Jump to content
Phantis Forums

2017-18 Season


Mitsos

Recommended Posts

Aris victory yesterday clinched promotion to the SL.  Congrats and good luck next year.

My wish is that they will not repeat past mistakes that led to financial issues but I have a better chance of winning the Chicago marathon than that happening!!

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η δεύτερη μεγαλύτερη ομάδα της Β. Ελλάδας (μετά τον Ηρακλή) επέστρεψε στην Α' Εθνική. Συγχαρητήρια σε όλους για την μεγαλειώδη άνοδο. Κρίμα που δεν συνδυάστηκε με μία ακόμη κούπα, αλλά η άνοδος μετράει!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yiankos said:

Η δεύτερη μεγαλύτερη ομάδα της Β. Ελλάδας (μετά τον Ηρακλή) επέστρεψε στην Α' Εθνική. Συγχαρητήρια σε όλους για την μεγαλειώδη άνοδο. Κρίμα που δεν συνδυάστηκε με μία ακόμη κούπα, αλλά η άνοδος μετράει!

Αϋπνίες είχες, Γιάγκο; 

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε γιατί; Κατά τις 10-11 το βράδυ το έγραψα, δεν κοιμάμαι και με τις κότες. Διαφωνείς όμως κάπου; Μοίρασα συγχαρητήρια, γιατί δεν τα δέχεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Νέο παιδί είσαι, 10-11 το βράδυ δεν είχες κάτι καλύτερο να κάνεις; ΜΕΓΑΛΟΣ ο καημός του Γιάγκου για την 1η ομάδα της Θεσσαλονίκης σε τίτλους σε όλα τα ομαδικά σπορ!

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε παππού, να σου πάρουμε μέτρα για το φέρετρο εσένα δηλαδή;

Εγώ καημό δεν έχω φίλε μου. Έχω αποδεχτεί την αλήθεια εδώ και χρόνια. Πρώτη ομάδα της πόλης είναι ο Ηρακλής και δεύτερη είναι ο Άρης. Εγώ υποστηρίζω την τρίτη και καταϊδρωμένη. Η αλήθεια είναι για μία περίοδο ήμουν και τέταρτη καθώς ο Απόλλων Καλαμαριάς ήταν ανώτερος, αλλά νομίζω ότι δίκαια είμαι τρίτος στη συνείδηση του κόσμου. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.

Και άσε τα ομαδικά σπορ μεγάλε. Μόνο το γυναικείο ποδόσφαιρο του ΠΑΟΚ έχει καμιά εικοσαριά τίτλους. Αλλά εμένα δε με νοιάζουν οι σαχλαμάρες, να μετράω το χάντμπολ και το βόλεϊ και το γυναικείο τένις για να αποδείξω ποιος είναι μεγαλύτερος.

Ένα συγχαρητήρια είπα να σας πω για την ιστορική σας άνοδο στην Α' Εθνική μετά από τόσα χρόνια απουσίας. Looking forward να δω τη δεύτερη μεγαλύτερη ομάδα της πόλης να παλέψει για το πρωτάθλημα, γιατί εμείς όπως φαίνεται δεν είμαστε ικανοί να το κάνουμε. Φέτος η ΑΕΚ δίκαια είναι πρωταθλήτρια και εύχομαι του χρόνου να δούμε τον μεγάλο Άρη πρωταθλητή όπως του αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2018 at 6:30 PM, Yiankos said:

Έλα ρε παππού, να σου πάρουμε μέτρα για το φέρετρο εσένα δηλαδή;

Εγώ καημό δεν έχω φίλε μου. Έχω αποδεχτεί την αλήθεια εδώ και χρόνια. Πρώτη ομάδα της πόλης είναι ο Ηρακλής και δεύτερη είναι ο Άρης. Εγώ υποστηρίζω την τρίτη και καταϊδρωμένη. Η αλήθεια είναι για μία περίοδο ήμουν και τέταρτη καθώς ο Απόλλων Καλαμαριάς ήταν ανώτερος, αλλά νομίζω ότι δίκαια είμαι τρίτος στη συνείδηση του κόσμου. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.

Και άσε τα ομαδικά σπορ μεγάλε. Μόνο το γυναικείο ποδόσφαιρο του ΠΑΟΚ έχει καμιά εικοσαριά τίτλους. Αλλά εμένα δε με νοιάζουν οι σαχλαμάρες, να μετράω το χάντμπολ και το βόλεϊ και το γυναικείο τένις για να αποδείξω ποιος είναι μεγαλύτερος.

