Jump to content
Phantis Forums

League 2018-2019


Yiankos

Recommended Posts

Έξι αγώνες μέχρι στιγμής. 3 νίκες, 3 ήττες. Τα πράγματα δύσκολα, ο Μπάνε αποχωρεί το καλοκαίρι. Επενδυτής δεν φαίνεται. Έχουμε το 6ο-7ο μπάτζετ της κατηγορίας και πάμε πάλι για υπέρβαση.

Αύριο βέβαια παίζουμε με τον συμπολίτη. Τον γνωστό ερπετό Ρούλη. Τον κιτρινόμαυρο θίασο. Τον γλοιώδη ρουφιάνο. Η νίκη είναι μονόδρομος, γιατί έτσι μάθαμε από παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία φάπα στον φαποκράτορα με 95-79. Η ΠΑΟΚΑΡΑ παρά τα οικονομικά προβλήματα, πήρε και πάλι ένα από τα πιο εύκολα παιχνίδια της σεζόν κόντρα στο σκουλήκι. Ραντεβού στο Παλέ στον δεύτερο γύρο για να σας ρίξουμε ακόμα μία φάπα όπως και πέρυσι.

Αυτό ήταν το 75ο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων στα χρόνια του επαγγελματικού Πρωταθλήματος στη διάρκεια του οποίου ο Δικέφαλος έχει το προβάδισμα με 44 νίκες έναντι 30 του Άρη.

Ειδικότερα στα ματς στα οποία ο ΠΑΟΚ ήταν γηπεδούχος έχει 28 νίκες έναντι 11 των “κιτρινόμαυρων”.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε εσύ να μετράς νίκες, και μάλιστα από τότε που (νομίζεις ότι) σε βολεύει, άσε με εμένα να μετράω τίτλους...

Μπορείς να ήσουν αγέννητος ή παιδάκι, εμείς όμως στα νιάτα μας (σε μια εποχή που όλη η Ελλάδα έβλεπε μπάσκετ, τα δε Άρης-Μπάογκ ήταν τα απόλυτα ντέρμπι που για εβδομάδες όλη η χώρα ασχολούνταν) χορτάσαμε νταμπλ και μάλιστα στην καμπούρα σας! 

ΥΓ. Το "Yiankos" μπορείς άνετα να το κάνεις "Οχετός", πιο πολύ σου ταιριάζει.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Yiankos said:

Άλλη μία φάπα στον φαποκράτορα με 95-79. Η ΠΑΟΚΑΡΑ παρά τα οικονομικά προβλήματα, πήρε και πάλι ένα από τα πιο εύκολα παιχνίδια της σεζόν κόντρα στο σκουλήκι. Ραντεβού στο Παλέ στον δεύτερο γύρο για να σας ρίξουμε ακόμα μία φάπα όπως και πέρυσι.

Αυτό ήταν το 75ο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων στα χρόνια του επαγγελματικού Πρωταθλήματος στη διάρκεια του οποίου ο Δικέφαλος έχει το προβάδισμα με 44 νίκες έναντι 30 του Άρη.

Ειδικότερα στα ματς στα οποία ο ΠΑΟΚ ήταν γηπεδούχος έχει 28 νίκες έναντι 11 των “κιτρινόμαυρων”.

χαχαχαχχαχ συνέχισε. Δε μπορώ άλλο. χαχαχαχαχ "Ετσι μάθαμε από παιδιά"....

Ο γιαγκουλης μετράει Νίκες στα Αρης - Παοκ για να χαίρεται όταν στο ΑΜΕΣΩΣ προηγούμενο ποστ κλαίγεται που η ομάδα είναι πανί με πανί και δεν έρχεται ο Ιβαν να τους σώσει πάλι.... Χαχαχαχαχαχα

Δε παίζεσαι εσύ ρε χαχαχαχα

YΓ - οι τροπαιοθήκες σου είναι πιο άδειες από τις στέπες της Σιβηρίας, μικρό αγόρι...

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emperor said:

Κάτσε εσύ να μετράς νίκες, και μάλιστα από τότε που (νομίζεις ότι) σε βολεύει, άσε με εμένα να μετράω τίτλους...

Μπορείς να ήσουν αγέννητος ή παιδάκι, εμείς όμως στα νιάτα μας (σε μια εποχή που όλη η Ελλάδα έβλεπε μπάσκετ, τα δε Άρης-Μπάογκ ήταν τα απόλυτα ντέρμπι που για εβδομάδες όλη η χώρα ασχολούνταν) χορτάσαμε νταμπλ και μάλιστα στην καμπούρα σας! 

