Jump to content
Phantis Forums

Other Teams/Leagues Discussion


Blackhawk

Recommended Posts

Πέναλτυ στο 0-0; Χαχαχαχα

Κρίμα που στεναχωρησαμε το κρητικο παράρτημα. Αλλά έχει τρόπο ο μεγαλομέτοχος... Θα χώσει λίγα φραγκα χριστουγεννιάτικο μποναμα, θα το κρατήσει το παραμαγαζο στην κατηγορία (όπως και πέρσι ασφαλώς που αντί για φούντο ανέβηκε στην Α)...

 

Για πες και για το φάουλ στο 2ο γκολ σας....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ukworm said:

Πέναλτυ στο 0-0; Χαχαχαχα

Κρίμα που στεναχωρησαμε το κρητικο παράρτημα. Αλλά έχει τρόπο ο μεγαλομέτοχος... Θα χώσει λίγα φραγκα χριστουγεννιάτικο μποναμα, θα το κρατήσει το παραμαγαζο στην κατηγορία (όπως και πέρσι ασφαλώς που αντί για φούντο ανέβηκε στην Α)...

 

Για πες και για το φάουλ στο 2ο γκολ σας....

 

 

 

Δεν σου κρύβω ότι θα γελούσα πολύ αν έχανες. Παρόλο αυτά δεν θέλω να πέσεις. Να είσαι στην Α' Εθνική και να βολοδέρνεις στις φυσικές σου θέσεις 6-9 δεν με χαλάει. Όπως είπε και ο Κόντης. Μία ομάδα που πριν αναλάβει έπεφτε, έβγαινε συνήθως 7η και Ευρώπη έβλεπε μία φορά τα δέκα χρόνια με το ζόρι.

Όσο για το πέναλτι. Να παίξεις στην Τούμπα στον δεύτερο γύρο, να κάνει τέτοιο χέρι ο Βαρέλα που έκανε ο Αλβανόγυφτος σας και θα σκούζεις ένα χρόνο για σφαγή. Βγάλε τα κίτρινα γυαλιά. Μπάλα παίζουμε, όχι βόλεϊ.

Για το φάουλ στο 2ο γκολ μας; Δείξε μου ριπλέι, δεν μπορώ να το βρω. Για την κόκκινη του Λισγάρα σε πάτημα στον Κάνιας έχεις να πεις κάτι;

Και αυτή την αγωνιστική η διαιτησία έπαιξε γαύρο και ΑΕΧ. Και δεν ξέρω τι έγινε σε όλο το ματς στην Κρήτη, αλλά αν ήταν 50-50, μόνο το πέναλτι που δεν δόθηκε στον ΟΦΗ επηρεάζει αποτέλεσμα. Και αυτή την αγωνιστική ο γαύρος πήρε ματς στο 93-94'. Η ομάδα που εσύ βλέπεις "ομαδάρα". Αλλά η ΠΑΟΚΑΡΑ είναι στην κορυφή και αυτό σε πονάει. Το ξέρω ότι από μισός γαύρος που ήσουν έχεις γίνει ολόκληρος γαύρος και θα πανηγυρίζεις κάθε νίκη του θρύλου σου μήπως και πάρει αυτός το πρωτάθλημα και όχι ο επιβήτοράς σου, ο ΠΑΟΚ. Αυτή είναι και η κατάντια σου.

