Jump to content
Phantis Forums

Panaitolikos - Aris (Sunday, 21 Apr, 19:00 EET )


Emperor

Recommended Posts

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι με ομάδα που στη βαθμολογία είναι μεταξύ 4-7. Με ΠΑΟ και Ατρόμητο χάσαμε και μάλιστα χωρίς να πετύχουμε γκολ. Η ομάδα δεν έχει πλέον βαθμολογικό στόχο, καθώς εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα είμαστε στην τελική βαθμολογία 5οι, παρόλα αυτά δεν πρέπει να πάει χαλαρά ούτε στο Αγρίνιο ούτε βέβαια τελευταία αγωνιστική με την Ξάνθη στο Χαριλάου.

3  AEK Athens AEK Athens Greek Champion 17/18     54
4  Atromitos Athen Atromitos Athen     49
5  Aris Thessaloniki Aris Saloniki     43
6  Panathinaikos Athens Panathinaikos     38
7  Panetolikos GFS Panetolikos     36
8  Panionios Athens Panionios     35
9  PAS Lamia 1964 PAS Lamia     34
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι ο Παναθηναικός έχει ήδη τιμωρηθεί με -3, για το οποίο δεν κατέθεσε ένσταση. Άρα σήμερα κανονικά βρίσκεται στους 35, άσχετα με το τι θα γίνει με τη συνέχεια του ΠΑΟ-ΟΣΠΦ. Στην καλύτερη περίπτωση γι αυτούς θα συνεχιστεί το ματς (που θα είναι ΣΚΑΝΔΑΛΟ φυσικά) και αν το γυρίσουν σε 2-1, πάνε στους 38 πάλι.

Ισχύει αυτό; Τι έχετε ακούσει; 

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

---------------------Κ-------------------

ΤΖ---ΒΕΛΕΖ------ΡΟΖ----ΚΟΡΧΟΥΤ

----ΣΙΩ---------------ΜΑΤΙΓΙΑ-------

ΓΚ----ΜΑΡΤ------------ΛΑΡΣΟΝ

---------------ΝΤΙΓΚΙ-----------------

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να πήρε χαρτάκι φίλε. Κάτι είχε ακουστεί ότι ο Μαρτίνεζ είχε κάποιο πρόβλημα μέσα στη βδομάδα.

Να πω την αλήθεια, ο Φέτφα αν έπαιζε στον Ολυμπιακό, προχθές θα είχε κερδίσει πέναλτυ.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Φετφατζίδης είναι η χειρότερη φετινή μεταγραφή μας. Εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι τον βάζει (ίσως κατόπιν εντολής) για να αυξήσει τις όποιες πιθανότητες να πουληθεί το καλοκαίρι.

ΥΓ. Πέναλτι είναι η φάση με τη γροθιά του τερματοφύλακα στο κεφάλι του Γιουνές στο 90+, αν και το παιχνίδι είχε πλέον κριθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ο Φετφά ήρθε για να μην μείνει ποδοσφαιρικά άστεγος. Είναι στο τέλος της καριέρας του και δεν δείχνει να έχει την παραμικρή πρόθεση για βελτίωση. Είναι κρίμα γιατί ένα "κάτι" το έχει στο ταλέντο του αλλά θέλει δουλειά και τώρα είναι αργά.

Η χρήσιμοποίηση του ως 10άρι αποδεικνύει περίτρανα πόσο άμπαλο είναι αυτό το μυαλό που σκαρφίζεται τέτοια πειράματα. Δεν έχουμε απελευθερωθεί δυστυχώς από τις παθογένειες του παρελθόντος. Να βάζουμε 2-3 παίκτες σε άλλη θέση από τη φυσική του γιατί δεν θέλουμε να δείξουμε πόσο "κενές" είναι οι θέσεις που δεν ενισχύθηκαν. (Εδώ ο Φετφά δεν είναι καλός για τη φυσική του θέση, πώς θα είναι καλύτερος στον άξονα; Όποιος τα σκέφτεται αυτά καλύτερα να φύγει άμεσα από παράγοντας. Γιατί οι δημοσιογράφοι δεν νομίζω πως τα βγάζουν από το κεφάλι τους. Κάποιος το σφύριξε στον τύπο.)

Δεν έχουμε ούτε τον Πόνσο, ούτε τον Μαρτίνεζ, βάλε τον Ντιγκινί. Ο άνθρωπος και 10άρι παίζει αξιοπρεπώς και 2ος επιθετικός και μεσοεπιθετικός. Γιατί να πετάμε σε κάθε αγώνα 1 θέση βασικού κι ένα ημίχρονο στα σκουπίδια; Τι στο καλό, πυρηνική φυσική είναι;

Πάμε στον Γιουνές. Εδώ χάνω τα λόγια μου. Τον βάζεις φορ περιοχής, τον βρίσκεις δεξιά κι αριστερά στα άκρα κοντά στο κέντρο να πάρει την μπάλα!!! Γιατί ρε λεβέντη; Μεταφραστής δεν υπάρχει να σου το εξηγήσει;

Και με 2 θέσεις στα σκουπίδια, ένα Βαλεριάνο που αντί να ανεβάσει την απόδοση του, από την κλήση του στην Εθνική, την κατεβάζει, περιμένουμε να κερδίσουμε;

