Jump to content
Phantis Forums

SL–R7: Aris - PAOK (21-Oct-18, 19:00 EEST)


Blackhawk

Recommended Posts

Athens η αλήθεια να λέγεται όμως. Ήταν μεγάλη σφαγή το σημερινό του μεγάλου σωματείου "Ο ΑΡΗΣ". Επίσης ήταν μεγάλη αδικία που δεν έγινε η αλλαγή του Πρίγιοβιτς και έβαλε δύο γκολ. Αυτό δεν έπρεπε να συμβεί. Ο χαλίφης ο Ιβάν τα έχει στήσει όλα. Αίσχος.

Ένα ωραίο που διάβασα σε απάντηση του ΗΜΝΣΓ είναι το ΘΜΚΤΑ και ξεκινάει με το "Θα μας...". Χαχαχαχα!

Edited by Yiankos
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι σοβαρός παίκτης.

Πρίγιοβιτς: 
«Είναι μια πολύ σημαντική νίκη, αλλά μας δίνει και αυτή τρεις βαθμούς. Είναι μαραθώνιος το πρωτάθλημα και αυτό είναι το σκεπτικό μας. Πρέπει να συνεχίσουμε έτσι. Στο πρωτάθλημα μπορείς να χάσεις το πιο εύκολο παιχνίδι και να κερδίσεις τα ντέρμπι, οπότε θα πρέπει να συνεχίσουμε με την ίδια φιλοσοφία σε όλα τα παιχνίδια»

Link to comment
Share on other sites

Και για να κλείσω την ενασχόλησή μου με την ομάδα "Ο Άρης" μέχρι τον επόμενο γύρο. Ελπίζω αγαπητοί συμπολίτες να παραδειγματιστείτε από τον περσινό πρωταθλητή Β' Εθνικής, ΟΦΗ, στο πως μπορούμε να κερδίσουμε μία μεγάλη ομάδα και να κάνετε το ίδιο με ΑΕΚ και ΟΣΦΠ τις επόμενες αγωνιστικές.

Βέβαια και να χάσετε δεν θα πει κανένας τίποτα. Εξάλλου δεύτεροι τερματίσατε πέρυσι. Είναι λογικό ο πρωταθλητής ΟΦΗ να έχει DNA για να πάρει τέτοια ματς. Ευτυχώς που έχετε μερικά δανεικά χιλιάρικα του Βαγγέλα και έχετε και μερικούς παίκτες ποιότητας. Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Just watched the full game on youtube.  Good game.  Good to see Aris go for the win.  Good to see an open game.  They were better than I thought they would be.  Prijovic once again the difference.  I hope he stays with us until he retires even though I know that won't happen.  A draw I think would've been a fair result.  Aris did enough to deserve a point.

Good to see Wernbloom play a full game also now that he's almost match fit.  I think he made more fouls than both teams combined ha ha.  I can see once he's 100% how he'll begin to assert himself in the middle.  He sure likes getting stuck in.  I think if he and Mauricio are at 100% our team will be go up another level.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

It's good that Aris looked as strong as they did. Helps pull the balance of power a bit more north than it has been in recent years. Same goes for the (presumably freak) OFI win.

Now if only Aris would play against the Athenian teams as hard as they do against us. Would really help us if they can grind a few points out of the other rivals.

Link to comment
Share on other sites

They'll play just as hard.  I don't buy the conspiracy theory.  Most of their squad (like most teams these days) are foreigners who probably don't know and definitely don't care for what may or may not have happened in years gone by.  They just want to play their best and win.  And I assume the same for their manager.  Maybe I'm just naive ?

What's going on with these new emojis ?  Have I gone color blind ?

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Can you imagine being this guy? To go from a journeyman GK to killing it with the best team in the country, setting records, and getting called up to the NT. I missed this during the game but that's him wiping away tears after our second goal.

pasxalakis-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2018 at 7:10 PM, Yiankos said:

Όπως είπε ο Ράζβαν, at the end of the day we are the better team and that's why we won!