Α και που σαι... Ρούλη... Μπασκετικό μου αγόρι... Φάπα και στο μπάσκετ. Δεύτερο γύρο τι λες; Θα χάσεις και στο Παλέ; Όπως πέρυσι που έκανες δύο ήττες στο πρωτάθλημα; Βέβαια δεν έφαγες 100άρα. Ίσως είσαι και ευχαριστημένος. Δεν διασύρθηκες. Μήπως να πέσεις και στο μπάσκετ να γλιτώνεις τα ξευτιλίκια κάθε χρόνο; Πώς τα βλέπεις; Το 1 δισεκατομμύριο το έβαλε ο Λάσκαρης; Πόσο σανό χωράει στο στόμα σου; Προσευχές και τάματα κάνε παππούλη μου να μην αναλάβει το μπάσκετ ο Ιβάν. Γιατί αν πάρει και το μπάσκετ ξέρεις τι θα γίνει, ε; Μέσα έξω σε κερδίζω και τώρα με μπάτζετ για κλάμματα. Αν θα αναλάμβανε το μπάσκετ ο Ιβάν ο γιος σου δύσκολα να μην γίνει ΠΑΟΚτσάκι φίλε. Τώρα με το ζόρι τον κρατάς. Με μεγάλες ανατροπές όπως αυτή στην Κρήτη τον κρατάς. Και όταν παίζει ο ΠΑΟΚ μακριά από την τηλεόραση. Να του δείχνεις σε βιντεοσκόπηση μόνο αυτά που έχασε ο ΠΑΟΚ. Να του λες για τον Θόδωρα τον Καρύπα τον τιτανομέγιστο και τον Ιβάν τον χαλίφη. Να του λες, δες τι ωραία μπουκάρει ο Καραπαπάρας. Άκου τον Σάββα, λέει θέλει να σώσει το Ελληνικό ποδόσφαιρο. Γκολ οφσάιντ και κόκκινες χαρισμένες για να πάρει διπλό ετσιθελικά στο Περιστέρι. Κι εσύ να πανηγυρίζεις τους κλεμμένους βαθμούς, για να χάσει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα. Όπως και πέρυσι. Το κλεμμένο της ΑΕΧ.

Pash, σόρρυ φίλε, δεν το έπιασα. Θόλωσα με αυτά που συμβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Yiankos said:

Δεν σου κρύβω ότι θα γελούσα πολύ αν έχανες. Παρόλο αυτά δεν θέλω να πέσεις. Να είσαι στην Α' Εθνική και να βολοδέρνεις στις φυσικές σου θέσεις 6-9 δεν με χαλάει. Όπως είπε και ο Κόντης. Μία ομάδα που πριν αναλάβει έπεφτε, έβγαινε συνήθως 7η και Ευρώπη έβλεπε μία φορά τα δέκα χρόνια με το ζόρι.

Όσο για το πέναλτι. Να παίξεις στην Τούμπα στον δεύτερο γύρο, να κάνει τέτοιο χέρι ο Βαρέλα που έκανε ο Αλβανόγυφτος σας και θα σκούζεις ένα χρόνο για σφαγή. Βγάλε τα κίτρινα γυαλιά. Μπάλα παίζουμε, όχι βόλεϊ.

Για το φάουλ στο 2ο γκολ μας; Δείξε μου ριπλέι, δεν μπορώ να το βρω. Για την κόκκινη του Λισγάρα σε πάτημα στον Κάνιας έχεις να πεις κάτι;

Και αυτή την αγωνιστική η διαιτησία έπαιξε γαύρο και ΑΕΧ. Και δεν ξέρω τι έγινε σε όλο το ματς στην Κρήτη, αλλά αν ήταν 50-50, μόνο το πέναλτι που δεν δόθηκε στον ΟΦΗ επηρεάζει αποτέλεσμα. Και αυτή την αγωνιστική ο γαύρος πήρε ματς στο 93-94'. Η ομάδα που εσύ βλέπεις "ομαδάρα". Αλλά η ΠΑΟΚΑΡΑ είναι στην κορυφή και αυτό σε πονάει. Το ξέρω ότι από μισός γαύρος που ήσουν έχεις γίνει ολόκληρος γαύρος και θα πανηγυρίζεις κάθε νίκη του θρύλου σου μήπως και πάρει αυτός το πρωτάθλημα και όχι ο επιβήτοράς σου, ο ΠΑΟΚ. Αυτή είναι και η κατάντια σου.

