Jump to content
Phantis Forums

Cup–GS-R2: Ergotelis - PAOK (14-Nov-18, 15:00 EET)


Blackhawk

Recommended Posts

To me too. But we have a halifi and we bribe even against second tier clubs in the cup ?

Think we will lose the game on paper. We did not field Pontus but his twinbrother Michael according to the broadcaster after our second goal........

Link to comment
Share on other sites

Biseswar and Wernbloom the only two players that showed up for the game. At least we won.

Standings:

1. PAOK        3:2  4
2. O Aris       3:2  4
3. Ergotelis  2:3  1
4. Aititos      2:3  1

Round 3 games:

Aititos - PAOK
Ergotelis - O Aris

All we need is a tie to progress or win and scoring more goals than O Aris in our last game to finish first place which means we will be seeded for the next stage..

Link to comment
Share on other sites

Άντε να ξεκουραστεί η ομάδα και να δούμε διαφορετικό πρόσωπο στα επόμενα παιχνίδια.

Αν πάρουμε τα επόμενα πέντε ματς θα σηκώσουμε το πρωτάθλημα. Οι υπόλοιποι χάνουν συχνά βαθμούς. Αν κάνουμε το 5Χ5, το οποίο οφείλουμε, το +9 θα γίνει σίγουρα +12 και ίσως περισσότερο. Και μετά ο μόνος μας αντίπαλος θα είναι ο Ατρόμητος, ο οποίος όλοι ελπίζουμε ότι θα ξεφουσκώσει σε κάποια φάση.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, φυσικά, πώς το ξέχασα; Ο ΠΑΟΚ είναι ο τυχερός. Ο Ολυμπιακός πήρε 7 βαθμούς στις καθυστερήσεις, αλλά ο ΠΑΟΚ είναι ο τυχερός. Δεν υπήρξε αγώνας με Έλληνες διαιτητές που δεν είχαμε σοβαρά λάθη εις βάρος μας, αλλά ο Ιβάν είναι ο χαλίφης. Τι να πούμε για τον κιτρινόμαυρο θίασο; Έκαναν τέσσερις νίκες στην αρχή και σήκωσαν πρωτάθλημα, μετά κρυφτήκανε, τώρα κερδίσανε με τα χίλια ζόρια τον Απόλλων, οπότε σιγά σιγά θα ξαναβγούνε από τις φωλιές τους να μας πούνε για τον τυχερό ΠΑΟΚ και τον χαλίφη Ιβάν.

Το μίσος τους για τον ΠΑΟΚ είναι μεγαλύτερο από την αγάπη για την ομάδα τους. Γι' αυτό το λόγο άλλωστε, το ξέρουν ότι θα πέσουν σύντομα αλλά δεν τους νοιάζει και ιδιαίτερα. Ο λόγος ύπαρξής τους είναι να μην πάρει πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ. Τους φέρανε στην Α' Εθνική μπας και βοηθήσουν τους από κάτω. Δεν τα κατάφεραν και λογικά θα τους στείλουν πίσω σύντομα. Αλλά τι τους νοιάζει; Καλύτερα, να αλλάξουν και όνομα. "Ο Άρης" δεν είναι πολύ καλό. Μπορεί να σκεφτούν κανένα καλύτερο και όταν βαρέσει πιστόλι ο Θόδωρας ο Καρύπας, η προεδράρα, να το έχουν έτοιμο. "Αυτοκράτορας", "Αρειανάρα", είναι καλές επιλογές παιδιά. Βέβαια μπορεί να το κάνετε και "Σούπερ 3" για να μην κουράζεστε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το Ευρωπαϊκό αήττητο θα το κρατήσουν για πολλά χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Aσταμάτητο το τρένο βλέπω. Και αν λιγουλάκι κολλήσει καμιά φορά, ε να μωρέ, με λίγο σπρωξιματάκι όλο και κάτι θα γίνει, θα ξεκολλήσει πάλι. Έτσι δεν είναι;

Θα μου πείτε βέβαια: "Μα πώς; Μόνο λίγο οφσάιντ ήτανε το 2ο γκολ!!!.

 

Ε ναι ακριβώς, "oλίγον οφσάιντ", όπως λέμε "ολίγον έγγυος".

 

Με τις υγείες σας.

