά-δ-ε-κ-τ-ο και δείχνει την ολιγωρία του Παντελίδη να ανταποκριθεί εγκαίρως. Λες και το έχει τάμα ο άνθρωπος να παιρνά τον πρώτο παίκτη αλλαγής στο 60' κι όχι όταν τον έχουμε ανάγκη. Τέλος πάντων).

Ευτυχώς για μας έκανε και τα δύο που έπρεπε να κάνει, παρότι δεν μας συνήθισε στις γρήγορες αλλαγές (;;; !!!). Έβαλε πρώτα τον επιτελικό και μετά τον αμυντικό που θέλαμε άμεσα, οπότε τα πράγματα πήραν αμέσως το δρόμο τους.

Εδώ θα εξομολογηθώ κάτι. Ναι, με φόβισε η ολιγωρία του στις αλλαγές, αλλά από την στιγμή που είδα το Μαρτίνεζ στο παιχνίχι ήμουν σίγουρος πως το ματς θα το παίρναμε 5-2. Γιατί ΑΥΤΟΣ έκανε την διαφορά. Προσοχή. Όχι ο παίκτης Μαρτίνεζ αλλά ο ρόλος του 10αρού που δεν έχουμε τα πρώτα 60΄ του ματς !!! Με αποτέλεσμα να παίζουμε στην ουσία με "παίκτη λιγότερο". Δεν θέλω να πω για τον Φετφατζίδη, γιατί δεν είδα το 1ο μέρος. Βλέπω όμως πώς παίζει η ομάδα  μόλις λειτουργήσει η θέση "10" που μας λείπει. (Φυσικά αυτό δεν ισχύει για τον Τόνσο για άλλους λόγους).

Από το σημείο εκείνο και μετά τα πράγματα πήραν το δρόμο τους. Μπήκαν 7 γκολ -η διαίσθηση μου μου έλεγε πως και ο Μαρτίνεζ θα σκοράρει και κόντεψε- αλλά αυτό που θα πρέπει να κρατήσουμε από αυτό το ματς είναι πως όλα τους σχεδόν προήρθαν από ομαδική προσπάθεια. Κι αυτό δείχνει "ΟΜΑΔΑ" κι όχι μονάδες. Δείχνει πως ο Γιουνές κατάλαβε επιτέλους πώς μπορεί να συνυπάρξει με τον Ντιγκινί που παίζει διαφορετικό στυλ, και γενικά, δείχνει πως στο 2ο μισό του πρωταθλήματος τα αποδυτήρια κατάφεραν και κυοφόρησαν μια ομάδα που χαίρεσαι να τη βλέπεις. Αλλά ...από τη μέση και εμπρός. (Δεν μπορώ να πω το ίδιο για την άμυνα).

Το πιο σπουδαίο όμως της ημέρας θαρρώ πως ήταν η είδηση πως ο Σιώπης έσπασε το ρόδι και πέτυχε το πρώτο τέρμα. Αυτό θυμηθήτε το να το συζητήσουμε αργότερα. Γιατί η φετινή αυλαία δεν έκλεισε μόνο με τον καλύτερο τρόπο και γιατί μπήκαν οι παρακαταθήκες και για την επόμενη σεζόν.

Σήμερα η Ξάνθη είχε την ατυχία να πέσει απόψε επάνω σε ένα χειμαρώδη Άρη και η έκταση του σκορ ίσως και να την αδικεί, αλλά για την ψυχολογία που είχαμε και τα 7 που δέχτηκε ίσως και να ήταν λίγα. Της οφείλουμε όμως ένα στοιχειώδη σεβασμό γιατί ήταν η ομάδα που μας "ανέστησε" στον πρώτο γύρο και πιθανώς να "αναστήσει" και την ψυχολογία μας για την επόμενη σαιζόν.

Edited by almand
Διορθώσεις
  • Like it 2
Link to comment
Share on other sites

Έως το 2-2 το παιχνίδι ήταν δυνατό και η Ξάνθη έπαιζε για τη νίκη. Βέβαια, στο α' ημίχρονο ήμασταν αρκετά άτυχοι, είχαμε άλλο ένα χαμένο πέναλτι (5 συνολικά στη σεζόν) και το δοκάρι του Mateo (15 συνολικά δοκάρια στη σεζόν)! 

Οι αλλαγές Souza & (κυρίως) Martinez στο 58' συνέτειναν να "γείρει" το γήπεδο και να ακολουθήσει καταιγισμός ευκαιριών και γκολ. Ο κόσμος το χάρηκε και η χρονιά, που ασφαλώς κρίνεται επιτυχημένη, σφραγίστηκε με ένα εντυπωσιακό σκορ.

Τα γκολ, όπως σωστά έγραψε και ο Almand, προήλθαν από ωραίους συνδυασμούς και υπήρξε πλουραλισμός στο σκοράρισμα και στις ασίστ. Το γεγονός ότι ο αντίπαλος τερματοφύλακας ήταν ο καλύτερος παίκτης της Ξάνθης δείχνει πόσο επιθετικός ήταν ο Άρης (17 τελικές, οι 14 στην εστία).