Α και που σαι... Ρούλη... Μπασκετικό μου αγόρι... Φάπα και στο μπάσκετ. Δεύτερο γύρο τι λες; Θα χάσεις και στο Παλέ; Όπως πέρυσι που έκανες δύο ήττες στο πρωτάθλημα; Βέβαια δεν έφαγες 100άρα. Ίσως είσαι και ευχαριστημένος. Δεν διασύρθηκες. Μήπως να πέσεις και στο μπάσκετ να γλιτώνεις τα ξευτιλίκια κάθε χρόνο; Πώς τα βλέπεις; Το 1 δισεκατομμύριο το έβαλε ο Λάσκαρης; Πόσο σανό χωράει στο στόμα σου; Προσευχές και τάματα κάνε παππούλη μου να μην αναλάβει το μπάσκετ ο Ιβάν. Γιατί αν πάρει και το μπάσκετ ξέρεις τι θα γίνει, ε; Μέσα έξω σε κερδίζω και τώρα με μπάτζετ για κλάμματα. Αν θα αναλάμβανε το μπάσκετ ο Ιβάν ο γιος σου δύσκολα να μην γίνει ΠΑΟΚτσάκι φίλε. Τώρα με το ζόρι τον κρατάς. Με μεγάλες ανατροπές όπως αυτή στην Κρήτη τον κρατάς. Και όταν παίζει ο ΠΑΟΚ μακριά από την τηλεόραση. Να του δείχνεις σε βιντεοσκόπηση μόνο αυτά που έχασε ο ΠΑΟΚ. Να του λες για τον Θόδωρα τον Καρύπα τον τιτανομέγιστο και τον Ιβάν τον χαλίφη. Να του λες, δες τι ωραία μπουκάρει ο Καραπαπάρας. Άκου τον Σάββα, λέει θέλει να σώσει το Ελληνικό ποδόσφαιρο. Γκολ οφσάιντ και κόκκινες χαρισμένες για να πάρει διπλό ετσιθελικά στο Περιστέρι. Κι εσύ να πανηγυρίζεις τους κλεμμένους βαθμούς, για να χάσει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα. Όπως και πέρυσι. Το κλεμμένο της ΑΕΧ.

Pash, σόρρυ φίλε, δεν το έπιασα. Θόλωσα με αυτά που συμβαίνουν.

Χαχαχαχα Πολλά νευράκια βλέπω... Δεν στάθηκε στο ύψος του το παράρτημα, κρίμα. Σε στεναχωρήσαμε. 

Το βρήκες το βίντεο από το ανύπαρκτο φάουλ τελικά; 

Τι να μου πεις για μια νίκη πέρσι, μια φέτος μια το 2012 και του κώλου τα εννιάμερα   (για ένα άθλημα που έτσι και αλλιώς το διέλυσαν πανευρωπαικώς και πλέον ασχολούνται μόνο 20 ομάδες). Χεστήκαμε και η βάρκα έγειρε έτσι όπως έγινε το μπάσκετ. 

Συνεπώς τα ξαναλέω γιατί βλέπω ότι η επανάληψις είναι μήτηρ μαθήσεως:

Όταν ΟΜΩΣ το μπάσκετ ήταν το Νο1 άθλημα στη χώρα το κωλαράκι σας πονούσε επί δεκαετία. Ρώτα το μπαμπάκα σου (ή όποιον σε έκανε παοκτσή) αν δε γνωρίζεις.

Κοίτα το ταβάνι και μη μιλάς. Να μη επαναλαμβανόμαστε.

 

 

 

 

 

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Yiankos said:

Δεν σου κρύβω ότι θα γελούσα πολύ αν έχανες. Παρόλο αυτά δεν θέλω να πέσεις. Να είσαι στην Α' Εθνική και να βολοδέρνεις στις φυσικές σου θέσεις 6-9 δεν με χαλάει. Όπως είπε και ο Κόντης. Μία ομάδα που πριν αναλάβει έπεφτε, έβγαινε συνήθως 7η και Ευρώπη έβλεπε μία φορά τα δέκα χρόνια με το ζόρι.

