Jump to content
Phantis Forums

Aris - PAOK (Sun 21 Oct - 19.00 EEST)


ukworm

Recommended Posts

Δείτε το βίντεο – οδηγία της UEFA που εξηγεί γιατί η απόφαση του Ντόβερι να δώσει πέναλτι στο χέρι του Τζανακάκη ήταν λανθασμένη:

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/to-lathos-tou-ntoberi-sto-penalti-tou-tzanakaki-video/3560973?fbclid=IwAR31Rh_4GSknxlCoX4dKa_PHmRGX-Nc95s8WadKBKObvEPnZMNC-GWVNNgs

Edited by Emperor
Link to comment
Share on other sites

Έλα ενταξει και τα δύο πέναλτυ ψιλο-μούφα ήταν.

Αν και το δικό μας ήταν λιγότερο μούφα γιατί αν γινόταν εκτός περιοχής θα δινόταν φάουλ 100%. Το χέρι είναι ακούσιο του κερατά και δε δίνεται ποτέ και πουθενά....Και οι τουρκόσποροι θα πηγαίνανε στα αποδυτήρια με 1-0....

Τέλος πάντων, το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα και η ΧΑΩΔΗΣ φετινή κωλοτρυπίδα αυτού του σιχαμερού γυφτο-σωματείου, δε μπορεί, κάποια στιγμή θα στενέψει...

Ως τώρα - Μούφα διπλό με γαύρο (με 0 τελικές μέχρι το 89), μούφα διπλό στο Χαριλάου, χαρισμένοι βαθμοί με Αστέρα. +6 βαθμοί από το πουθενά....

Γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος.... Αυτό ξέρω εγώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Το πέναλτι που κερδίσαμε εμείς είναι πεντακάθαρο, ο Bruno Gama τον περνάει τον Αιγύπτιο και ο άλλος πέφτει πάνω του με το σώμα και τον γκρεμίζει.

Πέναλτι που δεν δόθηκε είναι και το κράτημα με τα δυο χέρια από πίσω του Βαρέλα στον Γιουνές.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, θέλω να είμαι όσο πιο πολύ αντικειμενικός εδώ. Πιστεύω ότι αν δεν έδινε το δικό τους, δε θα έδινε και το δικό μας. Το δικό μας το θεωρώ ψιλο-soft. Το δικό τους είναι ανύπαρκτο, δεν το συζητώ.  

Link to comment
Share on other sites

Σας έσφαξε η διαιτησία δηλαδή. Να έχει παράπονα κάποιος για Έλληνες διαιτητές το καταλαβαίνω. Αλλά και για τους ξένους; Κι’εδω παράπονα;

Περιμενουμε να δούμε το ίδιο πάθος και θέληση από τους παίκτες σας αύριο με την ΑΕΚ (αν και ο στόχος είναι ίδιος για τους δυο σας - να μην πάρει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα).

 

 

Edited by Athens4
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μας έσφαξε, αυτές τις βλακείες μόνον εσείς τις λέτε. Απλά πήρατε τα σφυρίγματα σε κάποιες αμφισβητούμενες φάσεις.

Κατά τα άλλα γελιέσαι αν νομίζεις ότι έχεις δα τόσο μεγάλη ομάδα που όλοι ασχολούνται μαζί σου. Ο Άρης ενδιαφέρεται μόνον για τη δική του πορεία, να πάρει όσο το δυνατόν περισσότερα παιχνίδια και να τερματίσει όσο το δυνατόν ψηλότερα.

Link to comment
Share on other sites

Considering some stupid interviews and sentences that Lucescu has said recent months and after, at least to me, an expected loss to Veni vidi vici football club, don't get surprised if you hear "We won over Aris and that is a season high, everything after that is a bonus" ?

The mentioned mister stated also that the better side had won this match, and that is absolutely cocky and disrespectful and I wish them even more horrible season and happenings than the last one.

 

 

Edited by REY
Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2018 at 8:38 PM, ukworm said:

Εντάξει, θέλω να είμαι όσο πιο πολύ αντικειμενικός εδώ. Πιστεύω ότι αν δεν έδινε το δικό τους, δε θα έδινε και το δικό μας. Το δικό μας το θεωρώ ψιλο-soft. Το δικό τους είναι ανύπαρκτο, δεν το συζητώ.  

Παραπάνω η απάντησή για τη διαιτησία

On 10/27/2018 at 11:53 PM, Athens4 said:

Σας έσφαξε η διαιτησία δηλαδή. Να έχει παράπονα κάποιος για Έλληνες διαιτητές το καταλαβαίνω. Αλλά και για τους ξένους; Κι’εδω παράπονα;

 

Και δω η απάντησή σου.

