Jump to content
Phantis Forums

Other Teams/Leagues Discussion


Blackhawk

Recommended Posts

1 hour ago, pash said:

Can we just get a new subforum made that's exclusively for these two? Yeesh

The more interesting question is what shall we call the thread ?  I open with “Days of our lives”.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ukworm said:

Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις; Στο Καραισκάκη αν δε κοιμόταν ο Θεός έπρεπε να είχες χάσει κάπου 7-0. Ήσουν Κωλόφαρδος με Κ κεφαλαίο και αυτό το ένα και μοναδικό ματς είναι που σου δίνει πρωτάθλημα σήμερα. Τόσο δύσκολη γλώσσα είναι τα Ελληνικά;

Ποια οφσάιντ στο Καραισκάκη; Αφού τους 3 βαθμούς τους πήρες, τι ήθελες να πάρεις 6 αν δε σου κόβανε το οφσάιντ; Tι μας το αναφέρεις το οφσάιντ; Μάθε να στήνεις ένα επιχείρημα επιτέλους. Από τις 32 παραγράφους που γράφεις οι 31 είναι noise και παπαριές!

Για ποιον Παναθηναικό μιλάς; Αυτόν που φέτος έπρεπε να κάνει παρέα στον Ηρακλή; Αυτόν που αγόραζε κάτι Μελισάδες από σένα που κόστισαν όσο 20 Κλιγγόπουλοι όταν χρωστούσατε σε όποιον μιλούσε Ελληνικά; Αυτόν που για να επιστρέψει τη χάρη, κάνει φιλικά μαζί σου εδώ και 1-2 χρόνια;

ΥΓ - Πρωτάθλημα θα πάρεις φέτος MONON. Πέρσι πήρες το τρίτο το μακρύτερο. Τα παράπονά σου στη ρωσική .... ελίτ και τους μπράβους της..... 

ΥΓ2 - Εννοείται σε ξεφτίλισα και σου βουλωσα το στόμα... Είσαι ομάδα με 10πλάσιο μπάτζετ, και εκεί που ΘΑ έκανες καζούρα για τα 10 γκολ που ΘΑ έβαζες για πλάκα, τώρα κάθεσαι σα κοριτσάκι και μιξοκλαις για το οφσάιντ που δε δίνεται ΠΟΥΘΕΝΑ φίλε (τράβα πχ να δεις γκολ που μέτρησε το Σάββατο στο Newcastle-Everton γιατί κούρασες - grow some balls και παραδέξου κάποια πράγματα όπως κάποιοι συνοπαδοί σου που βλέπουν μπάλα και δεν είναι θολωμένοι σαν και σένα με τους Χρυσάνθους και όλες τις αηδίες που αναμασάς).

Να μάθω να στήνω επιχειρήμα; Διαβάζεις τι λες; Παίζω φιλικά με τον Παναθηναϊκό εδώ και δύο χρόνια γιατί πριν 11 χρόνια ο Παναθηναϊκός μου αγόρασε τον Μελίσση; Στέκουν αυτά που λες ρε φίλε; Κάθεται και χάνει δηλαδή ο Παναθηναϊκός για να ξεχρεώσει τι; Μήπως εγώ θα έπρεπε να κάτσω να χάσω γιατί όπως λες ο Μελίσσης δεν άξιζε τόσα λεφτά; Κάπου έχεις κάψει φλάντζα φίλε. Να το προσέξεις.

Λοιπόν, για να κλείνει η κουβέντα. Εσύ που μου πήρες ισοπαλία με γκολ οφσάιντ και με "ξεφτίλισες". Το ότι έφαγες 4άρα από το αφεντικό σου και είπες και ευχαριστώ και δεν άνοιξε και ρουθούνι και όλοι λένε ήταν μέσα στο πρόγραμμα και παίξαμε καλά και είχαμε τελικές σου λέει κάτι; Εσύ μας λες ο Ατρόμητος είναι υποκατάστημα. Τουλάχιστον ο Ατρόμητος μου έκοψε βαθμό. Εσύ στον αγαπημένο σου Ολυμπιακό μόνο πόδια ανοίγεις. Μαρία με τα κίτρινα!

Προς λοιπούς: Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τον "Ο Α.Ρ.Η.Σ.". Φέτος κάνει εκπληκτική χρονιά ως νεοφώτιστος και όπως φαίνεται θα τερματίσει στην 5η θέση. Του αξίζουν συγχαρητήρια γιατί κάπου στα μέσα της σεζόν ήταν πολύ κοντά στις θέσεις του υποβιβασμού. Ο ΠΑΟΚ έχει το 1ο μπάτζετ και θα πάρει το πρωτάθλημα, ο "Ο Α.Ρ.Η.Σ." έχει μάλλον το 5ο μπάτζετ και θα βγει 5ος. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να συζητάμε κάτι παραπάνω.