ΥΓ. Το "Yiankos" μπορείς άνετα να το κάνεις "Οχετός", πιο πολύ σου ταιριάζει.

Ε ακριβώς, αυτά λέω στο παλικάρι αλλά δε στροφάρει. Χαίρεται σα μωρό που κέρδισε τον Άρη των χιλίων προβλημάτων σε ένα άθλημα που έχουν 50 άτομα κόσμο κάθε ματς στο κρατικό, πλην αυτά με τον Άρη. Ένα ματς που δε κρίνει τίποτα απολύτως, σε ένα άθλημα που πλέον το έχουν ρημάξει πανευρωπαικά με τα κλειστά συμβόλαια.

Τη στιγμή που εμείς ήμασταν υπεύθυνοι για τη μία διακόρευση του συμπαθούς σωματείου μετά την άλλη. Να κρίνεται τίτλος και να κερδίζει ο ίδιος ο ίδιος ο ίδιος!!

Και τώρα ο Γιάγκος κάνει κόντρα ρελανς (νομίζει με το μυαλό του δηλ), λέγοντας ότι κέρδισε τον Άρη του Μπελ, του Φλιώνη και του Φαλτσάκη/Σφαλτσάκη/Σλαφτσάκη σε ένα ματς, κάποιας χρονιάς, κάποτε....

 

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

To παιδί έχει πρόβλημα, φίλε @ukworm

Από το κόμπλεξ έχει παρανοήσει και γράφει κάτι κατεβατά που ούτε οι άλλοι παοκτσήδες στο φόρουμ τους δεν διαβάζουν-σχολιάζουν. Είναι πραγματικά για λύπηση...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τρώτε φάπες δεν σας βολεύει να ασχολείστε. Αποφασίστε επιτέλους. Εσύ μας έλεγες προηγουμένως ότι θέλεις να χάνω και στο σκάκι, τώρα το παίζεις υπεράνω... μπάσκετ; Από τις πολλές ήττες παντού έχετε λαλήσει. Ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϊ έχεις τρελαθεί να χάνεις από τον μεγάλο ΠΑΟΚ.

Ξαναλέω, κάντε προσευχές μην αναλάβει το μπάσκετ ο Ιβάν, γιατί αν το αναλάβει πρέπει να κλείσετε τις τηλεοράσεις στο σπίτι, τα παιδιά σας θα γίνουν ΠΑΟΚτσάκια!

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ασχολούμαστε (και) με το μπάσκετ, αυτό που σου γράφει ο worm είναι ότι το πρωτάθλημα έχει απαξιωθεί έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα. Αυτοί που δεν ασχολούνται είστε εσείς, με το άδειο γήπεδο σε όλα τα παιχνίδια και μόνον με τον Άρη σπεύδετε να πάτε γήπεδο. Σε ότι αφορά τον Ρώσο, απορώ που δεν το ξέρεις, αυτός χώνει λεφτά και στο μπάσκετ και στο βόλεϊ και στο χάντμπολ και στο πόλο της ομάδας σας. Σας έτυχε λαχείο με τον Σαββίδη.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Yiankos said:

Επειδή τρώτε φάπες δεν σας βολεύει να ασχολείστε. Αποφασίστε επιτέλους. Εσύ μας έλεγες προηγουμένως ότι θέλεις να χάνω και στο σκάκι, τώρα το παίζεις υπεράνω... μπάσκετ; Από τις πολλές ήττες παντού έχετε λαλήσει. Ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϊ έχεις τρελαθεί να χάνεις από τον μεγάλο ΠΑΟΚ.

Ξαναλέω, κάντε προσευχές μην αναλάβει το μπάσκετ ο Ιβάν, γιατί αν το αναλάβει πρέπει να κλείσετε τις τηλεοράσεις στο σπίτι, τα παιδιά σας θα γίνουν ΠΑΟΚτσάκια!

 

Καλά το παιδί δε στροφάρει, τελείωσε....Ρε παλικάρι μου, μαζούτ καις;

Τι να μου πει μια τυχαία ήττα σε ένα τυχαίο ματς Αρης-Παοκ το 2018, όταν τέτοια παιχνίδια παλιότερα έδιναν τίτλους; (και κέρδιζε ΠΑΝΤΑ ο ΑΡΗΣ, έτσι). 