Ο Γιουνές, που τόσα του έχουμε καταλογίσει ήταν πολύ καλός με ένα γκολ και 2 ασίστ, ενώ κινούνταν ωραία στο χώρο και άνοιγε διαδρόμους και για τους υπόλοιπους. Πριν από λίγο πρόσεξα ότι έχει τη 2η καλύτερη επίδοση στο πρωτάθλημα σε γκολ/τελικές (3,6).

Πολύ καλός και ο Mateo, που έκλεψε πολλές μπάλες, ενώ έβαλε και 2 γκολ (10 συνολικά στο πρωτάθλημα, 5ος σκόρερ).

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια που έχουμε πετύχει 7+ γκολ:

17.12.1928 Άρης - Μέγας Αλέξανδρος 11-2

1929 Άρης - Μέγας Αλέξανδρος 9-1

11.04.1930 Άρης - Μακεδονικός 10-2

15.02.1932 Άρης - Παναθηναϊκός 7-0 

19.06.1932 Άρης - Ηρακλής 7-3

1934 Άρης - Μέγας Αλέξανδρος 7-2

1939 Άρης - Φίλιπποι Καβάλας 7-1

1939 Άρης- Απόλλων Καλαμαριάς 8-1 

12.01.1969 Άρης-Α.Ε.Λεμεσού 7-0

03.06.1979 Άρης-Καστοριά 7-2

05.05.2019 Άρης - Ξάνθη 7-2

Îεν ÏÏάÏÏει διαθέÏιμη ÏεÏιγÏαÏή για Ïη ÏÏÏογÏαÏία.

Edited by Emperor
  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2019 at 3:05 PM, Emperor said:

Και λίγα λες, φίλε. Γνωρίζω από φίλο-δημοσιογράφο της μπάογκ ότι ο Τσετσένος χαρτζιλικώνει δεκάδες συναδέλφους του (και τον ίδιο, δεν το αρνείται). Οι μπάογκ κινούνται μεθοδικά στο παρασκήνιο εδώ και αρκετά χρόνια, τίποτε δεν είναι τυχαίο. 

Πάλι ο ΠΑΟΚ σας φταίει. Ρε τι σας έχει κάνει η ομάδα μου.

Φίλε Emperor, πες μου σε ποιά περιοχή της Αθήνας μένεις ώστε να σου πω απο που θα πάρεις σουβλάκια ή πίτσα για το Σάββατο. ukworm, it'll be a chinese or indian for you son. For some reason they seem to think charging £4 for a souvlaki here is acceptable. That being said, I think Byzantium Cafe in Bayswater does an okayish pitogiro. Perhaps worth a try while you're watching the game on Saturday?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Athens4 said:

Πάλι ο ΠΑΟΚ σας φταίει. Ρε τι σας έχει κάνει η ομάδα μου.

Φίλε Emperor, πες μου σε ποιά περιοχή της Αθήνας μένεις ώστε να σου πω απο που θα πάρεις σουβλάκια ή πίτσα για το Σάββατο. ukworm, it'll be a chinese or indian for you son. For some reason they seem to think charging £4 for a souvlaki here is acceptable. That being said, I think Byzantium Cafe in Bayswater does an okayish pitogiro. Perhaps worth a try while you're watching the game on Saturday?

Αλήθειες λέμε φίλε, το καταλαβαίνω ότι ενοχλούν.

ΥΓ. Σοβαρολογείς ότι θα κάτσω να δω ένα γελοίο παιχνίδι σε άδειες κερκίδες, χωρίς να υποστηρίζω καμία από τις δύο ομάδες; Είναι δυνατόν να μην έχω Σάββατο βράδυ να κάνω οτιδήποτε άλλο καλύτερο ή πιο ψυχαγωγικό στη ζωή μου;;;

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Athens4 said:

Πάλι ο ΠΑΟΚ σας φταίει. Ρε τι σας έχει κάνει η ομάδα μου.

Φίλε Emperor, πες μου σε ποιά περιοχή της Αθήνας μένεις ώστε να σου πω απο που θα πάρεις σουβλάκια ή πίτσα για το Σάββατο. ukworm, it'll be a chinese or indian for you son. For some reason they seem to think charging £4 for a souvlaki here is acceptable. That being said, I think Byzantium Cafe in Bayswater does an okayish pitogiro. Perhaps worth a try while you're watching the game on Saturday?

Εγώ για τη ΜΕΤΡΟ-ΜΠΑΟΓΚ μίλησα αγόρι μου. Αμφισβητείς κάτι από αυτά που λέω;

Σιγά μη πάω στο Βυζάντιο χαχαχ! Νομίζεις ότι είμαι κανένας μπατίρης φοιτητάκος ή κανένας κακομοίρης κακομούτσουνος Έλληνας homesick που βρίζει την ώρα και τη στιγμή που βρέθηκε στο Λονδίνο, για να πάω να την πέσω στο Bυζάντιο και να δω αυτή τη μαλακία μαζί με άλλους κακόμοιρους; Πλάκα μου κάνεις μου φαίνεται....

Δεν έχεις ιδέα φιλαράκι, δεν έχεις ιδέα....

Edited by ukworm
  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...