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε παππού; Έσφαξες τον Απόλλων, πήρες το διπλό, ξέφυγες από τη ζώνη υποβιβασμού και ξανά βγήκες από τη φωλιά σου; Μετά τις σερί ήττες σε χάσαμε. Πήρες τρία πονταλάκια και αναθάρρησες ε; Σε βλέπω πάλι να μιλάς για Τσουλού και πρωτάθλημα. Ασανσέρ. Μη φοβάσαι, φέτος δεν θα πέσεις όπως φαίνεται. Αν θα σηκώσει όμως πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ, θα αποδείξεις στα αφεντικά σου ότι δεν άξιζες την στήριξη που σου έδωσαν και θα σε στείλουν πίσω από εκεί που ήρθες.

Και για δώσε μας και μία φώτο τη στιγμή που φεύγει η μπάλα από τα πόδια του Μπίσεσβαρ για να δούμε το οφσάιντ. Ξέρεις τι είσαι; Ένας Χρύσανθος είσαι. Χοντρομπαλάς και πολυλογάς. Τούρκος είναι ο μπαμπάς σου. Σεξ και βία! Δήθεν αντικειμενικέ. Οι του Εργοτέλη δεν διαμαρτυρήθηκαν, εσύ κλαις. Πόσες ομάδες θα αλλάξεις; Γαύρος είσαι οκ, ΑΕΚ έγινες, Βίντι έγινες, Τσέλσι έγινες, Μπενφίκα, τώρα και Εργοτέλης. Αλλά πρόσεξε φίλε γιατί ο Εργοτέλης δεν αστειεύεται. Εύκολα σου ρίχνει μία φάπα και θα ψάχνεσαι.

Πόσο σε πονάει ο ΠΑΟΚ στην κορυφή; Γιατί έτσι ρε φίλε; Πες μου. Σε βιάσε ΠΑΟΚτσής μικρό; Σου πήραν τα παπούτσια ΠΑΟΚτσήδες στο σχολείο; Σε έβαλαν στη χέστρα; Τι σου έχει κάνει αυτή η ομάδα; Πέρα από τις φάπες μέσα στο γήπεδο και ότι μια ζωή βλέπεις την πλάτη της. Σε πιάσανε με τον Χρύσανθο και σας βάλανε να χαϊδευτείτε; Πες μου σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yiankos said:

Τι έγινε παππού; Έσφαξες τον Απόλλων, πήρες το διπλό, ξέφυγες από τη ζώνη υποβιβασμού και ξανά βγήκες από τη φωλιά σου; Μετά τις σερί ήττες σε χάσαμε. Πήρες τρία πονταλάκια και αναθάρρησες ε; Σε βλέπω πάλι να μιλάς για Τσουλού και πρωτάθλημα. Ασανσέρ. Μη φοβάσαι, φέτος δεν θα πέσεις όπως φαίνεται. Αν θα σηκώσει όμως πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ, θα αποδείξεις στα αφεντικά σου ότι δεν άξιζες την στήριξη που σου έδωσαν και θα σε στείλουν πίσω από εκεί που ήρθες.

Και για δώσε μας και μία φώτο τη στιγμή που φεύγει η μπάλα από τα πόδια του Μπίσεσβαρ για να δούμε το οφσάιντ. Ξέρεις τι είσαι; Ένας Χρύσανθος είσαι. Χοντρομπαλάς και πολυλογάς. Τούρκος είναι ο μπαμπάς σου. Σεξ και βία! Δήθεν αντικειμενικέ. Οι του Εργοτέλη δεν διαμαρτυρήθηκαν, εσύ κλαις. Πόσες ομάδες θα αλλάξεις; Γαύρος είσαι οκ, ΑΕΚ έγινες, Βίντι έγινες, Τσέλσι έγινες, Μπενφίκα, τώρα και Εργοτέλης. Αλλά πρόσεξε φίλε γιατί ο Εργοτέλης δεν αστειεύεται. Εύκολα σου ρίχνει μία φάπα και θα ψάχνεσαι.

Πόσο σε πονάει ο ΠΑΟΚ στην κορυφή; Γιατί έτσι ρε φίλε; Πες μου. Σε βιάσε ΠΑΟΚτσής μικρό; Σου πήραν τα παπούτσια ΠΑΟΚτσήδες στο σχολείο; Σε έβαλαν στη χέστρα; Τι σου έχει κάνει αυτή η ομάδα; Πέρα από τις φάπες μέσα στο γήπεδο και ότι μια ζωή βλέπεις την πλάτη της. Σε πιάσανε με τον Χρύσανθο και σας βάλανε να χαϊδευτείτε; Πες μου σε παρακαλώ.