Όσο για το πέναλτι. Να παίξεις στην Τούμπα στον δεύτερο γύρο, να κάνει τέτοιο χέρι ο Βαρέλα που έκανε ο Αλβανόγυφτος σας και θα σκούζεις ένα χρόνο για σφαγή. Βγάλε τα κίτρινα γυαλιά. Μπάλα παίζουμε, όχι βόλεϊ.

Για το φάουλ στο 2ο γκολ μας; Δείξε μου ριπλέι, δεν μπορώ να το βρω. Για την κόκκινη του Λισγάρα σε πάτημα στον Κάνιας έχεις να πεις κάτι;

Και αυτή την αγωνιστική η διαιτησία έπαιξε γαύρο και ΑΕΧ. Και δεν ξέρω τι έγινε σε όλο το ματς στην Κρήτη, αλλά αν ήταν 50-50, μόνο το πέναλτι που δεν δόθηκε στον ΟΦΗ επηρεάζει αποτέλεσμα. Και αυτή την αγωνιστική ο γαύρος πήρε ματς στο 93-94'. Η ομάδα που εσύ βλέπεις "ομαδάρα". Αλλά η ΠΑΟΚΑΡΑ είναι στην κορυφή και αυτό σε πονάει. Το ξέρω ότι από μισός γαύρος που ήσουν έχεις γίνει ολόκληρος γαύρος και θα πανηγυρίζεις κάθε νίκη του θρύλου σου μήπως και πάρει αυτός το πρωτάθλημα και όχι ο επιβήτοράς σου, ο ΠΑΟΚ. Αυτή είναι και η κατάντια σου.

Α και που σαι... Ρούλη... Μπασκετικό μου αγόρι... Φάπα και στο μπάσκετ. Δεύτερο γύρο τι λες; Θα χάσεις και στο Παλέ; Όπως πέρυσι που έκανες δύο ήττες στο πρωτάθλημα; Βέβαια δεν έφαγες 100άρα. Ίσως είσαι και ευχαριστημένος. Δεν διασύρθηκες. Μήπως να πέσεις και στο μπάσκετ να γλιτώνεις τα ξευτιλίκια κάθε χρόνο; Πώς τα βλέπεις; Το 1 δισεκατομμύριο το έβαλε ο Λάσκαρης; Πόσο σανό χωράει στο στόμα σου; Προσευχές και τάματα κάνε παππούλη μου να μην αναλάβει το μπάσκετ ο Ιβάν. Γιατί αν πάρει και το μπάσκετ ξέρεις τι θα γίνει, ε; Μέσα έξω σε κερδίζω και τώρα με μπάτζετ για κλάμματα. Αν θα αναλάμβανε το μπάσκετ ο Ιβάν ο γιος σου δύσκολα να μην γίνει ΠΑΟΚτσάκι φίλε. Τώρα με το ζόρι τον κρατάς. Με μεγάλες ανατροπές όπως αυτή στην Κρήτη τον κρατάς. Και όταν παίζει ο ΠΑΟΚ μακριά από την τηλεόραση. Να του δείχνεις σε βιντεοσκόπηση μόνο αυτά που έχασε ο ΠΑΟΚ. Να του λες για τον Θόδωρα τον Καρύπα τον τιτανομέγιστο και τον Ιβάν τον χαλίφη. Να του λες, δες τι ωραία μπουκάρει ο Καραπαπάρας. Άκου τον Σάββα, λέει θέλει να σώσει το Ελληνικό ποδόσφαιρο. Γκολ οφσάιντ και κόκκινες χαρισμένες για να πάρει διπλό ετσιθελικά στο Περιστέρι. Κι εσύ να πανηγυρίζεις τους κλεμμένους βαθμούς, για να χάσει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα. Όπως και πέρυσι. Το κλεμμένο της ΑΕΧ.