ΥΓ: ukworm να παραδειγματιστείς από τη Λαμία και τον ΟΦΗ για το πώς μπορείς να κερδίσεις τον Ολυμπιακό στο ξαναείπα. Πρώτα βέβαια να θέλεις να τον κερδίσεις και να μην θέλεις να ανοίξεις τα πόδια. Και τότε ίσως και οι υπόλοιποι σε σέβονται περισσότερο. Προς το παρόν σου είπα, την τελευταία δεκαετία είσαι ένας Αστέρας Τρίπολης απλώς έχεις περισσότερο κόσμο και είσαι από την ίδια πόλη με τον ΠΑΟΚ οπότε παίρνεις περισσότερα φώτα πάνω σου. Πες κι ένα ευχαριστώ λοιπόν στον ΠΑΟΚ και τον Ιβάν. Γιατί αν ήσουν στην Πάτρα ή τα Ιωάννινα, δεν θα είχες ούτε τη μισή "δύναμη".

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2019 at 9:16 AM, ukworm said:

....τώρα κάθεσαι σα κοριτσάκι και μιξοκλαις για το οφσάιντ που δε δίνεται ΠΟΥΘΕΝΑ φίλε (τράβα πχ να δεις γκολ που μέτρησε το Σάββατο στο Newcastle-Everton γιατί κούρασες - grow some balls και παραδέξου κάποια πράγματα όπως κάποιοι συνοπαδοί σου που βλέπουν μπάλα και δεν είναι θολωμένοι σαν και σένα με τους Χρυσάνθους και όλες τις αηδίες που αναμασάς).

Συμφωνούμε σε κατι, δηλαδή οτι ήταν πάρα πολύ δύσκολη φάση, ειδικά οταν δεν υπάρχει χρήση VAR. Όμως το θέμα είναι οτι εαν είχε γίνει το αντίθετο θα κλαίγατε μέχρι το επόμενο μεταξυ μας μάτς. Οσο για Ευρώπες και δεν ξέρω εγω τι, δύσκολα να μπείτε ομίλους χωρίς λεφτά. Το ξέρει πολύ καλά και ο Καρύπαρος. Perhaps that explains what happened over the weekend.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Athens4 said:

Οσο για Ευρώπες και δεν ξέρω εγω τι, δύσκολα να μπείτε ομίλους χωρίς λεφτά. 

Λάθος κάνεις και αυτό αποδεικνύεται από την πρόσφατη ιστορία. Με αρκετά χαμηλότερου budget ρόστερ από το σημερινό, ο Άρης την περίοδο 2007-2011 και στους ομίλους του Europa League έπαιξε και πήρε και μία πρόκριση στους 32 έναντι της τροπαιούχου Atletico Μαδρίτης, την οποία μάλιστα νικήσαμε εντός και εκτός (η μοναδική νίκη ελληνικής ομάδας στην Ισπανία), από όμιλο φωτιά με Atletico, Bayer Leverkusen, Rosenborg. Και φυσικά, εκτός από τη διπλή νίκη με Atletico (1-0 και 2-3), νικήσαμε εκείνα τα χρόνια τους Ερυθρό Αστέρα (3-0), Zaragoza (1-0), Austria Βιέννης (1-0), Ρόζενμποργκ (2-0), κλπ. Όλες αυτές οι ομάδες είχαν πολύ ακριβότερο ρόστερ από εμάς. Ασφαλώς τα λεφτά παίζουν πρωταρχικό ρόλο, κάποιες ομάδες όμως έχουν δυναμική, ακόμη και με μικρότερο μπάτζετ. Τον Άρη θα τον σέβεστε!

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Athens4 said:

Συμφωνούμε σε κατι, δηλαδή οτι ήταν πάρα πολύ δύσκολη φάση, ειδικά οταν δεν υπάρχει χρήση VAR. Όμως το θέμα είναι οτι εαν είχε γίνει το αντίθετο θα κλαίγατε μέχρι το επόμενο μεταξυ μας μάτς. Οσο για Ευρώπες και δεν ξέρω εγω τι, δύσκολα να μπείτε ομίλους χωρίς λεφτά. Το ξέρει πολύ καλά και ο Καρύπαρος. Perhaps that explains what happened over the weekend.

Ε για την Ευρώπη θέλεις και λίγη τύχη στις κληρώσεις...