Ελπίζουμε τώρα να παίξετε έτσι κόντρα σε ΑΕΚ και κυρίως Ολυμπιακό σιχάματα. Να δούμε το ίδιο πάθος. Να δούμε sold out και ένταση. Αλλά ξέρουμε καλά ότι η σεζόν τελείωσε σήμερα για εσάς. Ρουφιάνοι του Βορρά την άνοιξη το πρωτάθλημα θα είναι αφιερωμένο σε όλους σας.

Υγ: Πρωτοσέλιδο αύριο: Σφαγή του Άρη. Ο χαλίφης Ιβάν και το κατεστημένο του ΠΑΟΚ δώρισαν το διπλό στον φιλοξενούμενο.

Έτσι να τσούζει σιχάματα!

 

NB - Αυτό το ποστ αφορά το Γιάγκο μόνο.  

Βλέπω έρχεσαι και μου το παίζεις δήθεν Παναγίτσα και πολιτισμένος στο φόρουμ μας και εδώ μέσα βγάζεις όλο τη χολή σου για τον Άρη.... Διγλωσσία και υποκρισία στον υπερθετικό βαθμό.

Εμείς με ΑΕΚ και Ολυμπιακό θα παίξουμε για την νίκη, όπως κάνουμε πάντα. Εσείς κάτσατε και χάσατε από την Καλαμαριά για να ρίξτε τον Άρη. Και όταν ήρθε η αντίστοιχη στιγμή στο μπάσκετ να σε ρίξω εγώ, κέρδισα, ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕΣ. Το θυμάσαι?

ΥΓ - Πολύ βιάζεσαι για πρωτάθλημα. Ακόμα 7η αγωνιστική είμαστε, άραξε.....

ΥΓ2 - Κανείς δεν είπε ότι ο "χαλίφης Ιβάν δώρισε το διπλό". Ομως για το χαλίφη Γιωργάκη κόντεψαν να ποδοπατηθούν 5000 άνθρωποι στη Θ1.

 

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ukworm said:

 

NB - Αυτό το ποστ αφορά το Γιάγκο μόνο.  

Βλέπω έρχεσαι και μου το παίζεις δήθεν Παναγίτσα και πολιτισμένος στο φόρουμ μας και εδώ μέσα βγάζεις όλο τη χολή σου για τον Άρη.... Διγλωσσία και υποκρισία στον υπερθετικό βαθμό.

Εμείς με ΑΕΚ και Ολυμπιακό θα παίξουμε για την νίκη, όπως κάνουμε πάντα. Εσείς κάτσατε και χάσατε από την Καλαμαριά για να ρίξτε τον Άρη. Και όταν ήρθε η αντίστ

1) Παναγίτσα και πολιτισμένος δεν στο παίζω. Απλώς σέβομαι όταν θα έρθω στο φόρουμ του "Ο Άρης" ότι έρχομαι στο "σπίτι" σας να πω κάτι. Εδώ στο φόρουμ του ΠΑΟΚ, είμαι άνετος να πω ότι γουστάρω με τους συνΠΑΟΚτσήδες. Και υπάρχουν οι "σοβαροί" Αρειανοί που καταλαβαίνουν τι γίνεται. Αυτά που γράφω, είναι για τα βόδια που τόσα χρόνια τους πηδάνε οι διοικήσεις σας και ο Θούπερ 3 σας και το μόνο που σας φταίει είναι ο Τούρκος. Ε, για όλους αυτούς λοιπόν "ΤΟΥΡΚΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ"!

2) Εγώ τσαπού προέβλεπα να ρίξω και 1-3 αν με διάβαζες πριν το ματς και δυστυχώς η ομάδα μου έπαιξε όπως θα ήθελα και το ματς έληξε 1-2, ενώ κινδύνεψα ακόμη και να μην κερδίσω.

3) Να σου πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν θα παίξεις για τη νίκη με ΑΕΧ-ΟΣΦΠ. Κάνε ότι θέλεις. Ο ΠΑΟΚ μεγαλώνει τόσο, που δε τον ενδιαφέρει τι κάνουν οι άλλοι. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι ο ΟΦΗ ως μεγαλύτερο μέγεθος (πλην κόσμου) από τον "Ο Άρης" έχει περισσότερες πιθανότητες να χτυπήσει κάποιο ντέρμπι. Ίσως γι' αυτό βγήκε πρωταθλητής στη Β' Εθνική κι εσύ δευτεραθλητής. 