Ένα συγχαρητήρια είπα να σας πω για την ιστορική σας άνοδο στην Α' Εθνική μετά από τόσα χρόνια απουσίας. Looking forward να δω τη δεύτερη μεγαλύτερη ομάδα της πόλης να παλέψει για το πρωτάθλημα, γιατί εμείς όπως φαίνεται δεν είμαστε ικανοί να το κάνουμε. Φέτος η ΑΕΚ δίκαια είναι πρωταθλήτρια και εύχομαι του χρόνου να δούμε τον μεγάλο Άρη πρωταθλητή όπως του αξίζει!

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.

Ναι καμία αμφιβολία ότι η ΑΕΚ είναι δίκαια πρωταθλήτρια, παρά τις απέλπιδες προσπάθειες Κόλκα, Τζαντζαρά και λοιπών "δημοσιογράφων" (=υπαλλήλων) του ΠΑΟΚ.

ΥΓ - Ωχ κάτσε, τώρα το είδα! Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ στο σάιτ της δίνει ΠΑΟΚ στην 1η θέση με 70 βαθμούς σε 29 ματς. Άρα δεν τελείωσε το πρωτάθλημα ακόμα. Εκκρεμεί ο αγώνας με Ολυμπιακό. Πότε θα γίνει το ματς αυτό? Έμαθες κάτι?

Edited by ukworm
Hot off the press!
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Τι να πεις, όσα χρόνια και αν περάσουν, ο (μέσος) μπαογκτζής παραμένει είτε βλαξ είτε κάφρος είτε και τα δύο. Δες εδώ, τυχαίο δείγμα, ούτε σε σατιρική εκπομπή δεν θα μπορούσαν να βρουν τέτοια άτομα (συμπεριλαμβανομένου του γραφικότατου ηλίθιου Μίνου), ο πιο νορμάλ είναι ο πιτσιρικάς:

 

 

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Αν πάει εκεί η Ανίτα Πάνια θα μαζέψει κόσμο για την εκπομπή της για τα επόμενα 100 χρόνια....

 

ΥΓ - Στημένο ήταν λέει ο άλλος.... Ο μίνος δεν ξέρει τι να πει. ΧΑΧΑΧΑ.

Ο μικρός βέβαια εννοεί ήταν στημένο για να το πάρει η ΑΕΚ. Αλλά τι στημένο ρε μικρέ? Πιστόλια και γήπεδο δεν πάνε μαζί, τι να κάνουμε τώρα

 

Edited by ukworm
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ukworm said:

O τύπος που φωνάζει "νάτοι νάτοι οι πωταφλητέφ" ποιον μου θυμίζει? Ποιον μου θυμίζει (στο λίγο πιο χοντρό του)

Κάντε κλικ για την απάντηση

 

 

Ναι, όντως!

Εμένα μου θύμισε τον Κατμαν!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Θα έγραφα ένα σωρό για τον πρωταθλητή Άρη τη μεγαλύτερη ομάδα της Σκοπιανοτουρκοβουλγαρίας μας, αλλά ως ένδειξη πένθους στο νονό μου που πέθανε και ήταν φόλα Αρειανός δεν θα συνεχίσω. Καλή συνέχεια και ελπίζω να μείνετε στην Α' Εθνική (χωρίς ειρωνία).

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Yiankos said:

Θα έγραφα ένα σωρό για τον πρωταθλητή Άρη τη μεγαλύτερη ομάδα της Σκοπιανοτουρκοβουλγαρίας μας, αλλά ως ένδειξη πένθους στο νονό μου που πέθανε και ήταν φόλα Αρειανός δεν θα συνεχίσω. Καλή συνέχεια και ελπίζω να μείνετε στην Α' Εθνική (χωρίς ειρωνία).

Γράψε ό,τι θέλεις. Εδώ είμεθα για να συζητάμε. Άσε που δεν έχει και πολλά να πούμε για τον Άρη: Γυρίσαμε μετά από 4 χρόνια στη μπάλα, και στο μπάσκετ σώσαμε τη χρονιά και συνεχίζουμε. Λεφτά δεν υπάρχουν ούτε στο ένα ούτε στο άλλο και θα δούμε τι θα βγει. Ο Άρης θα κινηθεί λογικά και δεν πέφτει.

