1. Apo ipokrisia xortasame Yianko ...
    1 point
  2. ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ γαμώτο. Τ-Ε-Λ-Ο-Σ!!! ?
    1 point
  3. Η ΑΕΚ έφερε ισοπαλία με Απόλλων στο ΟΑΚΑ, εκτός με τα Γιάννενα, Λάρισα, Ατρόμητο, Κέρκυρα, Ξάνθη (ισοφάρισε στο τέλος με την Ξάνθη να παίζει με 9). Έχασε από τον Αστέρα Τρίπολης και από τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ. Να μην αναφέρουμε καν τα περί διαιτησίας (νίκη στη Λαμία με πέναλτι εκτός περιοχής κλπ). Στα θετικά της, κατάφερε να πάρει τα ντέρμπι. Με τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ και με τον Ολυμπιακό μέσα έξω όπου είχε την τύχη και την ικανότητα να κάνει ανατροπές και στις δύο περιπτώσεις στο τέλος των αγώνων. Όπως επίσης και στη Λεωφόρο όπου και πάλι με τύχη πήρε την ισοπαλία στις καθυστερήσεις. Εμείς δεν θα πούμε όμως ότι δεν τα άξιζε, μαγκιά της. Αυτοί όμως μας λένε ότι 89 λεπτά στην Τούμπα δεν βάλαμε γκολ και άρα δεν αξίζαμε το πρωτάθλημα. Αυτοί όταν βάζαν γκολ στα τελευταία λεπτά και στις καθυστερήσεις είναι μαγκιά. Εμείς πρέπει να ντρεπόμαστε. Αυτοί μας λένε ότι ήταν αήττητοι και ιστορίες. Εμείς από το 2-2 με τον Πανιώνιο τον Νοέμβριο, είχαμε μόνο νίκες, μέχρι και το ματς με τον Ολυμπιακό το οποίο χάσαμε στα χαρτιά. Και μετά πήγαμε στην Τρίπολη όπου όταν παίξαμε είχαμε φάει και -3 (το οποίο αργότερα αναιρέθηκε) η ομάδα δεν είχε καμία συγκέντρωση και συνοχή, έπαιξε όπως να 'ναι, δεν μπόρεσε ούτε να κρατήσει την ισοπαλία και τελικά έχασε. Θα είχε αυτή την εικόνα αν δεν έγιναν όσα έγιναν με τον Ολυμπιακό; Εγώ λέω όχι. Και εκεί ακριβώς το πρωτάθλημα δεν κρίθηκε στο γήπεδο, αλλά στα χαρτιά. Και μετά φυσικά έρχεται το ματς με την ΑΕΚ όπου βάζουμε γκολ και μετά από 5-7 λεπτά ο διαιτητής το ακυρώνει χωρίς λόγο και αιτία, νταβατζιλίκι. Μπουκάρει ο Σαββίδης (μαλακία του μεγάλη) και χάνουμε το ματς στα χαρτιά 0-3 και τρώμε άλλο ένα -3. Και τώρα πάμε στη Λεωφόρο και όλοι περιμένουν να γκελάρουμε για να πούνε ότι δεν άξιζε ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα και αντ' αυτού ο ΠΑΟΚ κάνει μεγάλο διπλό και η ΑΕΚ γκελάρει με την Κέρκυρα. Και έχουν πάθει πατατράκ όλοι οι Αθηναίοι. Και πλέον φοβούνται και τον τελικό γιατί βλέπουν και ξέρουν ότι η ομάδα τους είναι αρκετά ασταθής και απρόβλεπτη. Και μας λένε ότι ο τελικός είναι ένα παιχνίδι μόνο και δεν σημαίνει κάτι. Παίζουμε στο ΟΑΚΑ, στην έδρα τους εδώ και 15 χρόνια και προετοιμάζουν λίγο το έδαφος για πιθανή αποτυχία τους. Να γκρεμίζαμε εμείς την Τούμπα, να παίζαμε 15 χρόνια στο Καυταντζόγλειο, να ερχόταν ο τελικός εκεί και εμείς να ήμασταν πρωταθλητές; Θα τους λιώναμε, δεν υπήρχε περίπτωση. Δεν γουστάρω τον Λουτσέσκου και δεν με έχει πείσει ακόμα. Αλλά τουλάχιστον δεν λέει τις μαλακίες του Χιμένεθ. Όταν η Κέρκυρα ή ο Απόλλων ή οποιοσδήποτε έπαιξε για να πάρει αποτέλεσμα από την υπερομάδα του, βλέπει τον ΠΑΟΚ από πίσω και διαμαρτύρεται που δεν κάθισαν να χάσουν. Αυτό το τσίρκο, ο ζογκλέρ. Μας έχουν κάνει χάλια όλους. ΠΑΟΚτσήδες, ΑΕΚτζήδες, Παναθηναϊκούς. Όλους. Αλλά παραδεχτείτε δύο πράγματα ρε φλώροι. Το 2011 πήρατε Κύπελλο με γκολ οφσάιντ και επτά λεπτά πριν λήξει ο αγώνας μπήκατε μέσα και βαρούσατε τους Ατρόμητους. Αυτό ήταν μια χαρά, έτσι; Ποιος ήταν προπονητής της ΑΕΚ; Ο Χιμένεθ. Ποιος έβαλε το γκολ οφσάιντ; Ο Λυμπερόπουλος. Και αυτοί ήρθαν να μας πούνε ότι τρομοκρατήθηκαν στην Τούμπα που δεν τους πείραξε κανένας. Αίσχος. Ο Σαββίδης που μπήκε μέσα για να πάρει την ομάδα του να φύγει (μαλακία του) και είχε και το όπλο στη ζώνη (μαλακία του ακόμα μεγαλύτερη) σας τρομοκράτησε, ε; Αυτό είναι υποκρισία.