Εντάξει, ασφαλώς θέλω να κερδίσω, αλλά δεν είναι το ματς που με πονάει αν το χάσω. Πιο καλή ομάδα ο Παοκ στο μπάσκετ φέτος, λογικό να κερδίσει, αλλά ζορισμένη όσο και μεις. Tα είπε ο Πρέλεβιτς προχθές.

Θα βγάλετε δίσκο, θα σας βολέψει ο Ιβάν καλύπτοντας τα ανοίγματα και τα λειτουργικά έξοδα. Αλλά όπως και μεις δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε κάτι περισσότερο από το μπάσκετ.

Το μπάσκετ έχει πεθάνει. Το μπάσκετ είναι καπαρωμένο από ΠΑΟ-ΟΣΦΠ και that's that. Ακόμα και πρωτάθλημα να πάρεις (που δε θα πάρεις), ζημιογόνος θα είσαι, και θα πας να παίξεις στις γελοίες διοργανώσεις αριστερά και δεξιά, τη στιγμή που τα όλα τα λεφτά είναι η EL.....

Οπότε who gives a feck?

Τα καταλαβαίνεις αυτά που σου λέω ή πάλι όχι;

 

YΓ - Tι είπες;;;; Βόλλευ είπες;;; χαχαχα ποιο βόλλευ ρε;;; Αυτό που πάνε 30 άτομα να το παρακολουθήσουν; 

Δε μου λες: έμαθα έχετε ΤΡΟΜΕΡΗ ομάδα και στο water τάβλι. Ισχύει; Θα το πάρετε φέτος; Tι λες;

 

 

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

Ο Σαββίδης βοηθάει όλα τα τμήματα, ναι. Απλώς δίνει μερικά κατοστάρικα για να βγει η χρονιά. Να προσεύχεστε μην αναλάβει όμως γιατί τότε θα βάλει μερικά μύρια και θα χτυπήσει πρωτάθλημα και στο μπάσκετ.

Το ξέρω ότι δεν έχουν ιδιαίτερο νόημα οι νίκες. Πρωτάθλημα δεν θα πάρω, χαίρω πολύ. Και πάλι όμως, είσαι ο πελάτης μου και θέλω να σε κερδίζω παντού και πάντα. Είτε με 2,000 στο γήπεδο, είτε με 6,000 στο γήπεδο, είτε με 4,000 στο δικό σου γήπεδο. Θέλω να σε φαπώνω, γιατί είσαι ο φαποκράτορας.

Και ποιο βόλεϊ;;; Εγώ δεν είμαι χθεσινός φιλαράκο και θυμάμαι πριν 10 χρόνια στα ίδια φόρουμ την προπαγάνδας σας. Μας λέγατε για τον Άρη σαν σωματείο και πόσους τίτλους έχει. Γιατί για εσάς Άρης δεν είναι μόνο ποδόσφαιρο, αλλά και μπάσκετ και βόλεϊ. Γιατί τότε είχατε ένα πρωτάθλημα το 1997 κι ο ΠΑΟΚ δεν είχε. Τώρα όμως που ο ΠΑΟΚ πήρε τρία πρωταθλήματα σερί μου λες ποιο βόλεϊ;;; Το βόλεϊ ρε, αυτό που εσύ δεν είσαι καν στην Α' Εθνική. Ναι, φυσικά δεν βλέπω αγώνες, αλλά είμαι πανηγυρτζής οπαδός και γουστάρω να σηκώνω κούπες και να σε φαπώνω σε όλα τα αθλήματα. Όπως έχω και τρία πρωταθλήματα και τρία κύπελλα και στο χάντμπολ. Όπως έχω 19 τίτλους στο γυναικείο ποδόσφαιρο. Γιατί ο ΠΑΟΚ είναι σωματείο πρωταθλητισμού. Εσύ δεν υπάρχεις.

Φυσικά το ενδιαφέρον μου είναι στο ποδόσφαιρο, αλλά μου δίνει μεγάλη χαρά να σε βλέπω να σέρνεσαι στη γη όπως σου αξίζει. Γιατί έτσι μάθαμε από παιδιά. Μέχρι τα παιδιά σας και τα εγγόνια σας να γίνουν ΠΑΟΚτσάκια και ο Άρης να είναι κάτι σαν τον Μακεδονικό και τον Απόλλων Καλαμαριάς. Μέχρι τότε, φάπες παντού και πάντα.