4) Στο μπάσκετ κέρδισες αλλιώς θα έπεφτα; Εγώ σου λέω ότι και να έπεφτα (που δεν θα έπεφτα) κάπως θα τα μαγείρευα και θα έμενα στην κατηγορία. Τι είμαι ομάδα του κράτους και του δημοσίου; Μόνο στα λόγια; Ο χαλίφης ΠΑΟΚ, το κατεστημένο, δεν πέφτει ποτέ φίλε μου. Αυτά μόνο εσύ. Εξάλλου να μην ξεχνάμε το πανί του Βόλου το 1980, σωστά;

5) Έχεις δίκιο, βιάζομαι για το πρωτάθλημα. Έχει δρόμο ακόμη το πράγμα. Αλλά εδώ εσύ που έκανες τρεις νίκες με Λεβαδειακό, Λαμία, Λάρισα στην αρχή είχες κλειδώσει το Τσουλού και κόντεψες να πάρεις το πρωτάθλημα (όχι εσύ προσωπικά, δεν ξέρω τι είπες εσύ, για άλλους συνοπαδούς σου λέω). Εγώ που είμαι στην κορυφή να μην ονειρεύομαι την κούπα στα χέρια του Βιεϊρίνια;

6) Ότι θέλετε ρε να λέτε. Σφαγή του κιτρινόμαυρου πρωταθλητή ήταν. Μαζί σας. Τα βλέπω τα σχόλιά σας (όχι δικά σου προσωπικά, γενικά των οπαδών του "Ο Άρης"). Διάβασα και τον Χρυσανθούλη σας τι είπε. Το πέναλτι του ΠΑΟΚ ανύπαρκτο. Και το κράτος φταίει που ήταν απασχολημένο να χτίζει γήπεδο στον ΠΑΟΚ και μπήκαν αργοπορημένοι οι οπαδοί του Άρη στο γήπεδο. Αντί να πείτε που η ανύπαρκτη διοίκησή σας δεν μπορεί να βγάλει ένα σωστό πλάνο για να χωρέσει τους 16.500 που βρέθηκαν στο γήπεδο, τα ρίχνεται στον ΠΑΟΚ. Ως συνήθως. Ποιος ρε έβγαλε ανακοίνωση να πάει ο κόσμος 2-3 ώρες πριν την έναρξη για να μην συνωστιστούνε; Εγώ ή ο Γιωργάκης; Η δική σας ΠΑΕ (αν υπάρχει) το έκανε. Δεν ξέρανε το πλάνο της αστυνομίας; Ή θέλεις να μου πεις ότι αποφασίστηκε εκείνη τη στιγμή το ποιοι δρόμοι θα κλείσουν και το πότε θα ανοίξουν οι θύρες; Αυτά όλα είναι αποφασισμένα και διευθετημένα μέρες πριν τον αγώνα. Και αν η αστυνομία έκανε του κεφαλιού της και άλλαξε κάτι τελευταία στιγμή (που δεν το πιστεύω), να πάει ο πρόεδρός σου να ανοίξει τις πόρτες με το έτσι θέλω και να τους πει "Ρε κωλόμπατσοι, εμείς αυτά συμφωνήσαμε. Εγώ είπα στους οπαδούς μου να έρθουν ώρες πριν το ματς και τους αφήνεις τώρα απ' έξω; Κουμάντο στο μαγαζί μου δεν θα μου κάνετε εσείς. Αυτά που συμφωνήσαμε, αυτά θα γίνουν". Αν τώρα εσύ θέλεις να φταίει ο Γιωργάκης και ο χαλίφης ο Ιβάν, καλώς. Γιατί να σου χαλάσω το όνειρο; Με τη δική μου λογική δύο είναι τα ενδεχόμενα. Ή ο Καρυπίδης το ήξερε ότι οι πόρτες θα ανοίξουν αργά αλλά δεν προέβλεψε ότι θα υπάρξει πρόβλημα. Είτε δεν είχε συμφωνηθεί αυτό και όταν είδε τι γίνεται, δεν είχε το σθένος να βγει μπροστά να προστατέψει τον κόσμο της ομάδας του. Τώρα τα δήθεν κλάμματα τρεις μέρες μετά είναι για τα φυτά τους Αρειανούς που θα τα ρίξουν στον Γιωργάκη και όλα μέλι γάλα με τον προεδρό σας. Αλλά δε τον κακίζω τον Θόδωρα τον Καρύπαρο. Στη Βέροια ήταν ο άνθρωπος πρόεδρος και σούπερ μάρκετ έχει. Πάνω από 1.000 άτομα δεν είχε ποτέ, που να ξέρει πως να συμπεριφερθεί σε αγώνα με 16.500 κόσμο; Του χρόνου λοιπόν που θα ξαναμαζευτείτε τόσοι, ελπίζω να μην υπάρχουν ανάλογα σκηνικά. Να μπει ο κόσμος στην ώραα του μέσα, να απολαύσει την ΠΑΟΚΑΡΑ να το ευχαριστηθεί!

