Jump to content
Phantis Forums

Atromitos - Aris (December 9, 2018)


Mitsos

Recommended Posts

Aris has scored 10 goals in 12 games and given up 9, this means only one goal will be scored on Sunday so let's keep our fingers crossed that it will be Aris doing the scoring!!!!!  Tough match, I'm hoping for a draw.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο λέω κι εγώ. Δεν έχω δει τον Ατρόμητο και δεν μπορώ να έχω γνώμη. Είδα τον Άρη αλλά αυτός θα έλεγε πως είναι το μεγαλύτερο ερωτηματικό του αγώνα. 

Ο Ατρόμητος είναι ΠΙΟ ΟΜΑΔΑ από τον ΠΑΟ (λένε) κι αυτό δεν αποπνέει αισιοδοξία. Μόνο ευχάριστο ίσως πως είμαστε σχετικά καλύτεροι στα εκτός -επειδή ανοίγεται ο αντίπαλος κι είμαστε γρήγοροι στην αντεπίθεση- αλλά ποδοσφαιρικά φλύαροι. Αν μας βγουν τα στημένα ίσως και να έχουμε κάποιο γκολ, αλλά ότι κι αν πούμε αυτή τη στιγμή θα ήταν υποθέσεις κι ευχολόγιο. Και η νίκη θέλει πλάνο και ψυχή στο χορτάρι. Κι αυτά υπάρχουν ως ένα βαθμό, αλλά δεν ξέρω αν είναι αρκετά. 

Edited by almand
Link to comment
Share on other sites

Hugo Souza χειρουργείται στους κοιλιακούς και ασφαλώς δεν υπολογίζεται.

Νομίζω ότι τραυματίας είναι και ο Diguiny.

Για το ματς στο Περιστέρι, η πρόταση μου για ενδεκάδα είναι:

-----------------------------------Cuesta

Κωνσταντινίδης---Velez---Δεληζήσης---Menendez 

------------------------Matilla---------------Σιώπης 

Gama------------------------Martinez--------------------Garcia 

-----------------------------------Diguiny 

Αν δεν παίξει ο Diguiny:

--------------Basha---------------Σιώπης 

-----------------------Matilla

Gama--------------------------------------------Garcia 

------------------------Younes 

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωνσταντινίδης έμπαζε συνέχεια με ΠΑΟ, οπότε θα έβαζα Τζανακάκη. Τον Κωνσταντινίδη με ΠΑΟΚ τον θυμάμαι πολύ καλύτερο. Με απογοήτευσε...

Από κει και πέρα, Μπάσα για μένα είναι βασικός και αναντικατάστατος που αναπόφευκτα σημαίνει ότι ο Ματίγια θα κάτσει πάλι πάγκο. Όχι μόνον αυτό, ο Ματίγια ήταν επιλογή του Ερέρα (makes perfect sense for his style of play), αλλά σ'αυτό το κλεφτο-πολεμικό ποδόσφαιρο του Παντελίδη, δε βλέπω να παίρνει ευκαιρίες για βασικός.... (κακώς για μένα που παίζουμε έτσι, αλλά έτσι δείχνει).....

Η ενδεκάδα που βλέπω.......

--------------------------------C--------------------------------------------

Tzana--------Velez--------------Deli------------------Vale--------

-----------------------------------------------------------------------------

---------------Siopis--------------------Basha-----------------------

------------------------------------------------------------------------------

Garcia---------------Martinez--------------------Gama------

----------------------------------------------------------------------------

---------------------------Younes------------------------------------

 

Πάγκος: Menendez, Konst, Matilla, Kanti, Naz, Mavraj

 

PS - Colaso τι λέτε; Μεταγραφή τον Ιανουάριο....;;;; Kρίμα, μόνο ωραία γυναίκα που κοσμεί την κερκίδα μας έχει! ? Από μπάλα δεν είδα κάτι.... Όχι άμπαλος, αλλά κυρίως αδιάφορος. Μάλλον δε πολυγουστάρει Ελλάδα, οπότε θα φύγει πίσω λέω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Martinez λουμπάγκο, Ναζλίδης ίωση, Ντιγκινί δύσκολα.... Οπότε μπαίνει στην αποστολή ο Κολάσο και ο Διαμαντόπουλος....

Και πάμε με τι ομάδα;;;;

Ισως 4-3-3 με Ματίγια, Μπάσα, Σιώπη στη μεσαία γραμμή.....????

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Emperor said:

Δεν μου φάνηκε αδιάφορος ο Colazo, το αντίθετο θα έλεγα. Το πρόβλημα με αυτόν είναι ότι είναι επιρρεπής στα λάθη.

Αδιάφορος όταν λέω εννοώ ότι είναι μονίμως στα ρηχά νερά. Δηλ. δε φαίνεται η παρουσία του. Κι όταν φαίνεται, είναι επειδή κάνει κάποιο χοντρό λάθος (πχ πάσα πάρε βάλε στον Πέλκα με το γύφτο στο κύπελλο)...

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ukworm said:

Martinez λουμπάγκο, Ναζλίδης ίωση, Ντιγκινί δύσκολα.... Οπότε μπαίνει στην αποστολή ο Κολάσο και ο Διαμαντόπουλος....

Και πάμε με τι ομάδα;;;;

Ισως 4-3-3 με Ματίγια, Μπάσα, Σιώπη στη μεσαία γραμμή.....????

4-3-3 (ρόμβος)

--------------Basha---------------Σιώπης 

-----------------------Matilla

Gama--------------------------------------------Garcia 

------------------------Younes 

Edited by Emperor
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ο Colazo είναι αριστερό χαφ.

Εκτός αν βάλει κάποιον μέσο που δεν έχει παίξει (ή έχει παίξει ελάχιστα) μέχρι τώρα, πχ Παυλίδης, Ιντζόγλου.

Μια άλλη επιλογή είναι ο Pedro Vitor, που είναι αριστερό εξτρέμ. Αν βάλει αυτόν, μπορεί να φέρει τον Gama δεκάρι και τον Mateo δεξιά.

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κι εγώ πως ο Μπάσα και ο Τζανακάκης έχουν θέση στην 11άδα της Κυριακής (αν και θέλουμε ταχύτητα πίσω αφού ο Κουλούρης μπαίνει σε όλες τις φάσεις).

Ο Κολάσο είναι καλός αμυντικά αλλά εμείς θέλουμε ένα δημιουργικό μεσαίο. Κι ο Μαρτίνες θα λείπει.

Πάντως ισχύει αυτό που λέει ο Δημήτρης. Θέλουμε οπωσδήποτε νίκη σε ένα ισάξιο αντίπαλο για να μπορούμε να ελπίζουμε για Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

I'm not sure what I was looking at but my initial post was incorrect, Aris has scored 15 goals and given up 12.  Only four players have scored in SL games (Younes 6, Garcia 5, Gama 2 & Dingini 2), with that said I predict a 1-0 victory for our team.  The goal will be scored by Delizisis off a set piece.  

Link to comment
Share on other sites

Colazo - nobody actually knows his natural position nor it is easy to detect from his minutes so far. AM, CM or LM that Alex says that I also knew from the season start.

Siopis - don't tell me people that you all here rate him so much to always include him in starting XI in whatever topic?? ?

I know that we don't have surplus on that position, but guy is getting on my nerves whenever he plays. Nebegleras is a top player compared to him. I felt much more secure with Nebe playing in that generation than this strange player Siopis.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...