If I was running the club I would check the commercial benefit and only that. Does it make commercial sense to invest in a couple of players in order to improve your chances to the group stages or will it totally ruin the finances of the club? Simple as that.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Emperor said:

Λάθος κάνεις και αυτό αποδεικνύεται από την πρόσφατη ιστορία. Με αρκετά χαμηλότερου budget ρόστερ από το σημερινό, ο Άρης την περίοδο 2007-2011 και στους ομίλους του Europa League έπαιξε και πήρε και μία πρόκριση στους 32 έναντι της τροπαιούχου Atletico Μαδρίτης, την οποία μάλιστα νικήσαμε εντός και εκτός (η μοναδική νίκη ελληνικής ομάδας στην Ισπανία), από όμιλο φωτιά με Atletico, Bayer Leverkusen, Rosenborg. Και φυσικά, εκτός από τη διπλή νίκη με Atletico (1-0 και 2-3), νικήσαμε εκείνα τα χρόνια τους Ερυθρό Αστέρα (3-0), Zaragoza (1-0), Austria Βιέννης (1-0), Ρόζενμποργκ (2-0), κλπ. Όλες αυτές οι ομάδες είχαν πολύ ακριβότερο ρόστερ από εμάς. Ασφαλώς τα λεφτά παίζουν πρωταρχικό ρόλο, κάποιες ομάδες όμως έχουν δυναμική, ακόμη και με μικρότερο μπάτζετ. Τον Άρη θα τον σέβεστε!

How is he wrong? He didn't say impossible, he said difficult. Just because you had good results for a period doesn't mean it was easy, if it was you wouldn't have stopped in 2011.

As for telling people "You will respect Aris". Bwahahaha if you have to order people to respect you or think it's a good idea, then you aren't really deserving of respect are you.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nea Bafra said:

Bwahahaha

Τι σημαίνει αυτό; Το έβαλα στο google translate και το αναγνωρίζει ως φιλιππινέζικα, χωρίς όμως να δίνει κάποια μετάφραση σε ελληνικά ή αγγλικά. Σε κάποιο άλλο site, αναφέρει ότι πρόκειται για μπαουγκτσήδικη διάλεκτο, μη αντιληπτή στο ευρύ κοινό.

Edited by Emperor
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nea Bafra said:

How is he wrong? He didn't say impossible, he said difficult. Just because you had good results for a period doesn't mean it was easy, if it was you wouldn't have stopped in 2011.

Δεν είπα ότι είναι εύκολο. Αν το δεις σε μια γενικότητα, τα κύπελλα Ευρώπης βρίθουν από αποτελέσματα και προκρίσεις ομάδων με μικρότερα μπάτζετ. Ακόμη όμως και ειδικότερα να το δεις, ο Άρης το έχει πετύχει αρκετές φορές αυτό, απλά επέλεξα να παρουσιάσω πρόσφατα παραδείγματα, που οι νεότεροι θα γνωρίζετε.

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βλέπετε φίλοι ΠΑΟΚτσήδες, γιατί ο Γιάνκος γράφει κατεβατά όταν μιλάει με τους "επιστήμονες Β". Οι άνθρωποι είναι ικανοί να κάνουν το άσπρο μαύρο. Βέβαια ασπρόμαυροι είναι οι εφιάλτες τους, οπότε λογικό.

Σε τέτοια μέρα, που παίκτες του "Ο Α.Ρ.Η.Σ." κλήθηκαν στην Εθνική, αντί να έρθετε να πείτε ένα ευχαριστώ που έπρεπε να γίνει "Τούρκος" προπονητής για να δείτε παίκτη σας στην Εθνική, ήρθατε να μας πείτε "τον Α.Ρ.Η. θα το σέβεστε";;; Λίγη τσίπα που είπες κι εσύ ρε ukworm.

ΥΓ: Αλήθεια, εσύ Emperor που θέλεις και "σεβασμό" και σου αρέσουν και τα στατιστικά, θυμάσαι ποιος ήταν ο τελευταίος παίκτης του Α.Ρ.Η. που έπαιξε στην Εθνική; Της νέα ομάδας "Ο Α.Ρ.Η.Σ." είναι σίγουρα η πρώτη φορά. Από την παλιά την ομάδα εννοώ.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

(Αντε πάλι με το Yianko..... Και έλεγα δε θα ξαναγράψω ρε γαμώτο..... Αλλά θα είμαι τόσο ευγενικός και τόσο γλυκομίλητος μαζί τoυ που θα είναι σαν να ετοιμάζομαι για τα ανάκτορα του Buckingham να πάω να δω την Elizabeth..... Η poshιλα θα τρέχει από τα μπατζάκια μου.....)