Μικρέ εγώ όταν ήμουν σχολείο και αργότερα στο Πανεπιστήμιο είχα την τύχη και βίαζα ΕΓΩ Παοκτσάκια κάθε χρόνο επί 7 συναπτά έτη. Καταλαβαίνεις τι κόμπλεξ πρέπει να τους είχα προκαλέσει όποιους τολμούσαν να αρθρώσουν τη λέξη Παοκ.... Σκέψου μόνο το εξής: Αν εξαιρέσεις τον τελικό των ξυρισμένων κεφαλιών το 84 που ήταν όντως μια παλικαρίσια νίκη, καταλαβαίνεις τι πάει να πει να τα έχω όλα τα παοξάκια στη ... φάπα επί 7 συναπτά έτη σε πρωτάθλημα και στο κύπελλο;

Και ΠΟΤΕ; Όχι τώρα, αλλά τότε που το μπασκετ ήταν το Νο 1 άθλημα στην Ελλάδα, το μόνο άθλημα που έφερνε διεθνείς επιτυχίες. Τότε που πραγματικά μας έκαιγε όλους.

Προσπάθησε να το δεις με τη φαντασία σου:

85 - προσπαθείς προσπαθείς φτάνεις στην πηγή και ... ΦΑΠ

86 - το ίδιο

86 - το ίδιο

88 - το ίδιο

89 - το ίδιο

90 - το ίδιο

91 - το ίδιο (εκείνη τη χρονιά να δεις γέλια ιδίως για τον αιώνιο Νο2)

Κουράζομαι μόνο που το γράφω. Φαντάσου να είσαι παόκι τι κομπλεξ θα έχεις μαζέψει ε?....

Και στη δε μπάλα έχεις έναν τελικό το 03, και γω έναν το 70. 

Αυτά είναι τα ουσιαστικά head to head μας. 

Αρα τι να μου πεις εμένα για κόμπλεξ....

Το έχω εξηγήσει άλλωστε και το έχεις διαβάσει ήδη στο Άρης - Ολυμπιακός topic γιατί σιχάθηκε όλη η Ελλάδα τον ΠΑΟΚ (απάντησή στον Athens).

Την καλημέρα μου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Athens4 said:

Θα μας πείς κατι για την απόφαση να μην τιμωρηθέι ο κόκκινος αδερφός;

Ναι θα σας πω ό,τι θέλετε. Πιο πολύ θεωρώ άδικη την τιμωρία της ΑΕΚ  παρά τη μη τιμωρία του Ολυμπιακού, εφόσον τα επεισόδια γίνανε και εκτός γηπέδου στην περίπτωση της ΑΕΚ.

Αλλά για μια στιγμή: εσείς πέρσι δε λέγατε να παίζεται η μπάλα μέσα στο γήπεδο; Άρα τώρα εσείς πρέπει να νιώθετε δικαιωμένοι, σας δίνεται η ευκαιρία να πάρετε πρωτάθλημα χωρίς αφαιρέσεις βαθμών των άλλων. Σωστά;

Επίσης: εσείς ζητούσατε VAR όταν νομίζατε ότι αδικείστε. Γιατί δε ζητήσατε VAR στο 2ο γκολ με Εργοτέλη;

 

Link to comment
Share on other sites

Αν είχαμε VAR τοτε ίσως να ακυρώνανε το γκόλ. Αν ηταν οφσαίντ βέβαια γιατί παρόλο που ετσι φαίνεται οι 'προχωρημένοι' του ΟΤΕ δεν έβαλαν γραμμή.

Εμείς τι να πούμε που ξεκινήσαμε το φετινό πρωτάθλημα με -2; Που χάσαμε το περσινό επείδη μας αφαιρέθηκαν 9 βαθμοί; Που πρόπερσι για 1 κιλό γαύρο στον πάγκο του Ολυμπιακού φάγαμε -3 στα πλεϊ οφ που στην κυριολεξία ηταν -15; Μας κοροϊδευεις τώρα; Ε βέβαια να παίζεται η μπάλα μεσα στο γήπεδο και οχι στα δικαστήρια, αλλα να έχουμε και ισονομία! Ούτε στην Ουγκάντα δεν γίνονται αυτά!