Link to comment
Share on other sites

Και για να σου απαντήσω και σ' αυτό που είπες.

Και το δια ταύτα: ο ΠΑΟΚ κέρδισε μετά από 10 ματς. Αυτό είναι που μένει.

 Και έχεις τώρα τα μπαοξίδικα ταγάρια αριστερά και δεξιά να πανηγυρίζουν και να το παίζουν χαϊλίκι για την ομαδάρα που έχουν....

I AM PISSED OFF! 

Ο ΠΑΟΚ πανηγυρίζει φίλε μου γιατί έχει μεγαλώσει απίστευτα τα τελευταία δύο χρόνια. Εδώ και σχεδόν 12 μήνες το μόνο παιχνίδι που δεν έχει κερδίσει στο πρωτάθλημα στο γήπεδο είναι κόντρα στον Αστέρα μετά από τα τραγελαφικά έγιναν στο ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός που δεν ξεκίνησε ποτέ. Σχεδόν ένα χρόνο με μία ήττα. Γιατί πήγε το Μάιο στην έδρα της χάρτινης πρωταθλήτριας και σήκωσε παληκαρίσια το Κύπελλο. Γιατί με ξένους διαιτητές έχει 3Χ3 ντέρμπι και αν θέλεις να θεωρείται ντέρμπι και το Άρης-ΠΑΟΚ έχει 4Χ4 ντέρμπι. Γιατί έχει τα περισσότερα διαρκείας από κάθε ομάδα φέτος. Γιατί έχει ενώσει το ΠΟΚ εναντίον του. Γιατί ανάγκασε τον Μαρινάκη πέρυσι να χάνει από την ΑΕΚ στο Καραϊσκάκη και να κάνει δηλώσεις για να κράξει τον Σαββίδη. Γιατί είναι το πρώτο φαβορί για το πρωτάθλημα και πλέον όσοι χλέυαζαν τον Ρώσο πλέον έχουν αρχίσει να τον γλύφουν μπας και τους δώσει καμία θέση στον ΠΑΟΚ.