Το ρεπορτάζ του ΠΑΟΚ έχει πιο πολύ πλάκα αυτή την εποχή. Διαβάζω όλους του μισθοφόρους του Ιβάν (βλ. Τζαντζαρά, Κόλκα, Τζορμπατζόγλου κλπ), όλα αυτά τα αμόρφωτα ταγκαλάκια με το ζελέ στο μαλλί, και πραγματικά μου φτιάχνουν τη μέρα. Έχετε φαινόμενα τύπου Κόλκα εκεί στο Miami, FL? (όχι ότι ο Τσαλτίδης είναι καλύτερος αλλά ευτυχώς είναι μόνον ένας)

  • Like it 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2018 at 10:40 PM, Yiankos said:

Θα έγραφα ένα σωρό για τον πρωταθλητή Άρη τη μεγαλύτερη ομάδα της Σκοπιανοτουρκοβουλγαρίας μας, αλλά ως ένδειξη πένθους στο νονό μου που πέθανε και ήταν φόλα Αρειανός δεν θα συνεχίσω. Καλή συνέχεια και ελπίζω να μείνετε στην Α' Εθνική (χωρίς ειρωνία).

Φίλε ο κύριος εκφραστής της "Σκοπιανοτουρκοβουλγαρίας μας" είναι η ομάδα σου, ο πρόεδρός της, και οι οπαδοί της.

- Ποιος ευθύνεται για τα φαινόμενα Ιωαννίνων?

- Ποιος ευθύνεται για τις μαχαιριές στη γέφυρα του Βόλου?

- Ποιος μπούκαρε με πιστόλι μέσα σε ποδοσφαιρικό αγώνα?

- Ποιος άλλος είπε μια πόλη μια ομάδα?

- Ποιος άλλος είπε ή εμείς ή κανείς?

- Ποιος κοντοσαρμάς και σκατόφατσα έκανε το μάγκα με 6 μπράβους και φώναζε Μπαοκάρα έξω από το Χαριλάου στις 4πμ?

- Ποιος διαθέτει στρατιά αλητών κονδυλογράφων, πληρωμένων τομαριών που σπέρνουν μίσος και αλητεία και καθοδηγούν τις μάζες που δεν έχουν το κριτήριο της αυτοσυγκράτησης?

- Ποιος έχει δική του βαθμολογία στο σάιτ του?

- Ποιος έφτιαξε αφήγημα μίσους με αφορμή το Σπάθα το 2010, όταν στην τελική τερματίσατε 10 βαθμούς κάτω από τον πρώτο? Αλλά τώρα θα ασχολείστε με το "χάρτινο" για τα επόμενα δέκα φαίνεται... O Σπάθας σας συντήρησε για τη δεκαετία του 10, από δω και στο εξής για την επόμενη θα συντηρηθείτε με το "χάρτινο"

 

Πήγες στο Miami, FL και βλέπω άνοιξαν τα ματάκια σου σε σχέση με το τι ήσουν ως φοιτητής που τα λέγαμε στο GS.com τότε. Σου λείπει ένα τελευταίο κομμάτι του πάζλ and then EVERYTHING will make sense.

 

ΥΓ - Όχι ότι οι υπόλοιποι είναι παναγίες. Ούτε εμείς, ούτε ο γαύρος, ούτε κανείς. Αλλά εσείς είστε σε άλλη κατηγορία χωριατιάς, μίσους, αλητείας και κλαρινογαμπρισμού. Πάντα ήσασταν αλλά τώρα σας κατάλαβε όλη η Ελλάδα (εμείς σας ξέραμε μια ζωή).

 

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ukworm said:

Φίλε ο κύριος εκφραστής της "Σκοπιανοτουρκοβουλγαρίας μας" είναι η ομάδα σου, ο πρόεδρός της, και οι οπαδοί της.

- Ποιος ευθύνεται για τα φαινόμενα Ιωαννίνων?

- Ποιος ευθύνεται για τις μαχαιριές στη γέφυρα του Βόλου?

- Ποιος μπούκαρε με πιστόλι μέσα σε ποδοσφαιρικό αγώνα?

- Ποιος άλλος είπε μια πόλη μια ομάδα?

- Ποιος άλλος είπε ή εμείς ή κανείς?