Pash, σόρρυ φίλε, δεν το έπιασα. Θόλωσα με αυτά που συμβαίνουν.

Γενικό σχόλιο. Τα ποστς σου φίλε είναι κάτι παραπάνω από ξεκαρδιστικά. Παρότι βγάζεις οχετό από απύθμενο κόμπλεξ, τρελλό υβρεολόγιο (ΞανθοΑλβανόγυφτος είπες; χαχαχ) και μια ανείπωτη κακία και είσαι genuinely θολωμένος, εγώ σκάω στα γέλια. (Αλλά βέβαια έχω υπομονή να διαβάσω μόνο ένα ποστ στα 100). Συνέχισε να με διασκεδάζεις σε παρακαλώ.

Πρόσεχε μόνο μη βαρέσεις καμιά μπιέλα και σπάσεις κανένα πιάνο εκεί στο Μαιάμι από την πολλή θολούρα, κρίμα είναι. Η' κοπανήσεις κανένα βιολί στο κεφάλι καμιάς άτυχης καθηγήτριας εκεί χαχαχαχαα

 

Edited by ukworm
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Γαυράκο, μπουκάρει ο Καραπαπάς στο ημίχρονο, μπαίνουν στα αποδυτήρια και τραμπουκίζουν διαιτητές, βάζουν γκολ οφσάιντ και θέλουν να μας κλέψουν το πρωτάθλημα κι εσύ που γλίτωσες πέναλτι (σφαγή του ΟΦΗ) θα μου πεις για ένα αμφισβητούμενο φάουλ; Όχι, δεν το βρήκα. Βρες το εσύ να το δούμε και δεν έχω πρόβλημα να παραδεχτώ αν ήταν. Την κόκκινη του Λισγάρα στο πάτημα του Κάνιας την είδες; Την κόκκινη του Σισέ σε κλωτσιά εκτός φάσης στον Κουλούρη τις είδες;

Κομπλεξικά ερπετά πανηγυρίστε τους κλεμμένους βαθμούς που μαζεύει ο θρύλος σας, γιατί μόνο έτσι μπορεί να κοντράρει τον μεγάλο ΠΑΟΚ. Μέχρι και οι μισοί γαύροι παραδέχονται την ανωτερότητα του ΠΑΟΚ, εκτός από εσάς. Όταν θα το σηκώσουμε ρε κουφάλες κόντρα σε όλους και με κόντρα διαιτησία, θα πρέπει ο Γιωργάκης να το φέρει μία βόλτα και από το Χαριλάου, να δείτε κι εσείς πως είναι μία κούπα από κοντά. Γιατί μόνο κούπες Γ' Εθνικής μπορείτε να δείτε, ούτε καν Β' Εθνικής.

Πέρυσι μου κλέψανε πρωτάθλημα γιατί ένας ήταν οφσάιντ που δεν επηρρέαζε τη φάση. Φέτος παραμένει στο παιχνίδι ο γαύρος με γκολ οφσάιντ και χαρισμένες κόκκινες. Κι αν δεν είχαμε ξένους διαιτητές στα ντέρμπι, μπορεί και να ήταν από πάνω ο Ολυμπιακός. Κι εσύ με τον Θόδωρα τον Καρύπα και τα άλλα παληκάρια του Σούπερ 3 θα πανηγύριζες το χαμένο πρωτάθλημα του ΠΑΟΚ. Αντί να παραδεχτείς ότι ο ΠΑΟΚ αξίζει το πρωτάθλημα, μου λες ότι ο ΠΑΟΚ είναι τυχερός, που ο γαύρος έχει πάρει 10 βαθμούς στο 94'.