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, ukworm said:

Μικρέ εγώ όταν ήμουν σχολείο και αργότερα στο Πανεπιστήμιο είχα την τύχη και βίαζα ΕΓΩ Παοκτσάκια κάθε χρόνο επί 7 συναπτά έτη. Καταλαβαίνεις τι κόμπλεξ πρέπει να τους είχα προκαλέσει όποιους τολμούσαν να αρθρώσουν τη λέξη Παοκ.... Σκέψου μόνο το εξής: Αν εξαιρέσεις τον τελικό των ξυρισμένων κεφαλιών το 84 που ήταν όντως μια παλικαρίσια νίκη, καταλαβαίνεις τι πάει να πει να τα έχω όλα τα παοξάκια στη ... φάπα επί 7 συναπτά έτη σε πρωτάθλημα και στο κύπελλο;

Και ΠΟΤΕ; Όχι τώρα, αλλά τότε που το μπασκετ ήταν το Νο 1 άθλημα στην Ελλάδα, το μόνο άθλημα που έφερνε διεθνείς επιτυχίες. Τότε που πραγματικά μας έκαιγε όλους.

Προσπάθησε να το δεις με τη φαντασία σου:

85 - προσπαθείς προσπαθείς φτάνεις στην πηγή και ... ΦΑΠ

86 - το ίδιο

86 - το ίδιο

88 - το ίδιο

89 - το ίδιο

90 - το ίδιο

91 - το ίδιο (εκείνη τη χρονιά να δεις γέλια ιδίως για τον αιώνιο Νο2)

Κουράζομαι μόνο που το γράφω. Φαντάσου να είσαι παόκι τι κομπλεξ θα έχεις μαζέψει ε?....

Και στη δε μπάλα έχεις έναν τελικό το 03, και γω έναν το 70. 

 Αυτά είναι τα ουσιαστικά head to head μας. 

Αρα τι να μου πεις εμένα για κόμπλεξ....

Το έχω εξηγήσει άλλωστε και το έχεις διαβάσει ήδη στο Άρης - Ολυμπιακός topic γιατί σιχάθηκε όλη η Ελλάδα τον ΠΑΟΚ (απάντησή στον Athens).

Την καλημέρα μου.

 

 

Είχες την τύχη να έχεις τον Γκάλη. Το μόνο πράγμα που είχες μεγαλύτερο και καλύτερο από τον ΠΑΟΚ. Διότι από το 91 και μετά έκανες 10 χρόνια να ξαναπεράσεις τον ΠΑΟΚ. Μόλις έφυγε ο Γκάλης, τελείωσες. Πολύ κρίμα που ο Ίβκοβιτς δε τον ήθελε και πήγε στον Παναθηναϊκό. Γιατί είχε συμφωνήσει με τον ΠΑΟΚ. Ένα από τα λάθη μας.

Στο ποδόσφαιρο λοιπόν, έχω έναν τελικό το 2003 κι εσύ έναν το 1970; Δεν θα έρχεσαι εδώ να προπαγανδίζεις παππούλη. Στη μπάλα έφαγες αποκλεισμό στη φωλιά σου το 1972 σε μονό παιχνίδι (όπου πήγα και το σήκωσα), έφαγες αποκλεισμό το 1978 και πάλι στη φωλιά σου σε μονό παιχνίδι, έφαγες ακόμη τρεις αποκλεισμούς το 1980, 1985, και 2001 σε διπλά παιχνίδια αυτή τη φορά όπου το 2001 το ξανά σήκωσα, έφαγες αποκλεισμό και το 2009 επίσης. Μετά το Κύπελλο του 1970 λοιπόν στις 7 (επτά) φορές που σε βρήκα στον θεσμό του Κυπέλλου, τη μία σήκωσα το Κύπελλο (2003) και τις άλλες έξι σε απέκλεισα. Και ως μπόνους έχουμε τη φετινή όπου ήρθε ισοπαλία και κανείς δεν θα αποκλείσει μάλλον κανέναν γιατί θα περάσουμε και οι δύο εκτός κι αν χάσεις από Εργοτέλη.