Λοιπόν:

Είσαι μυθοπλάστης ή έχεις χαμηλή διανοητική ικανότητα και δεν καταλαβαίνεις τι λέμε. Μόνον αν εισαι ένα από τα δύο, απαντάς στο ποστ μου με τον τρόπο που απαντάς. Αλλά θα είμαι υπομονετικός και θα σου απαντήσω όπως σε ένα τρίχρονο:

Το δικό μας πέναλτυ ήταν ψιλοσόφτ, το δικό σας δεν υπάρχει. ΛΕΜΕ: ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΣΦΑΞΕ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ. Αλλά αν δεν είχε δώσει το δικό σας, δε θα έδινε και το δικό μας. Οπότε το ματς θα ήταν σε τελείως άλλη βάση. Θα βλέπαμε ένα άλλο ματς. ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ.

YΓ - Μην μπερδεύεις την ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ με τα ΠΑΡΑΠΟΝΑ:

Το θέμα με τους Έλληνες είναι η ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ και η ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΟΛΟΣ στις αποφάσεις τους.

Παράπονα μπορούμε να έχουμε ΟΛΟΙ και από Έλληνες και από ξένους. Και στην προκειμένη περίπτωση λέμε ότι η διαιτησία στις φάσεις αυτές το ΕΧΑΣΕ τελείως (και γενικά δεν ήταν πολύ καλή). Και επειδή η μπάλα είναι στιγμές, τα πέναλτυ αυτά καθόρισαν το αποτέλεσμα.

 

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2018 at 8:03 AM, Athens4 said:

Έλα τώρα. Εδώ ο Χρύσανθος δεν μπορεί να γράψει άρθρο χωρίς να πει κάτι για τον ΠΑΟΚ.

Ποια σφυρίγματα; Τα πιστεύεις αυτά που λες; 

Ποιος Χρύσανθος ρε φίλε? Ποιος το γ..... το χοντρό? Πλάκα μας κάνεις?

Σαν τον άλλο τον αστείο το συνοπαδό σου τον πιτσιρικά, που μου έρχεται εδώ μέσα και μας λέει για το Θούπερ 3 και για τον Α.Ρ.Η.Σ.

Κοινώς ό,τι μαλακία διαβάζετε (ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΤΕ) στο SDNA (που όλες οι μαλακίες περνάνε για να ανεβαίνουν τα mouse clicks), σας παρακαλούμε μην έρχεστε εδώ μέσα και την αναμασάτε.

Edited by ukworm
Link to comment
Share on other sites

Rey, I don’t think a team like PAOK sets beating a newly promoted team as an objective. It was an away win - that’s all.

Φίλε ukworm, είχα πει πριν ότι χαίρομαι που ανέβηκε ο Άρης φέτος. Στη θεωρία το πρωτάθλημα θα’πρεπε να αποκτήσει πιο πολύ ενδιαφέρον με την άνοδο σας. Όμως άλλη είναι η πραγματικότητα. Πριν το δικό μας παιχνίδι οι προπονήσεις γίνανε υπό το βλέμμα του Καρύπιδη, βγάζατε ανακοινώσεις, βγάλατε ένα ντροπιαστικό πρωτοσέλιδο που αντανακλει βέβαια το επίπεδο του Ελληνικού ποδοσφαίρου. Μετά το παιχνίδι ο διαιτητής το ένα ο διαιτητής το άλλο.

Πριν το παιχνίδι με την ΑΕΚ ησυχία. Ούτε ξένο διαιτητή δεν ζητήσατε. Φάγατε το ντορτι ενώ μου έχουν πει πως στο δεύτερο γκολ προηγείται χέρι της ΑΕΚ. Πάλι δεν είπατε τίποτα. Αν ο ΠΑΟΚ έβαζε τέτοιο γκολ θα βγάζατε 124 ανακοινώσεις και θα γράφατε αλλά τόσα άρθρα. 

Για σας το πρωτάθλημα θα αποκτήσει ενδιαφέρον πάλι όταν παίξουμε μαζι στην Τουμπα. Να μην κοροϊδευόμαστε δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Τι να διαμαρτυρηθούμε ρε φίλε. Αφού δεν παίξαμε μπάλα.

Ζητήσαμε διαιτητή ξένο και δεν μας δώσανε.

ΥΓ - Όσο για το ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα - Φίλε σταμάτα να αναμασάς τις μαλακίες που διαβάζεις στο SDNA. Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...