Φάπα σου έριξα στη μπάλα, φάπα και στο μπάσκετ, και στο βόλεϊ δεν μπορώ γιατί δεν είσαι Α' Εθνική. Πρόσεξε γιατί ή η μπάλα ή το μπάσκετ σου θα πέσουν σύντομα. Και είναι κρίμα να σε χάσω από πελάτη. Κράτα γερά. Μπορείς την παραμονή σε Superleague και A1. Μέσα έξω να σε φαπώνω μέχρι τα παιδιά σου να γίνουν ΠΑΟΚτσάκια.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα, ελπίζω να το σηκώσουμε φέτος για να σταματήσω να ασχολούμαι με το σίχαμα που λέγεται ελληνικό ποδόσφαιρο. Να βλέπω την ομάδα στην Ευρώπη μόνο.

Βαρεθηκα τις παράγκες, την κλάψα και τις οπαδικές εφημερίδες.

  • Like it 1
Link to comment
Share on other sites

Hope UEFA will punish the chartinoi severe. Greece won’t as usual. The MAT is standing there but no one grabs this so called fan who is on the pitch/tartan (at 0.43) and is undisputed the one who threw a flare in the away-crowd. 

 

Link to comment
Share on other sites

What a joke. The police is just standing and observing things without doing anything. If they had any balls they would just grab the few hooligans that were throwing the flares and arrested them. I am surprised that they did not use tear gas like they always do.

The other interesting thing is that the Greek media is completely ignoring these events. I guess if it does not involve PAOK we don't care.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Blackhawk said:

The other interesting thing is that the Greek media is completely ignoring these events. I guess if it does not involve PAOK we don't care.

Well they are on strike:

http://sportdog.gr/ta-mesa-stin-pressa/article/491056/to-sportdog-symmetexei-sthn-24wrh-apergia-ths-eshea-live-enhmerwsh-gia-to-aek-agiaks

Edited by Dutch Eagle
Link to comment
Share on other sites

Yeah a shame. Kind of inevitable but I guess Atromitos can only go so far. Perhaps Panaitolikos will give us an early Christmas present on Monday, though.

Klaus scored (his first?) goal for Giannina btw. It looks like Mistakidis came on as a sub in the 67th as well. That game was a draw vs OFI. Pretty nice goal too:

 

Link to comment
Share on other sites

It's not Atromitos' fault that is the 2nd best team in League. You go find a better owner and make Panathinaikos 2nd again, if you can.

It's not Atromitos' fault that they have 500 fans and they still smash your team which has 50,000,000 fans.

Atromitos is the best thing Greece has to show these last couple years. If only other mid-table teams like Aris, Larisa, etc would keep their coach as long as Atromitos does.

Link to comment
Share on other sites

Who cares how many fans Panathinaikos (or anyone else) has? If Atromitos keeps doing well, then they'll get more fans. I get that JVC's big thing is that the three Athenian teams should have all the accolades because they have more fans and therefore are the reason the league exists but, frankly, BOOOOOOO HOOOOOOO. If you can't compete, then that's your problem. This SHOULD be a meritocracy.

Good on Atromitos for overperforming. I hope they replace one of Oly, PAO, or AEK in our lifetimes. I'm sure Ethnikos Piraeus would like some company down in Gamma Ethniki. Especially since it seems that object lesson has been lost on some of our friends.

Link to comment
Share on other sites

JVC, you don't need to quote the last person who posted. The context is clear.

Again - it does not matter that the other teams bring in advertisements. I don't care at all. The whole point of a competition is to have a competition. It is very, very simple - if a team doesn't win, then cry me a river.

Link to comment
Share on other sites

Nah. I just believe in a team's ability to get better. To use an analogy that I feel you'd appreciate - rigging the league to make sure the current money makers will always claim the top spots is basically a mafia tactic...right?

Also, repeating for emphasis: you don't need to quote the last person who posted. The context is clear.

Link to comment
Share on other sites

No. I'm saying that arguing and working towards having the "big clubs" always succeed is wrong, regardless of your arguments regarding advertising.

In other news, Aris apparently missed a PK and scored on a second PK vs PAO, if I'm reading this app right.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...