Κι ας έχεις εσύ προεδράρες με λεφτά και όραμα όπως ο Λάσκαρης και προεδράρες ποιοτικούς όπως ο Θόδωρας ο Καρύπας. Τι να κάνω, είμαι άτυχος που έχω χάλιες όπως ο Ιβάν και ο Μπάνε. Μακάρι να είχα κι εγώ τους δικούς σου. Σοβαρούς και καταξιωμένους παράγοντες όπως ο Παύλος Μυροφορίδης. Σας ζηλεύω! Τέτοιο μεγάλο σωματείο, τέτοιοι παράγοντες με ήθος. Σαν τον Καραπαπά και τον Μαρινάκη. Τα αφεντικά σας. Άνθρωποι εκλεπτυσμένοι και σοβαροί.

Βρεεεε ουσττττττττττ! Σιχάματα. Φάπες παντού ρε. Κυνήγι μέχρι τελικής πτώσης. Ασανσέρ και παλέτες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με αυτή τη νίκη ανεβήκαμε στο 5-3 και πιάσαμε τον Προμηθέα. Από πάνω η ΑΕΚ που έχει 6-2, ο Ολυμπιακός με 6-1, ο Παναθηναϊκός με 6-0 και το Περιστέρι με 7-0.

Η μεγαλύτερη ομάδα της Ελλάδας και παντοτινή πρωταθλήτρια βρίσκεται στο 2-6 και δίπλα στη ζώνη του υποβιβασμού ως συνήθως. Περαστικά στα αφεντικά.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ματς κόντρα στον Παναθηναϊκό. Η λογική λέει εύκολη ήττα, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Αν οι παίκτες πιάσουν μάξιμουμ απόδοση και ο Γκος παραμείνει καυτός ίσως γίνεται η μεγάλη έκπληξη!

Link to comment
Share on other sites

Στην 6η θέση ο ΠΑΟΚ και επόμενο παιχνίδι στην Ν. Σμύρνη 12/23 κόντρα στον πάντα αξιόμαχο Πανιώνιο! Πολύ δύσκολη αποστολή, αλλά χρειαζόμαστε τη νίκη καθώς μετά υποδεχόμαστε τον Ολυμπιακό 12/30.

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ    17    9    8 - 1    
2. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΒΙΚΟΣ COLA    17    9    8 - 1    
3. ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ    16    8    8 - 0    
--. ΑΕΚ    16    9    7 - 2    
5. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ    15    9    6 - 3  
6. ΠΑΟΚ    14    9    5 - 4    
7. ΧΟΛΑΡΓΟΣ    13    9    4 - 5   
--. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ    13    9    4 - 5 
9. ΛΑΥΡΙΟ AEGEAN CARGO    12    9    3 - 6 
10. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ    12    9    3 - 6 
11. ΑΡΗΣ    11    9    2 - 7 
---.  ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS    11    9    2 - 7  
13. ΚΥΜΗ    10    9    1 - 8  
14. ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS       8    1 - 7

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε το σημαντικό διπλό στη Ν. Σμύρνη και πλέον είμαστε στο 6-4. Επόμενο ματς με τον Ολυμπιακό.

Φέτος το Περιστέρι και ο Προμηθέας έχουν κάνει μεγάλες νίκες και φυσικά η δυνατή ΑΕΚ δυσκολεύουν πολύ την υπόθεση 4άδα για τον ΠΑΟΚ.

Κι επειδή τα ερπετά οι φίλοι μου ξέρω ότι με διαβάζουν, να πούμε ότι και ο υπερπρωταθλητής Α.Ρ.Η.Σ. σαρώνει με την όπισθεν ως συνήθως, βρίσκεται στην προτελευταία θέση και θα δώσει τη δική του μάχη για τη σωτηρία κόντρα σε όλους που τον πολεμάνε και φυσικά τον Ιβάν Σαββίδη τον χαλίφη και τον ΠΑΟΚ. Καλή επιτυχία συμπολίτες!

Link to comment
Share on other sites

Ήττα με 68-78 από τον Ολυμπιακό στο Παλατάκι. Συγκλονιστικός ο Γκος που είχε 5/5 τρίποντα. Όταν κουράστηκε ο Γκος χάθηκε το παιχνίδι. Εξαιρετικοί οι Σπανούλης και Πρίντεζης από τον Ολυμπιακό.

Μετά από αυτό το σερί αγώνων ισοβαθμούμε με Ήφαιστο και Χολαργό στο 6-5.

Επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Κολοσσό. Ο Κολοσσός είναι στο 2-9 και ισοβαθμεί στην τελευταία θέση με Ρέθυμνο, Κύμη, και τον παντοτινό φαποκράτορα. Παιχνίδι που πρέπει να κερδίσουμε και μετά έρχεται το crash test με το Περιστέρι στο Παλατάκι. Το Περιστέρι είναι στο 9-2 και στην 3η θέση.