Στο Πρωτάθλημα τώρα, όσες φορές με πέρασες στη βαθμολογία τα τελευταία 35 χρόνια, άλλες τόσες φορές έχεις παίξει σε χαμηλότερες κατηγορίες και όλες τις υπόλοιπες φυσικά σε πέρασα εγώ. Από το 1960 και μετά ξέρεις ποια είναι η θέση που έχεις τερματίσει τις περισσότερες φορές; Έβδομος. Στη θέση 7 έχεις τερματίσει δέκα χρονιές. Αυτό είσαι. Εγώ μπορεί να ήμουν ο 4ος, αλλά εσύ ήσουν ο 7ος. Τώρα βέβαια εγώ είμαι σταθερά 2-3ος και φέτος αν όλα πάνε καλά 1ος. Εσύ 1ος βγήκες μόνο στη Γ' Εθνική με τη δεύτερη. Ούτε καν στη Β' Εθνική. Με περνάς στη βαθμολογία ιστορικά κάθε 10 χρόνια. Και έτσι που σε βλέπω τώρα ίσως κάνεις και 20 χρόνια να με περάσεις.

Με λίγα λόγια, ο γιος σου φίλε μου ukworm. Δεν έχει δει νίκη της ομάδας σου κόντρα στον ΠΑΟΚ. Τη μισή ζωή του ο Άρης έπαιζε στη Γ' ή στη Β' Εθνική. Και να δει την ομάδα του να τερματίζει πάνω από τον ΠΑΟΚ, θα πρέπει να ενηλικιωθεί τουλάχιστον. Όλη του τη ζωή θα είναι από κάτω. Και πες του εσύ για την ομαδάρα του 1920 και του 1930. Το μόνο που θα μπορείς να του μεταδώσεις είναι το μίσος για τον ανώτερο σε όλα ΠΑΟΚ. Να υποστηρίζει Μπενφίκα, Τσέλσι, Βίντι, Μπάτε, Ολυμπιακό φυσικά που συμπαθείς ούτως ή άλλως και τον βλέπεις ομαδάρα τη στιγμή όλη η Ελλάδα που λες ότι σιχάθηκε τον ΠΑΟΚ λέει ότι ο ΠΑΟΚ είναι η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα τα τελευταία δύο χρόνια και αξίζει το πρωτάθλημα.

Οι χαρές του γιου σου θα είναι οι ήττες του ΠΑΟΚ στην Ευρώπη. Εσύ βέβαια σαν άλλος Χρύσανθος θα του λες, γιε μου εμείς δεν παίζουμε Ευρώπη, αλλά κρατάμε το αήττητο. Είδες εξυπνάδα; Αν δεν παίζεις δεν μπορείς να χάσεις. Και μετά όταν παντρευτεί και γίνεις παππούς, μπορεί και να γίνει καμία στραβή και να περάσεις τον ΠΑΟΚ στη βαθμολογία. Μέχρι τότε θα βλέπεις τον ΠΑΟΚ στην Ευρώπη, τον ΠΑΟΚ να σηκώνει κύπελλα και να χτυπάει πρωτάθλημα κάθε χρόνο. Κάτι που εσύ το έκανες το 1980 και ποτέ ξανά. Γι' αυτό και σε κοροϊδεύουν ομάδες όπως ο Πανιώνιος και η Λάρισα. Γιατί αυτές σηκώσαν Κύπελλα παληκαρίσια πολύ πιο πρόσφατα από το δικό σου το 1970.

Και άσε το γιο σου να βλέπει τον Ατρόμητο να κάνει τον πρωταθλητισμό που εσύ δεν θα δεις ποτέ. Και να παίζει τελικούς Κυπέλλου και να τον σφάζουν. Κι αν σε ρωτήσει ο γιος σου, γιατί μπαμπά εμείς είμαστε καλύτερη ομάδα από τον Ατρόμητο που από τότε που ζω μας περνάει στη βαθμολογία, πες του ότι εμείς έχουμε Θούπερ 3 και Θόδωρα Καρυπίδη και Χρύσανθο Τσαλτίδη και το 1946 σηκώσαμε πρωτάθλημα εν μέσω εμφυλίου πολέμου. Τώρα απλώς τους αφήνουμε να νομίσουν ότι είναι καλύτεροι. Τους κοιμίζουμε για να αντεπιτεθούμε. Τα όνειρα που θα πάρουν εκδίκηση και ΗΜΝΣΓ. Και θα σου πει ο γιος σου, μπαμπά όταν λέμε ότι θα τους γ@μήσουμε εννοούμε με τον κώλο; Γιατί από αυτά που βλέπω, μόνο με την όπισθεν τους γ@μάμε. Άντε και με λίγο σπρώξιμο κερδίζεις Απόλλων και Λεβαδειακό με το ζόρι για να ξεφύγεις από τη ζώνη υποβιβασμού και το όνειρο του πρωταθλήματος να παραμείνει ζωντανό!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...