Ας μη πούμε για τον κόουτς. Αλλά και σε αυτό το παιχνίδι του πήρανε το πορτοφόλι. Όχι διάβασμα του αντιπάλου, ούτε τα στοιχειώδη στη σύνθεση της ομάδας. ΟΚ, προχώρησες και σε άλλο πείραμα. Δεν σου βγήκε. Στο 57' θυμήθηκες να τον βγάλεις κι αντί για ρίξεις κάποιον επιτελικό, έβαλες τον φορ περιοχής που έτρεχε στα άκρα. Και η τρύπα μεσοεπιθετικά μεγάλωνε. Γιατί ούτε 8άρι είχαμε πλέον ούτε 10άρι. (Θες πειράματα ρε Παντελίδη: Βάλε τον Λάρσον 10άρι. Δεν την ξέρει τη θέση, αλλά θα τρέξει και ΚΑΤΙ θα κάνει),

Τέλος πάντων. Τα λέω αυτά γιατί αυτό που λέει ο Άλεξ έχουν κάποια βάση. Ναι, θέλουμε να του πουλήσουμε τον παίκτη. Και το ξέρει και ο Παντελίδης. Αλλά ρε αδερφέ, με μέτρο. Γιατί να χαλάσεις μια ολόκληρη ομάδα για μια μονάδα;

Κι ένα τελευταίο. Τελικά όταν βρέχει, φαίνεται πως μόνο για μας βρέχει. Ο αντίπαλος ούτε καν που το κατάλαβε...Παράξενα πράγματα.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ukworm said:

Εχω την εντύπωση ότι ο Παναθηναικός έχει ήδη τιμωρηθεί με -3, για το οποίο δεν κατέθεσε ένσταση. Άρα σήμερα κανονικά βρίσκεται στους 35, άσχετα με το τι θα γίνει με τη συνέχεια του ΠΑΟ-ΟΣΠΦ. Στην καλύτερη περίπτωση γι αυτούς θα συνεχιστεί το ματς (που θα είναι ΣΚΑΝΔΑΛΟ φυσικά) και αν το γυρίσουν σε 2-1, πάνε στους 38 πάλι.

Ισχύει αυτό; Τι έχετε ακούσει; 

To είχα κι εγώ απορία, γιατί δεν εξασφαλίσαμε και μαθηματικά την 5η θέση. Η νεώτερη είδηση που διάβασα είναι εδώ και λέει εν συντομία πως κατέθεσαν μεν ένσταση για τη διακοπή αλλά προς το παρόν η απόφαση αυτή εκκρεμεί... Το θέμα είναι για μας πως με μια έστω ισοπαλία δεν κινδυνεύει η 5η θέση. Αλλά δεν κοιτάμε το μίνινουμ. Τις νίκες ψάχνουμε για να πάρει η ομάδα τα πάνω της. Με Παναιτωλικό εκτός και Ξάνθη εντός.

  • Like it 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, almand said:

 

Κι ένα τελευταίο. Τελικά όταν βρέχει, φαίνεται πως μόνο για μας βρέχει. Ο αντίπαλος ούτε καν που το κατάλαβε...Παράξενα πράγματα.

Δε συμφωνώ σ'αυτό φίλε Almand. Για μας η βροχή ήταν μειονέκτημα γιατί έπρεπε να κυνηγήσουμε σκορρ, γι αυτούς ήταν δώρο από τον καλό Θεό.

Αυτοί έκαναν 2 αντεπιθέσεις,, βάλανε 2 γκολ. ΟΚ δικά μας λάθη, αλλά αυτό έγινε.... Το θέμα είναι ότι σε ένα τέτοιο γήπεδο το ματς τελειώνει ΣΧΕΔΟΝ εκεί.

Γιατί "ΣΧΕΔΟΝ";

Aκόμα κι αν εμείς αποφασίζαμε να παίξουμε με γιόμες που είναι ο ΣΩΣΤΟΣ τρόπος να παίξεις σε τέτοιο γήπεδο, η πιθανότητα είναι ότι τίποτε δεν θα άλλαζε.

Εμείς βέβαια αποφασίσαμε να παίξουμε με τη μπάλα κάτω και να τσαλαβουτάμε στις λίμνες (δεν έχω ιδέα γιατί... Εκεί το "ΣΧΕΔΟΝ" πεθαίνει)...

Όσον αφορά σε αυτούς: 

Μετά το 2ο γκολ, η αποστολή τους έγινε ακόμα πιο εύκολη. Αυτοί δε χρειάστηκε να παίξουν καθόλου μπάλα από κει και μετά, απλά διώχνανε την μπάλα έξω....

 

Link to comment
Share on other sites

Nice win for Aris in a stress free match.  Decent game overall and hats off to Martinez who has proven, in my opinion anyway, to be the most creative playmaker on this roster.  Truth be told we have not seen enough of Tonso given all his injuries which makes me wonder if we brought in a damaged player.

Edited by Mitsos
  • Like it 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εμφάνιση, μάλλον αξίζαμε βάσει γενικής εικόνας και ευκαιριών να το πάρουμε πιο εύκολα αυτό το ματς.

Σωστή παρατήρηση του Μήτσου για τον Martinez, το φωνάζω κι εγώ εδώ και καιρό ότι είναι παίκτης ενδεκάδας και ο Παντελίδης τον έχει μεταξύ πάγκου και αλλαγής!

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lazarus changed the title to Panaitolikos - Aris (Sunday, 21 Apr, 19:00 EET )

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...