Αλλοίμονο αν επειδή ο Αναστασιάδης είναι παοκτσής, αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πούμε και "ευχαριστώ" που κάλεσε παίχτη του Άρη. Και σε ποιον να πούμε ευχαριστώ; Σε σένα; Στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ; Στον Αναστασιάδη;  Στο φόρουμ; Kαι για ποιο λόγο; 

Kαι για να μην μπερδεύεσαι: Η ένστασή μας (και πολύ κόσμου) για την πρόσληψη Αναστασιάδη είναι για το ότι είναι αμόρφωτος/κάφρος και ξεκάθαρα δεν έχει βιογραφικό για Εθνική. Δεν είπε ΠΟΤΕ κανείς ότι θα μεροληπτήσει απέναντι στον Άρη. Αλλά επειδή η Εθνική είναι υπόθεση όλων μακάρι να μας διαψεύσει.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τα γεγονότα μιλάω. Από πότε είχες να δεις παίκτη της ομάδας σου στην Εθνική; Τα παλαιότερα χρόνια, ακόμα κι αν κάποιος το άξιζε εκτός ΠΟΚ δεν θα έβλεπε κλήση στην Εθνική. Έπρεπε να πάει Τούρκος προπονητής για να δεις παίκτη της ομάδας σου στην Εθνική.

Και δεν με ενδιαφέρει αν ο Άγγελος είναι "αρκετός" για την Εθνική. Όποιος κι αν έρθει προπονητής, με Μπακάκη, Μάνταλο και λοιπά σαπάκια τύπου Μπουχαλάκη και ξέρω γω δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ukworm said:

Ε για την Ευρώπη θέλεις και λίγη τύχη στις κληρώσεις...

If I was running the club I would check the commercial benefit and only that. Does it make commercial sense to invest in a couple of players in order to improve your chances to the group stages or will it totally ruin the finances of the club? Simple as that.

Well, you can't just buy players anymore because your owner has money, UEFA will knock at your door and say you're out the next two years even if you qualify. It's definitely not as simple as that.

Edited by Nilaul
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Yiankos said:

Εγώ με τα γεγονότα μιλάω. Από πότε είχες να δεις παίκτη της ομάδας σου στην Εθνική; Τα παλαιότερα χρόνια, ακόμα κι αν κάποιος το άξιζε εκτός ΠΟΚ δεν θα έβλεπε κλήση στην Εθνική. Έπρεπε να πάει Τούρκος προπονητής για να δεις παίκτη της ομάδας σου στην Εθνική.

Και δεν με ενδιαφέρει αν ο Άγγελος είναι "αρκετός" για την Εθνική. Όποιος κι αν έρθει προπονητής, με Μπακάκη, Μάνταλο και λοιπά σαπάκια τύπου Μπουχαλάκη και ξέρω γω δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι.

 Έχω να δω παίχτη από τότε που είχα αξιοπρεπή ομάδα (άσε που δεν είχα και πολλούς Έλληνες από το '06 και μετά). Ποιον να στείλω το 2012 πχ; Toν Ερωτόκριτο Νταμαρλή ή τον Οικονομόπουλο;

Aσε που οι προπονητές της Εθνικής ποντάριζαν στον κορμό  (Ρεχάγκελ κλπ), παρά στο να καλούν πάντα τους καλύτερους. Και τελικά αυτό δούλεψε για 10 χρόνια και ως εθνική είχαμε αξιοπρεπή πορεία (σε σχέση μ'αυτό που είμαστε σα ποδοσφαιρική χώρα ή σα χώρα γενικότερα).

Ο Αναστασιάδης επιχειρεί μια ανανέωση και περιμένουμε να δούμε αν θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nilaul said:

Well, you can't just buy players anymore because your owner has money, UEFA will knock at your door and say you're out the next two years even if you qualify. It's definitely not as simple as that.

Doesn't apply in our case I'm afraid because our owner doesn't have a lot of money anyway ?, so what I am saying is that a good strategy is to try and make do with what we have and add a couple of clever transfers without breaking the bank.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ukworm said:

 Έχω να δω παίχτη από τότε που είχα αξιοπρεπή ομάδα (άσε που δεν είχα και πολλούς Έλληνες από το '06 και μετά).

Σωστό. Αν δεν μου διαφεύγει κάποιος, οι τελευταίοι Έλληνες διεθνείς ήταν ο Σηφάκης (στον Άρη 2008-2012 και με 15 συμμετοχές με την Εθνική μεταξύ 2009-12) και ο Πρίττας (στον Άρη 2007-2012 και στην Εθνική το 2010, όπου ήταν και στην αποστολή της τελικής φάσης του Μουντιάλ). 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Nilaul said:

Well, you can't just buy players anymore because your owner has money, UEFA will knock at your door and say you're out the next two years even if you qualify. It's definitely not as simple as that.

How on earth did we buy players ?  Wasn’t it with Savvidis money ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...