Όσο για τα μεταξύ μας παιχνίδια. Εγώ βλέπω μπάλα από το 1995 και ξέρω ότι στο Κύπελλο σε έχω πελάτη και τις τρεις φορές που σε βρήκα. Σε έχω αποκλείσει δύο φορές (2001 και 2009) και σε κέρδισα στον τελικό του 2003. Όσο για το πρωτάθλημα, από το 1995 και μετά σε έχω κερδίσει 18 φορές, 13 ματς έχουν λήξει ισόπαλα, και έχεις κερδίσει 8 ματς. Και αν θέλεις να απομονώσω τα ματς στην έδρα σου, έχεις πάρει 6 από τα 20. Σε τελική βαθμολογία με πέρασες τρεις φορές και όλες τις άλλες εγώ. Και φυσικά 6 χρονιές έλειπες από την Α' Εθνική γιατί είχες πάρει τα τρακτέρ. Ήσουν είσαι και θα είσαι ο χαβαλές μας. Εγώ αυτά έμαθα, αυτά ξέρω. Τώρα αν τις δεκαετίες 1920-1940 ήσουν καλύτερος, δεν το ξέρω και δεν αμφιβάλλω. Και όπως είπαν και οι Πανιώνιοι, όλο κι όλο ένα μπαράζ στο Βόλο την ιστορία γράφεται σκουλήκια με την... όπισθεν. Αλλά και σ' αυτό, το πανό των ΠΑΟΚτσήδων σε πειράζει. Όχι τα σενάρια περί στησίματος της ομάδας σου. Όπως δεν σε πείραξε ο Σκόρδας, ο Αθανασιάδης, ο Θούπερ 3, ο Σαουρίδης και οι λοιποί αλήτες που σε καταχρέωσαν και σε ανάγκασαν πλέον να λέγεσαι "Ο Άρης". Δεν σε πειράζουν αυτοί. Ο ΠΑΟΚ μόνο σε νοιάζει. Όπως και τώρα με το ότι μπήκαν οι φίλαθλοι καθυστερημένοι στο γήπεδο και ταλαιπωρήθηκαν αφάνταστα. Δεν θα τα βάλεις με τον Θόδωρα τον Καρύπαρο. Με τη διοίκησή σου. Ο Ιβάν φταίει, ο Γιώργακης φταίει, ο πάτος του Τούρκου σου φταίει. Η αλήθεια είναι πως αυτό είναι τέρμα Ελληνική νοοτροπία. Να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα και για όλα μας φταίνε οι άλλοι. Θα πω κάτι που είπε ο Κόλκας (τον οποίο κατά τα λοιπά απεχθάνομαι): "Είστε ευφάνταστοι παρηκμασμένοι αριστοκράτες που αρνούνται να αποδεχτούν πως κάποιος εξελίσσεται". Δεν κοιτάς την καμπούρα σου, το πότε θα παρατήσει ο Ιβάν τον ΠΑΟΚ για να καταστραφεί ονειρεύεσαι. Αλλά ξέρεις κάτι φιλαράκο; Πριν ο Ιβάν παρατήσει τον ΠΑΟΚ, εσύ θα έχεις ξαναπάρει τα τρακτέρ για τις χαμηλότερες κατηγορίες. Και αν θέλεις πάμε και στοίχημα. Καλή επιτυχία κόντρα σε ΑΕΚ και ΟΣΦΠ, όχι για να πάρω εγώ το πρωτάθλημα, αλλά γιατί τέτοια ντουγάνια που είστε, θα διώξετε και τον προπονητή σας για να φέρετε κανέναν Φοιροτεννέ και σας βλέπω με τα τρακτέρ πιο σύντομα απ' ότι θα ήθελα κι εγώ σαν ΠΑΟΚτσής. Βέβαια έτσι διαιωνίζετε το Ευρωπαϊκό αήττητό σας. Φέτος είναι 54 χρόνια νομίζω. Όπως και οι γριές είναι 20 χρόνια αήττητες από τον ΠΑΟΚ στην έδρα τους. Και φέτος το κρατάνε το αήττητο. "Ο Άρης" και ο Ηρακλής. Οι μεγάλες ομάδες της πόλης. Και άσε τον "τρίτο" ΠΑΟΚ να σαρώνει εντός και εκτός. Αλλά μην ξεχνάς, ο χαλίφης ο Ιβάν φταίει για όλα. Και για τον Άρη και για τον Ηρακλή. Άσε που του κάνουνε και γήπεδο δωρεάν. Απίστευτα πράγματα. Στην Ελλάδα της κρίσης του χτίζουν τζάμπα γήπεδο. Μετά το Κρατικό στο μπάσκετ, θα του κάνουν και στο ποδόσφαιρο. Ομάδα του δημοσίου και του κράτους. ΑΡΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΟΥΠΕΡ 3!

Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2018 at 2:22 AM, Yiankos said:

Και για να κλείσω την ενασχόλησή μου με την ομάδα "Ο Άρης" μέχρι τον επόμενο γύρο. Ελπίζω αγαπητοί συμπολίτες να παραδειγματιστείτε από τον περσινό πρωταθλητή Β' Εθνικής, ΟΦΗ, στο πως μπορούμε να κερδίσουμε μία μεγάλη ομάδα και να κάνετε το ίδιο με ΑΕΚ και ΟΣΦΠ τις επόμενες αγωνιστικές.

Βέβαια και να χάσετε δεν θα πει κανένας τίποτα. Εξάλλου δεύτεροι τερματίσατε πέρυσι. Είναι λογικό ο πρωταθλητής ΟΦΗ να έχει DNA για να πάρει τέτοια ματς. Ευτυχώς που έχετε μερικά δανεικά χιλιάρικα του Βαγγέλα και έχετε και μερικούς παίκτες ποιότητας. Καλή επιτυχία.

Η εμπάθεια και η μικροπρέπεια σου δεν έχουν όρια. 

Κατ' αρχάς δεν σε παίρνει να λοιδωρείς που ο "Αρης" έγινε "ο Άρης", τι να πούμε και εμείς που η ομάδα σου από ΑΕΚ Θεσσαλονίκης μετονομάστηκε σε ΠΑΟΚ, άλλαξε το σήμα από τετράφυλλο τριφύλλι σε δικέφαλο αετό και έχασε τα χρώματα της για πάντα από το μεγάλο Άρη: https://www.to10.gr/podosfero/superleague/344183/aris-paok-to-misos-tous-xekinise-gia-ta-kitrinomavra/

Ωραία λογική αυτό με τον ΟΦΗ... επειδή λέει ο ΟΦΗ τερμάτισε μια χρόνια στη β' εθνική ένα βαθμό πάνω από τον Άρη (που στην πράξη δεν είχε καμία αξία, και οι δύο ανέβηκαν στη SL), άρα κατά Γιάγκο είναι μεγαλυτερη ομάδα και έχει λέει dna να κερδίζει ΟΣΦΠ-ΑΕΚ, ενώ ο Άρης δεν έχει... Τι άλλο θα διαβάσουμε... Πόσο το μίσος σε τυφλώνει... Δεν υπάρχει σύγκριση Άρη και ΟΦΗ... 3 πρωταθλήματα Ελλάδος ο Άρης - κανένα ο ΟΦΗ, εκατοντάδες χιλιάδες οπαδούς ο Άρης - δεκάδες ο ΟΦΗ, 18 φορές βγήκε ο Άρης στην Ευρώπη (62 παιχνίδια, με τεράστιες επιτυχίες και προκρίσεις) - 5 ο ΟΦΗ, 70 συμμετοχές ο Άρης στη μεγάλη κατηγορία - 42 ο ΟΦΗ, κ.ο.κ. 

Επίσης το να αναμασάς εδώ τις βλακείες του Super 3 δεν έχει νόημα, βλέπεις ότι κανένας μας δεν τσιμπάει.

Τέσπα, πήρες το ντέρμπι χωρίς να είσαι καλύτερος, σου είπαμε μπράβο και συνεχίζεις να πετάς λάσπη και να γελοιοποιείσαι. Χαλάρωσε.

 

Link to comment
Share on other sites

Τι ασχολείσαι με το παιδαρέλι τώρα ρε φίλε... Λογοδιάρροια, ασυναρτησίες και ανοησίες χωρίς αρχή και τέλος. Και μηδέν απαντήσεις.

TL;DR και τέλος, όπως του αξίζει.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

TL;DR, Η.Μ.Ν.Σ.Γ. και Α.Ρ.Η.Σ. και ξέρω γω. Πάρτε τα αρκτικόλεξα σας και πίσω στη φωλιά σας. Τα ξαναλέμε στον δεύτερο γύρο δήθεν αριστοκράτες. Όπως μου αξίζει και όπως σας αξίζει ukworm! ?

Link to comment
Share on other sites

Guys, don't be mean to the Rouli fans.... Their forum has 3 users and averages a post every 3 months...they finally have the opportunity to come out of their nest and talk with other people....they're just a little excited.  They're finally back in Super League, they have a decent team contending for 5th place...they just can't help themselves.  Some of them are still celebrating championships from before the 2nd world war.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...