Link to comment
Share on other sites

Ενίσχυση του μεγάλου Α.Ρ.Η. που παλεύει κάθε χρόνο για τη σωτηρία. Το αδερφό σωματείο του Ολυμπιακού θα τους δώσει τον νεαρό Τολιόπουλο. Ας ελπίσουμε όλοι αυτό να είναι αρκετό για να σωθεί η χρονιά και φέτος. Για του χρόνου βλέπουμε. Εξάλλου θα μπει το 1 δις του Λάσκαρη και ο Α.Ρ.Η.Σ. θα γίνει η μεγαλύτερη ομάδα της Ευρώπης!

Λάσκαρης και Καρύπας, πρόεδροι με όραμα, ποιότητα, μόρφωση, εκπαίδευση, επίπεδο, φιλοσοφία και φυσικά φραγκάτοι. Μακάρι να είχαμε κι εμείς στον ΠΑΟΚ τέτοιους ηγέτες. Ελπίζουμε στο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

Αποδυναμωθήκαμε στη ρακέτα. Έφυγε ο Μορέιρα. Και με Γκάρετ τραυματία το ματς στον Κολοσσό θα είναι μεγάλη έκπληξη αν το πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη νίκη με 60-75!

Ο Κολοσσός με τέτοιες εμφανίσεις πάει καρφί για Α2.

Με τη φυγή του Μορέιρα, σφίξαμε πολύ στο καλάθι. Σε περίπτωση που φύγει ακόμα ένας παίκτης θα έχουμε πολύ δύσκολη συνέχεια. Λογικό ταβάνι θα ήταν η 6η θέση, αλλά επειδή είμαστε ΠΑΟΚΑΡΑ πάμε ξανά για υπέρβαση όπως κάθε χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε στην 6η θέση με 7-5. Η είδηση της ημέρας είναι η μεγάλη νίκη του ΑΡΗ που κατάφερε να πάρει το πρώτο του δίποντο στην έδρα του και να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Όπως όλα δείχνουν, η κιτρινόμαυρη αρμάδα του 1 δις του Λάσκαρη θα σωθεί ΚΑΙ φέτος! Μπράβο παιδιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη νίκη επί του Περιστερίου με 87-73 και ανεβήκαμε στην 5η θέση με 8-5. Φέτος εκτός από την ΑΕΚ, πολύ δυνατές ομάδες είναι το Περιστέρι και ο Προμηθέας, ενώ και οι Ήφαιστος, Χολαργός πηγαίνουν καλά. Πολύ ανταγωνιστικό πρωτάθλημα για την 3η θέση.

Επόμενη αγωνιστική πάμε στο Ρέθυμνο το οποίο μάλλον βρίσκεται σε τραγική κατάσταση στην τελευταία θέση της βαθμολογίας καθώς έχασε ακόμα και από τον Α.Ρ.Η.!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρέθυμνο - ΠΑΟΚ 78-88. Ακόμη μία νίκη στο σακούλι. Το ρεκόρ μας πλέον είναι 9-5.

Απίθανος ο Χάτσερ με 37 πόντους, 9/9 βολές, 5/8 δίποντα, 6/9 τρίποντα!

Link to comment
Share on other sites

Επόμενο παιχνίδι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ στο Παλατάκι. Δύσκολο παιχνίδι, απέναντι σε ομάδα με μεγαλύτερο μπάτζετ. Η ΑΕΚ θα θέλει και τη ρεβάνς καθώς την αποκλείσαμε στο Κύπελλο κόντρα σε όλα τα προγνωστικά. Σημαντικό παιχνίδι για τη βαθμολογία καθώς είμαστε μία νίκη πίσω από την ΑΕΚ. Εμείς στο 9-5 και η ΑΕΚ στο 10-4. Με ήττα η ΑΕΚ ξεφεύγει, με νίκη του ΠΑΟΚ θα είμαστε και οι δύο στο 10-5.

ΠΑΟΚΑΡΑ ΓΕΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

Αποκτήσαμε τον Johndre Jefferson ο οποίος θα αντικαταστήσει τον Μορέιρα. Ύψος 2.08 και προηγούμενη ομάδα Τσιμπόνα.

Από την άλλη μετά τον Μορέιρα αποχώρησε και ο Αθηναίου ο οποίος πήγε στη Γαλλία.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...