- Ποιος κοντοσαρμάς και σκατόφατσα έκανε το μάγκα με 6 μπράβους και φώναζε Μπαοκάρα έξω από το Χαριλάου στις 4πμ?

- Ποιος διαθέτει στρατιά αλητών κονδυλογράφων, πληρωμένων τομαριών που σπέρνουν μίσος και αλητεία και καθοδηγούν τις μάζες που δεν έχουν το κριτήριο της αυτοσυγκράτησης?

- Ποιος έχει δική του βαθμολογία στο σάιτ του?

- Ποιος έφτιαξε αφήγημα μίσους με αφορμή το Σπάθα το 2010, όταν στην τελική τερματίσατε 10 βαθμούς κάτω από τον πρώτο? Αλλά τώρα θα ασχολείστε με το "χάρτινο" για τα επόμενα δέκα φαίνεται... O Σπάθας σας συντήρησε για τη δεκαετία του 10, από δω και στο εξής για την επόμενη θα συντηρηθείτε με το "χάρτινο"

 

Πήγες στο Miami, FL και βλέπω άνοιξαν τα ματάκια σου σε σχέση με το τι ήσουν ως φοιτητής που τα λέγαμε στο GS.com τότε. Σου λείπει ένα τελευταίο κομμάτι του πάζλ and then EVERYTHING will make sense.

 

ΥΓ - Όχι ότι οι υπόλοιποι είναι παναγίες. Ούτε εμείς, ούτε ο γαύρος, ούτε κανείς. Αλλά εσείς είστε σε άλλη κατηγορία χωριατιάς, μίσους, αλητείας και κλαρινογαμπρισμού. Πάντα ήσασταν αλλά τώρα σας κατάλαβε όλη η Ελλάδα (εμείς σας ξέραμε μια ζωή).

 

Υποκλίνομαι, όλη η αλήθεια για το τι εστί ο σύγχρονος μπαογκ, σε 10 αράδες!

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι ακριβώς είναι ρε φίλε.....

Τουλάχιστον κάποτε υπήρχε μια προσωπικότητα τύπου Παντελάκη, ο οποίος μπούκαρε μέσα στα επίσημα του ΠΑΟΚ, και όταν έπαιζαν με τον Άρη έλεγε εκεί: "όποιος τυχόν τολμήσει να πειράξει τρίχα Αρειανού επισήμου, ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΥ ΜΟΥ εδώ στο γήπεδό μου, τον έχω διαλύσει". Οι οπαδοί, ΟΚ, πάντα στην συντριπτική πλειοψηφία τους ήταν κάφροι και ζώα, αλλά τουλάχιστον υπήρχαν και μερικοί σημαίνοντες Παοκτσήδες με ήθος και σεβασμό για τον αντίπαλο. Αυτά τα γνωρίζω από πρώτο χέρι.

Τώρα έχουμε τους "εμείς ή κανείς" με τους μπράβους και τον ανεπάγγελτο κοντοπίθαρο υιό του πατέρα με τα ζελέ και τα μούσια και τις Φεράρι που περνάει τη μέρα του γράφοντας αηδίες στα social media, τίγκα στην ανορθογραφία και σε απαράδεκτα Αγγλικά.

Είπαμε: όχι ότι ο Τίγρης είναι παναγία, ή ο κυρ-Σάββας και οι Καραπαπάδες ή ακόμα και ο δικός μας ο Καρυπίδης που όλο και θα βγει να πει τη βλακεία του κι αυτός στα twitter, αλλά το κακό με τους μπαογκ και τους Κυριάκους εις το τετράγωνο έχει παραγίνει.

Kαι μετά έρχεται ο Γιάγκος από το Miami, FL παρατηρώντας ότι η Ελλάδα είναι χώρα της πλάκας (σωστά - το λέμε εδώ και 40 έτη), ξεχνώντας όμως να μας πει, τουλάχιστον όσον αφορά στα ποδοσφαιρικά, ποιος έχει το μεγαλύτερο μερίδιο της ευθύνης.

 

Edited by ukworm
  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Aris -Panserraikos 0:0 HT . Bad Aris , better Pansa but a little bit of complacency took place.

PS. I was quite busy due to work recents weeks, but watched all games that were on pitch bar those that we took on table (of course Veria and Acharnaikos). Some good phases and inspiring football and some bad ones too. But reasonable this, as we have been promoted for 2, 3 weeks or even longer now. Congradulations !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...